Neįgaliesiems

Komandą baudinių serijoje traukęs T. Švedkauskas: „Finalas yra finalas ir laimi tik viena komanda“

Marijampolės „Sūduvos“ ekipai šis sezonas prasidėjo puikiai – pirmoje oficialioje metų akistatoje sūduviečiai nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ ir iškovojo Optibet LFF supertaurę.

Pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis 0:0, o mačui nusikėlus į baudinių seriją, ten visą savo meistriškumą pademonstravo naujasis „Sūduvos“ vartininkas Tomas Švedkauskas. Jis atmušė tris žalgiriečių smūgius ir po mačo buvo pripažintas naudingiausiu mačo žaidėju.

„Sunkios rungtynės, kaip ir matėsi, daug vargome, bet reiktų pabrėžti, kad tai turbūt buvo pirmos rungtynės per visą pasirengimo laikotarpį, kai turime visą sudėtį ir atsarginius žaidėjus rotacijoje. Trūksta ir to ritmo, ir susižaidimo, ir laiko, antrame kėlinyje keli žaidėjai pavargo, ta kondicija dar nėra geriausia, bet daug kas galėjo tikėtis tokių rungtynių, daug kovos dėl teritorijos aikštėje.

Gerbiame „Žalgirį“, labai gera komanda, sukėlė mums daug problemų, bet finalas yra finalas ir laimi tik viena komanda, o šį kartą tai padaryti pasisekė mums“, – kalbėjo vartų sargas.

Jis taip pat pripažino, kad komanda prieš akistatą ruošėsi galimai baudinių serijai, tačiau ne visi analizuoti varžovų futbolininkai joje dalyvavo.

„Neslėpsiu, truputį ruošėmės, pora dienų prieš rungtynes, bet galiu pasakyti, kad nėra taip, kad ką ruošiesi, persikelia viskas į rungtynes. Per treniuotę visi mušė labai gerai, bet mušant po rungtynių kokybė yra visai kita, kai prisideda ir nuovargis, tai yra kažkiek ir loterija.

Aišku, kai kuriuos varžovus analizavome, ne visi iš jų mušė, bet taip pasisekė“, – akcentavo jis.

Neliko nepaliesta ir bene aktualiausia dabar tema – Rusijos karinis įsiveržimas į Ukrainą. Marijampolėje rungtyniauja ukrainietis Jevgenas Protasovas, o T. Švedkausko teigimu, jis susidariusioje situacijoje demonstruoja charakterį ir žaidžia rungtynėse.

„Sunku ir kalbėti apie futbolą, kai tokie dalykai vyksta pasaulyje, aišku, Jevgenui tokia situacija yra ypatingai sunki, mes, kaip komandos draugai, bandome jį palaikyti kaip įmanoma ir kiekvienas padeda, kaip gali.

Stengiamės palaikyti normalią atmosferą, jis galėjo žaisti, žaidė gerai ir manau, kad psichologiškai yra susitvarkęs. Visiems čia sunku susikoncentruoti, bet nėra, ką labai būtų galima padaryti“, – po mačo sakė T. Švedkauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS