Neįgaliesiems

Konferencijoje – nauji LFF nariai ir rinkimai

Lietuvos futbolo federacijos neeilinėje konferencijoje Kaune išrinktas naujas LFF prezidentas, nauji LFF nariai bei pirmoji Vykdomojo komiteto narė moteris.

LFF prezidento rinkimuose iškeltas vienas kandidatas – Tomas Danilevičius. Jis pristatė konferencijos dalyviams, pateikė savo programą.

„Didelę dalį gyvenimo atidaviau futbolui ir laikiau save komandinio žaidimo šalininku. Žinau, ką reiškia vadovavimas ir kitų pasitikėjimas. Nesu revoliucijų šalininkas, visada pasisakau už diskusiją, argumentus ir planingą strateginį komandos veikimą su stipria lyderyste. Darbo pradžia yra padaryta, ne tiek mažai sprendimų jau nuveikta. Turime naujus įstatus, turime strategiją ir futbolo forumą, kuriame gali ieškoti sprendimų. Tikiu, kad mano Italijoje įgyta patirtis papildys pradėtus darbus“, – konferencijos dalyviams prisistatė T. Danilevičius.

LFF konferencijos narių slaptu balsavimu renkamas prieš tai buvusio ir atsistatydinusio prezidento kadencijos laikotarpiui, t. y. dvejiems metams. Už T. Danilevičiaus kandidatūrą balsavo 83 delegatai, 2 – prieš.

Konferencija taip pat sprendė dėl trijų narių priėmimo. Vienbalsiai į narius priimta Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga (LFKA), Lietuvos futbolo žaidėjų sąjunga (LFŽS) ir Lietuvos studentų futbolo lyga. 

Pagal gegužės mėnesį priimtus LFF įstatus, tapę LFF nariais klubų asociacija ir žaidėjų sąjunga turės po vieną atstovą LFF Vykdomajame komitete. Jį papildė klubų asociacijos vadovas VIdmantas Murauskas ir žaidėjų sąjungos prezidentas Gintautas Babravičius.

Dar vieną – 20-ąjį VK narį – išrinko LFF konferencija. Narių siūlymu į šias pareigas kandidatavo ekonomistė, futbolo aktyvistė iš Vilkaviškio Daiva Burbienė, kaunietė futbolo teisėja Ingrida Siliūnienė ir kaunietė teisėjų inspektorė Aušra Kancė. Pastaroji savo kandidatūrą atsiemė. LFF narių balsavime D. Burbienė surinko 34 balsus, I. Siliūnienė – 50 balsų. I. Siliūnienė tapo pirmąja moterimi, išrinkta į LFF Vykdomąjį komitetą.

Konferencijoje taip pat patvirtinta nauja pareigybė – LFF revizorius. 63 narių balsais juo ketverių metų kadencijai skirtas Tomas Geleževičius.

Konferencijoje dalyvavo ir UEFA bei FIFA atstovai. UEFA atstovė Eva Pasquier perdavė linkėjimus nuo UEFA prezidento Aleksandro Čeferino, o FIFA atstovas Oliveris Jungas kvietė atkreipti didelį dėmesį į masinį futbolą.

„Man teko didelė garbė ir malonumas prieš konferenciją pabendrauti su kandidatu į prezidentus. Su juo esu pažįstama vienerius metus ir jau esu susitikusi socialinio dialogo konferencijoje. Labai džiaugiuosi, kad, jo manymu, socialinis dialogas yra labai svarbus ir turi būti tęsiamas. Galime pasiekti sėkmės tik tuo atveju, jei dirbsime kartu su regionais, savivaldybėmis, klubais ir vyriausybe. Yra daug ką nuveikti. Pasaulis nuolat keičiasi, todėl visada turime peržvelgti savo tikslus ir strategiją“, – teigė E. Pasquier.

„Futbolas prasideda masinio futbolo lygmenyje, regionuose, stadionuose, kuriuose žaidžia vaikų, vyrų ar moterų komandos. Būtent iš čia reikia semtis įkvėpimo savo darbui. Bet LFF nėra viena, jai padeda FIFA ir UEFA. Noriu priminti teisingo žaidimo ir bendros dvasios principus, kurie turi mus toliau sieti“, – sakė O. Jungas.

Pagal LFF įstatus konferencija yra aukščiausias federacijos organas. Į konferenciją kiekvienas iš federacijos narių – apskričių federacijos, šakinės asociacijos – deleguoja daugiausiai po 5 atstovus. Šiųmetinėje konferencijoje iš viso dalyvavo 88 delegatai.

Konferencija pirmą kartą transliuota tiesiogiai internetu.

Vaizdo įrašas:

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS