Neįgaliesiems

Konferencijoje pasidalinta žiniomis apie traumų prevenciją futbole

Vasario 7 dieną Kaune surengta konferencija, įtraukusi Lietuvos futbolo klubų ir akademijų trenerius, siekiant pristatyti tarptautinį projektą „iPrevent“ apie traumų prevenciją elitiniame ir jaunių futbole.

Lietuvos futbolo federacija kartu su Rumunijos futbolo federacija bei universitetais iš Italijos ir Ispanijos dalyvauja Europos Sąjungos projekte „iPrevent“. Šio projekto tikslas yra padėti sporto treneriams sumažinti traumų riziką naudojant skaitmeninius įrankius.

Kaune vykusioje konferencijoje savo temas pristatė mokslininkai Marcosas Lópezas Floresas (Nyderlandai), Danielis Castillo (Ispanija), Dario Pompa (Italija), LFF techninio departamento atletinio rengimo trenerių vadovo Georgas Freidgeimas, „NFA BE1“ futbolo akademijos atletinio rengimo treneris (Dominykas Bartusevičius), Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės gydytojas Tomas Kadusauskas.

Dalyvius pasveikinę LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis ir direktorius Algirdas Kvalkauskas džiaugėsi, jog šis projektas praturtins Lietuvos trenerių žinias bei leis jas naudoti kasdieninėje veikloje. Traumų prevencijai sekti planuojama sukurti mobiliąją programėlę.

„Malonu, kad ši konferencija sulaukė didelio susidomėjimo trenerių tarpe. Traumų prevencijos tema yra labai svarbi jaunųjų žaidėjų ugdymo dalis, tad Lietuvos futbolo federacija džiaugiasi galėdama prisidėti prie projekto bei pakviesti užsienio specialistus. Patyrę futbolo treneriai žino, kad traumos dažniausiai pasipila tada, kai žaidėjai yra pervargę, todėl svarbu reguliariai sekti jų būklę“, – teigė D. Gudaitis.

„Šiandien kalbėjome apie traumų prevenciją, specifinius pratimus ir tyrimo metodologiją. Tai yra daugialypis tarptautinis tyrimas, kuris bus aktualus ne tik elitiniams atletams, bet ir masinio futbolo atstivams bei kitų sporto šakų atstovams. Labiausiai koncentruosimės į treniravimo ypatumus siekiant traumų prevencijos, į tai bus nukreiptas tolesnis mūsų tyrimas Lietuvoje ir Rumunijoje“, – kalbėjo M. Lópezas Floresas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS