Neįgaliesiems

Konkurso „5:0 vokiečių kalbos naudai“ šalies finale triumfavo vilniečiai

Balandžio 11 d. Kaune susitiko 15 geriausių konkurso „5:0 vokiečių kalbos naudai“ komandų. Renginyje dalyvavo 120 žaidėjų, penktos-šeštos klasės mergaičių ir berniukų, mėgstančių žaisti futbolą ir vokiečių kalbą. Komandas konkursui rengė ir į finalą Kaune lydėjo vokiečių kalbos ir kūno kultūros mokytojai bei savanoriai. Konkurso finale komandos atliko užduotis vokiečių kalba ir susirungė futbolo turnyre.

E. Kniežausko nuotr.

Šalies finale ir komisijos darbe dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas, Goethe‘s instituto Lietuvoje vadovas Detlef Gericke, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje Kultūros ir spaudos atašė Milena Dech.

Nugalėtojų komanda „Die fantastischen Sechs“ iš Vilniaus Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos „susišlavė“ visas konkurso taures ir laimėjo pagrindinį prizą – futbolo savaitgalį Berlyne su futbolo treniruotėmis, vokiečių kalbos pamokomis bei apsilankymu futbolo klube „Hertha BSC“! 2017 m. pakeistas gimnazijos vardas komandai, finale dalyvaujančiai jau trečius metus, neabejotinai, šiais metais padėjo nugalėti.

Finale puikias vokiečių kalbos žinias pademonstravo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos šeštokų komanda „HARIBO Bärchen sind zurück“. Ji antrą kartą apdovanota specialiu prizu – viena diena su futbolu. Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „FußballLöwen“, į finalą patekusi tik po papildomos atrankos, buvo labai stipri futbolo turnyre ir apdovanota specialiu prizu – viena diena su vokiečių kalba. Pirmos vietos, taip pat antros (komanda „FußballLöwen“ iš Kauno jėzuitų gimnazijos) ir trečios vietos (komanda „Dainava“ iš Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos) nugalėtojai pasipuošė taurių spalvų konkurso medaliais. Visos komandos buvo apdovanotos Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos bei Goethe‘s instituto padėkos raštais ir konkurso finalo dalyvių taurėmis ir medaliais.

Įdomūs faktai apie konkursą ir finalą:

*Per ketverius metus konkurse varžėsi apie 200 komandų, tai yra 1200 moksleivių iš visos Lietuvos;

*5-tą kartą finalinį renginį vedė nenuilstantis Vaidotas Rastenis;

*Berlyne jau pabuvojo 24 mokiniai, o tai yra beveik visa mokyklos klasė;

*Finale dalyvavo trys iš ketverių ankstesnių metų nugalėtojų komandų, vykusių į Berlyną: Kauno jėzuitų gimnazija, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla;

*Šių metų finale dalyvo šio konkurso plakato „veidai“ – tai yra „Salzteam“ moksleiviai iš Druskininkų Atgimimo mokyklos;

*Šiais metais Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos komandą kuravo 4 mokytojai – beveik kiekvienam mokytojui po vaiką – glaudus mokytojų bendradarbiavimas subrandino gerus vaisius – komanda „Deutschfans“ užėmė garbingą 5-ąją vietą;

*Klaipėdos raj. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos komandai „Gute Freunde“ atstovavo broliai dvyniai;

*Pasiruošimas per pavasario atostogas „kainavo“ daugiausia finalistų traumų – 5 lūžusios kojos ir 3 lūžusios rankos…;

*Jau antrą kartą finalo dalyviams žongliravimo meistriškumo pamokas vedė Eduardas Butiuto.

Organizatoriai dėkoja visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams už darbą, tvirtą charakterį, žingeidumą ir motyvaciją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS