Kontrolinėse rungtynėse po atkaklios kovos nusileista Baltarusijai

Lietuvos U-21 (1996 m. gimę ir jaunesni žaidėjai) rinktinė šeštadienį sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes  pasiruošime 2019 metų Europos čempionato atrankai. Debiutiniame Carito Falcho mače lietuviai sunkiai pradėjo rungtynes, vėliau atsitiesė, bet pralaimėjo Baltarusijos komandai 1:2.

Rungtynių pradžia nebuvo išsiskirianti pavojingais epizodais prie abiejų vartų, abi komandos žaidė žvalgybinį futbolą. 16 minutę lietuviai turėjo pirmą progą pasižymėti. Standartinėje situacijoje Domantas Šimkus pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur Edvinas Baniulis sulaukė galimybės smūgiuoti į vartus, bet pataikė šalia dešiniojo virpsto.

Baltarusiai taip pat pradėjo ieškoti galimybių pasižymėti – 25 minutę Kirilas Piacheninas smūgiavo iš toli, bet prašovė kiek aukščiau viršutinio dešiniojo vartų kampo. Po poros minučių svečiams pavyko išsiveržti į priekį. Valerijus Hramyka sulaukė perdavimo baudos aikštelės cente ir smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą.

37 minute V. Hramyka dar kartą pagrasino Lietuvos vartams. Jis vėl priėmė perdavimą baudos aikštelėje, tik šį kartą smūgiavo galva. Kamuolys praskriejo netoli kairiojo virpsto.

Per pertrauką lietuviai atliko vieną keitimą – vietoje Edvino Baniulio aikštėje pasirodė Danielis Romanovskis.

Lietuvos vartininkas Titas Krapikas antrojo kėlinio pradžioje gelbėjo savo komandą, bet Baltarusija sugebėjo įmušti antra įvartį. Oponentams pavyko sukurti pavojingą situaciją baudos aikštelėje ir T. Krapikas pirminį smūgį atrėmė, bet Dzimitrijus Bessmertny pakartotiniu smūgiu pataikė į vartus.

62 minutę Lietuva turėjo šimtaprocentinę progą. Julius Momkus gavo puikų perdavimą iš aikštės gilumos ir išniro vienas prieš vartininką, bet jo smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo vartų skersinio. Kamuolį prieš tai vartų sargas bandė atmušti.

Lietuviai bandė paspausti oponentus ir galų gale spaudimas pasiteisino. 72 minutę J. Momkus vėl pabėgo kontratakoje į priekį, šį kartą vartininkas buvo pirmasis prie kamuolio, bet puolėjas sugebėjo išmušti jį ir smūgiuoti į tuščius vartus tiksliai.

Lietuva rungtynių gale surengė paskutinį šturmą, bet mūsų komandos pastangos buvo bevaisės. Kitas kontrolines rungtynes LFF stadione lietuviai žais antradienį, kai susitiks su Latvijos bendraamžiais.

Lietuva U-21 – Baltarusija U-21 1:2 (0:1)
Vilnius, LFF stadionas, 450 žiūrovų
Teisėjas – Gediminas Mažeika (Kaunas)
Įvarčiai: 27 min. V. Hramyka (0:1), 56 min. D. Bessmertny (0:2), 72 min. J. Momkus (1:2).

Įspėti: 13 min. Dominykas Barauskas, 50 min. Daniel Romanovskij (Lietuva).

Lietuvos U-21 rinktinė: Titas Krapikas, Aldas Korsakas, Sigitas Olberkis, Domantas Šimkus, Julius Momkus (77 min. Donatas Konikas), Eligijus Jankauskas, Giedrius Matulevičius (66 min. Karolis Šlikaitis), Rimvydas Sadauskas, Edvinas Baniulis (46 min. Daniel Romanovskij), Dominykas Barauskas, Svajūnas Čyžas (66 min. Justas Lasickas).