Neįgaliesiems

Kontrolinėse rungtynėse sutriuškino Latvijos komandą

Lietuvos WU-17 (gimusios 2001 m. ir jaunesnės žaidėjos) rinktinė tęsia pasiruošimą kitų metų Europos čempionatui Lietuvoje ir šeštadienį kontrolinėse rungtynėse nepaliko vilčių „Riga United“ ekipai 4:1 (1:0).

Mūsų komanda nuo pirmadienio plušo treniruočių stovykloje Vilniuje, į kurią savo galimybių įrodyti buvo pakviestos ir naujos futbolininkės. Stovyklą vainikavo dvikova su Latvijos aukščiausios lygos ekipa.

Nuo susitikimo pradžios lietuvės pademonstravo, kad gali diktuoti rungtynių tempą ir neleido varžovėms turėti iniciatyvos. Galų gale, dar pirmajame kėlinyje, G. Toropovaitė baudos aikštelėje tiksliu smūgiu sugebėjo išvesti Lietuvą į priekį.

Antrasis kėlinys lietuvėms prasidėjo prastai – į mūsų vartų buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį varžovės realizavo sėkmingai. Visgi tai tik dar labiau motyvavo Ievos Kibirkšties treniruojamas merginas atsitiesti ir duoti kokybišką atsaką.

Simpatišką futbolą rodžiusios Lietuvos futbolininkės įsūdė svečioms dar tris įvarčius – du įvarčius pridėjo E. Šupelytė, vieną Dovilė Dockaitė.

I. Kibirkštis po rungtynių teigė, kad ji džiaugiasi matanti progresą savo auklėtinių žaidime nuo to laiko, kai stojo prie ekipos vairo: „Šiandien aš buvau sužavėta. Buvo galima matyti, kad tai, ko merginas mokėme treniruočių metu, jos įsisavino. Nusprendėme šiek tiek pakeisti savo taktiką ir šiandien buvome labai gerai pasiruošusios gynyboje bei pavojingos atakose“.

„Manau, kad vienas esminių dalykų buvo taktinis pakeitimas, kuris pritaikytas atsižvelgiant į žaidėjas, kurias turime. Atradome tai, ties kuo toliau dirbsime ir tai turėtų pasitarnauti Europos čempionate. Pačios merginos jaučiasi geriau, kai supranta dalykus ir labiau pasitiki savimi”, –  kalbėjo I. Kibirkštis.

26 metų trenerė taip pat tikina, jog per tarpusavio stovyklas komanda tapo psichologiškai tvirtesnė: „Komandos žaidėjos vis labiau supranta, koks tai bus didelis turnyras ateinančią vasarą ir tai, jog jos namuose gins Lietuvos garbę. Jos gali būti išsigandusios atsakomybės arba būti alkanos bei pulti. Būtent jų ryžtą ir norą aš matau, o aikštėje jos pradeda žaisti gražų futbolą“

I .Kibiršties teigimu, komandoje jau yra susidaręs pagrindinių žaidėjų branduolys, tačiau konkurenciją joms gali sudaryti rinktinės štabo stebimos futbolininkės, kurios gali būti pakviestos į rinktinę.

WU-17 rinktinės kapitonė Gintarė Blažytė po laimėtų šeštadienio rungtynių neslėpė, jog tokia pergalė bus geras emocinis užtaisas: „Komandai pavyko išpildyti tai, ko prašė treneriai ir tikrai pasirodėme gerai. Tokių didelių pergalių mes neturėjome ir tai suteikia mums pasitikėjimo žengti toliau. Esu labai patenkinta, kaip mes šiandien žaidėme“.

„Su komandos draugėmis kartu gyvenam ir dažnai treniruojamės, todėl lengviau būna ir aikštėje, turime daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Mano nuomone, dabar labiau suprantame kokios stipresnės ir silpnesnės komandos draugių žaidimo pusės ir tai mums leidžia paversti žaidimą geresniu. Dabar drąsiau žaidžiame su kamuoliu ir užtikrinčiau priimame sprendimus“.

Komandos gynėja pridėjo, jog pagrindinio Europos čempionato turnyro laukimas stipriai jaučiamas: „Laukiame varžybų su nekantrumumu. Jaudulys ir noras geriau pasirodyti auga vis labiau, todėl norime kuo greičiau tobulėti ir atiduodame visą save. Kartais tenka nevažiuoti į šeimų gimtadienius ir nebūti su draugais, nes visiškai galvoji apie komandą ir sieki komandinio tikslo“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS