Neįgaliesiems

Koronavirusas jaukia Lietuvos teisėjų planus UEFA Jaunimo lygoje

Kovo 3 dieną turėjusios vykti  UEFA Jaunimo lygos aštuntfinalio rungtynės „Internazionale“ – „Stade Rennais“, kurioms paskirta teisėjų brigada iš Lietuvos, yra nukeltos.

Antradienį startuoja prestižinių jaunimo varžybų aštuntfinalio etapas. Visgi dėl Šiaurės Italijoje išplitusio koronaviruso (COVID-19) dvejos rungtynės UEFA sprendimu yra nukeltos vėlesniam laikui. Milano ir Reno klubų rungtynėms turėtų vadovauti Donato Rumšo, Aleksandro Radiušo ir Dovydo Sužiedėlio brigada.

FIFA kategorijos teisėjas Dovydas Sužiedėlis išsamiau papasakojo kaip ruošėsi UEFA Jaunimo lygos rungtynėms: „Kiekvienas paskyrimas į UEFA rungtynes yra malonus. Jaunimo lygoje baigėsi grupių etapas, tad bus dar įdomiau teisėjauti aštuntfinalyje, kurį sudaro vienerios rungtynės.

„Inter“ yra labai stipri komanda, užėmusi savo grupėje 1 vietą ir aplenkusi „Barceloną“. Reno miesto klubas į šį etapą prasibrovė kaip nacionalinio čempionato laimėtojas, per vadinamąjį „Domestic path“. Nusimato įdomios rungtynės, skrydžių bilietus jau turėjome, bet viską jaukia epidemija, dėl ko Šiaurės Italijoje sporto renginiai vyksta už uždarų durų arba yra atšaukiami.“

Šiame sezone D. Sužiedėlis su D. Rumšu ir Gevorku Arakelianu jau buvo pakviesti teisėjauti UEFA Jaunimo lygos spalio 23 d. rungtynėms tarp Prahos SK „Slavia“ ir Barselonos FC „Barcelona“. „Ši lyga turi aukščiausio lygio komandų, kuriose žaidžia itin techniški ir greiti futbolo talentai. Teisėjų paskyrimo ir atvykimo procedūra niekuo nesiskiria nuo kitų svarbiausių UEFA varžybų. Dieną prieš rungtynes teisėjai turi treniruotę, dažniausiai tame pačiame stadione, kur vyks rungtynės. Įprastai rungtynės vyksta dienos viduryje, o po jų vyksta aptarimas su inspektoriumi. Malonu, kai inspektoriais paskiriami patyrę geriausi savo srities specialistai, kurių įžvalgos mums itin svarbios“.

D. Sužiedėlio teigimu, UEFA pasitikėjimas Lietuvos teisėjais yra 2019 metų darbo įvertinimas, kai D. Rumšo brigada taip pat pasirodė Europos lygos rungtynėse „Astana“ – „Manchester United“.

„Manau, kad UEFA Jaunimo lyga verta domėtis dėl trijų priežasčių. Pirma, čia pasirodo perspektyvūs žaidėjai, kurie po kelių metų papildys klubų vyrų komandas ir galbūt taps futbolo žvaigždėmis. Antra, kiekviena komanda turi įdomių tradicijų. Pavyzdžiui, po rungtynių Prahoje abi komandos ir teisėjai eina kartu pietauti prie bendro stalo ir keičiasi dovanomis – man buvo garbė sėdėti šalia  „Barcelona“ jaunimo futbolo direktoriaus Patricko Kluiverto. Trečia, šios lygos rungtynių eiga yra sunkiai prognozuojama. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS