Neįgaliesiems

Kova dėl Pirmos lygos aukso: M. Čepas prieš E. Utyrą arba mokytojas prieš mokinį

Prieš penkerius metus į kiekvieną „Jonavos“ klubo treniruotę besiruošiantis Eisvinas Utyra puikiai žinodavo, kad netrukus savo adresu sulauks trenerio pastabų. Trenerio Mindaugo Čepo, su kuriuo E. Utyra susitiks ir šį penktadienį. Tiesa, šįsyk M. Čepas savo buvusiam auklėtiniui patarimų jau nebedalins, nes gyvenimas šiuos bičiulius išskyrė į skirtingas barikadų puses.

„Aš puikiai pažįstu Jonavos žmones – pas juos teka kovotojų kraujas. Taip buvo tuomet, kai aš dirbau Jonavoje, taip yra dabar. Puikiai suprantu, kad turėsime įdėti dvigubai ar net trigubai daugiau pastangų nei praėjusį sekmadienį, kad tik pasidabintumėm aukso medaliais. Kažkas mus vadina dvikovos favoritais, bet tai absoliučiai nieko nereiškia. Esu įsitikinęs, kad abiejų komandų laukia itin sunkios rungtynės“, – apie auksinį Pirmos lygos mačą tarp „Šiaulių“ ir „Jonavos“ sakė treneris M. Čepas.

Jo komandoje nėra nei vieno diskvalifikuoto ir nei vieno rimtai traumuoto žaidėjo. Kaip treneris sako, „traumelių yra, bet jos įtakos rungtynėms nedarys jokios“. Kitos barikadų pusės vedlys E.Utyra apie tai gali tik pasvajoti.

„Labai gaila, bet svarbiausiose sezono rungtynėse būsime priversti rungtyniauti be diskvalifikuotų Filipo Halgošo ir Džiugo Raudoniaus. Be abejo, tai mums didelė netektis, tačiau ne tokia didelė, kad nuleistumėm rankas dar neprasidėjus rungtynėms. Girdėjau, kad Šiauliai yra dvikovos favoritai. Puiku, būsime dar labiau motyvuoti parodyti, kad taip galvojantys žmonės klysta“, – sakė E. Utyra.

Auksinių rungtynių formatas įprastas atkrintamųjų varžybų rungtynių formatui. Jei per pagrindinį laiką nugalėtojas nepaaiškės, bus žaidžiamas pratęsimas (du kėliniai po 15 minučių) ir jei po to nepaaiškės stipresnė komanda, veiksmas persikels į baudinių seriją.

„Jei prieš sezoną būtų kas pasiūlęs auksinių rungtynių scenarijų? Jei tai reikštų, kad tapsime nugalėtojais, neabejotinai būtumėm sutikę. Nėra skirtumo kaip laimėti – svarbiausias dalykas sporte yra pergalė. Visi suprantame būsimos dvikovos svarbą, todėl šią savaitę bandome atsistatyti ir paruošti vaikinus kovai. Jokiu būdu neturime teisės išeiti į aikštę su mintimi, kad sekmadienį juos aplošėme. Tai jau praeitis, o vienodų rungtynių niekada nebūna. Eisime kautis“, – sakė M. Čepas.

„Nei kiek neabejoju, kad kovos bus labai daug, o nugalėtoją lems klaidos arba jų nebuvimas. Sekmadienį mes neleistinai suklydome ir Algis Jankauskas mus už tai nubaudė. Privalome žaisti taip, kad tokie dalykai nepasikartotų. Tokiose situacijose tiesiog privalome išlaikyti dar didesnę koncentraciją ir net neleisti varžovams pagalvoti apie tokį scenarijų“, – kalbėjo E. Utyra.

„Bandysime nustebinti. Tikslas – kuo daugiau žaisti su kamuoliu, nustumti žaidimą toliau nuo savo vartų ir ieškoti laimės prie varžovų baudos aikštelės. Privalome saugotis „Jonavos“ kontratakų, privalome nepamesti galvos ir greitai reaguoti į prarastą kamuolį.

Reziumuojant, privalome galvoti ne apie varžovą, o apie save ir viską, kas įmanoma, padaryti geriausiai. Mes visą sezoną ruošėmės nuo rungtynių. Likus vienam žingsniui, kažką keisti būtų nelogiška“, – sakė M. Čepas.

„Mes per daug gerai vieni kitus pažįstame, kad pavyktų kažkuo nustebinti. Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis, skirsis tik tai, kad persikelsime ant dirbtinės dangos. Visa kita – tiek noras, tiek ambicijos, tiek pastangos ir iš mūsų, ir iš varžovų, neabejoju, bus maksimalios.

Sekmadienį į rungtynes atvyko tūkstantis žiūrovų. Be abejo, norėjosi juos pradžiuginti, tačiau sporte ne visada atsitinka tai, ko tu nori. Labai norėtųsi tuos žiūrovus perkelti į Kėdainius ir ten jiems atsilyginti už tai, ko nepadarėme sekmadienį“, – kalbėjo E. Utyra.

Auksinės Pirmos lygos rungtynės tarp „Šiaulių“ ir „Jonavos“ šį penktadienį 18:30 valandą Kėdainiuose. Dvikovą tiesiogiai transliuos „Lietuvos futbolas“ kanalas Youtube platformoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS