Kovingoje akistatoje pripažino Anglijos pranašumą

Sekmadienio vakarą Lietuvos vyrų rinktinė baigė pasirodymą FIFA pasaulio čempionato atrankoje. LFF stadione vykusiame susitikime su Anglija Edgaro Jankausko auklėtiniai pademonstravo kovą iki rungtynių galo, bet pralaimėjo minimaliu rezultatu 0:1.

Susitikimas prasidėjo abiejų komandų aktyviu žaidimu, tačiau anglai turėjo didesnę kamuolio kontrolę.

Visgi 11 minutę realią galimybę įmušti turėjo Lietuvos rinktinė. Vytautas Andriuškevičius atliko puikų perdavimą iš kairiojo krašto, o baudos aikštelės širdyje buvęs Darvydas Šernas smūgiavo šalia kairiojo virpsto.

27 minutę į Lietuvos vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kai prieš Dele Alli prasižengė Ovidijus Verbickas. Prie žymos stojęs Harry Kane’as neklydo ir pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Vėliau mūsų komandos vartininkui Ernestui Šetkui ir gynybos linijai netrūko darbo tvarkantis su svečių išpuoliais. 35 minutę pavojingą perdavimą iš krašto neutralizavo Linas Klimavičius, šalia kurio buvęs H. Kane‘as iš arti bandė įmušti kamuolį į vartus.

Po pertraukos anglai vėl grasino lietuvių vartams. 53 minutę Harry Winksas įsiveržė į baudos aikštelę ties centru ir atliko pavojingą smūgį į dešinį kampą, bet E. Šetkus sureagavo puikiai ir atmušė kamuolį.

63 minutę D. Šernas dar kartą atsidūrė atakos smaigalyje, kai sulaukė gražaus perdavimo kulniuku iš A. Novikovo. Visgi puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo toli nuo tikslo.

Vėliau gerą progą pasižymėti turėjo po keitimo į aikštę žengęs Deivydas Matulevičius. Lietuvis sulaukė gero ilgo perdavimo baudos aikštelėje ir atsidūrė puikioje pozicijoje smūgiui, bet jis smūgiavo tiesiai į vartininką Jacką Butlandą.

Nors Lietuvos rinktinė bandė ieškoti galimybių išlyginti rezultatą, rungtynės baigėsi pralaimėjimu 0:1. Lietuva pasaulio čempionato atrankos ciklą užbaigė penktoje vietoje su šešiais taškais.

Lietuva – Anglija 0:1 (0:1)