Neįgaliesiems

Kovingumu trenerį žavinti J. Ayers: „Geriau laimėti kaip komandai, nei kaip 11 atskirų žaidėjų“

Viena iš pirmųjų šio sezono Šiaulių „Gintros-Universiteto“ naujokių sustiprinusių komandą dar vasario mėnesį buvo amerikietė Jessica Ayers, skelbiama „Gintros-Universiteto“ svetainėje.

Neseniai 27-ąjį gimtadienį atšventusi futbolininkė dabar jau puikiai jaučią savo rolę komandoje, o tai atsispindi ne tik rungtynių statistikos protokoluose, bet ir rūbinėje, kur jos patarimų įdėmiai klausosi ir jaunos ir labiau patyrusios žaidėjos.

Itin darbšti ir kovinga saugių ir puolėjų grandis jungianti J. Ayers Lietuvos moterų futbolo A lygoje jau spėjo pasižymėti 6 tiksliais smūgiais, o Baltijos lygoje savo sąskaitoje turi 2 įvarčius.

Solidus žaidimas jai leido greitai užsitarnauti vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus pasitikėjimo kreditą, o pavyzdinis darbas tiek treniruočių, tiek rungtynių metu nekelia abejonių, kad tai futbolininkė, kurios labai reikėjo komandai.

Disciplina pasižyminti žaidėja, pasak trenerio, yra tvirto charakterio futbolininkė, kuri nepaisant nuovargio ar kitų aplinkybių kiekvienose rungtynėse, nesvarbu su kokio pajėgumo varžovu rungtyniaujama, atsiduoda visu šimtu procentų.

Pati J. Ayers tvirtina, kad tokią jos energiją aikštėje lemia mintys su kuriomis ji ateina į kiekvieną treniruotę ar rungtynes.

„Kaip gyvenime, taip ir futbole, visada reikia kovoti už save ir už savo šeimą ar komandą. Atsinešimas į darbą priklauso nuo to kaip mintyse sau pavyksta įdiegti svarbiausius uždavinius ir tikslus, kurie tave veda į priekį. Manau, kad tame nėra nieko ypatingo, visi turi savo būdų kaip nusiteikti, kad pasiektų norimą rezultatą“, – trenerio komplimentus kuklindamasi atrėmė saugė.

– Kaip vertini startą Lietuvos moterų futbolo A lygoje?

– Manau, kad mums sekasi tikrai neblogai. Kol kas pasiekėme gerų rezultatų, bet dar svarbiau, kad greitai išmokome žaisti kartu kaip viena komanda. Žinoma, mums vis dar reikia tobulinti savo formą, bendravimą aikštėje tarpusavyje bei svarbiausia suprasti ką geriausio gali kiekviena komandos draugė. Noriu pasakyti, kad dažnai akcentuojamės į savo žaidimą, tačiau futbolas yra komandinė sporto šaka ir tik puikiai išanalizavę kiekvieną savo komandos draugę ir žinodamos jų pranašumus galėsime aikštėje priimti teisingiausius sprendimus. Visada malonu laimėti, bet geriau laimėti kaip komandai, nei kaip vienuolikai atskirų žaidėjų.

– Kaip manai, ko komandai šiuo metu trūksta labiausiai?

– Man tikrai pasisekė, kad galiu būti „Gintros“ komandos dalimi. Tikiu, kad visi trūkumai žaidime bėgant laikui susitvarkys ir prieš svarbiausias sezono kovas būsime sportinės formos pike. Jeigu kalbant konkrečiai apie šiandieninę situaciją, manau, kad mums šiek tiek trūksta rotacijos. Kelios žaidėjos buvo gavusios traumas, negalėjo sportuoti, o tai apsunkino situaciją. Sakyčiau, kad ilgesnis suolelis labiau padėtų tobulėti kiekvienai žaidėjai esančiai komandoje.

– Šį sezoną pelnei jau 8 įvarčius bei prisidėjai prie aibės atakų, kurios baigėsi rezultatyviai. Kaip pati jautiesi komandos taktinėse schemose? Ar jauti, kad šiuo metu esi geriausios savo sportinės formos?

– Visų pirma turiu pasakyti, kad labai gerai jaučiuosi pozicijoje, kurioje mane mato treneris. Atakuojančios centro saugės pozicija man suteikia nemažai kūrybinės laisvės, galiu pati užbaigti atakas, o taip pat galiu į geras pozicijas išvesti komandos drauges. Sutinku, kad mano sportinė forma šiuo metu yra gera, tačiau neteigčiau, kad ji optimali. Tiek pati asmeniškai, tiek ir treneriai analizių metu mato kur galiu patobulinti savo žaidimą ir tikiuosi tai padaryti.

– Ar galėtumei išskirti vieną komandos draugę su kuria randi geriausią ryšį aikštėje?

– Ko gero, to padaryti būtų neįmanoma, nes esu apsupta talentingų žaidėjų, kurių kiekviena turi savo stipriųjų pusių. Labai smagu žaisti, kai žinai, kad nesvarbu, tavo komandos draugė dešinėje, ar kairėje visada yra pasiruošusi tau į pagalbą. Jeigu sudėtis išliks stabili ir toliau kiekvieną dieną galėsime gerinti tarpusavio ryšius aikštėje, manau, kad turime potencialo šį sezoną nuveikti kažką ypatingo.

– Didžiausias sezono iššūkis vis dar priešakyje – UEFA moterų Čempionių lyga. Kaip manai kokie pagrindiniai iššūkiai laukia ruošiantis šiam turnyrui?

– Čempionių lyga nuolat yra visų mūsų mintyse. Puiku turėti tikslą, kuris mus verčia tobulėti, nesvarbu, ką tam tikru metu esame užsibrėžę treniruotėse ir su kuria komanda žaidžiame tą savaitę. Kadangi Čempionių lyga šiais metais yra perkelta porą mėnesių į priekį, atranka šįkart vyks tik spalio pradžioje, turėsime dar ilgesnį laikotarpį kartu, privalėsime išmokti palaikyti viena kitą sudėtingu metu, o ir pačios individualiai rūpintis savo sveikata ir sportine forma, kad ji pasiektų optimalų lygį reikiamu metu. Kalbėjomės apie tai kas komandai galėjo nutikti pernai, kokių klaidų privalome išvengti ir kaip tinkamai pasiruošti, kad Šiaulių „Gintros-Universiteto“ vardas vėl plačiai nuskambėtų visoje Europoje.

– Į Lietuvą atvykai vasarį, kuomet klimatas tikrai nelepino, o dabar gali stebėti kaip visi alsuoja iš karščio. Kur pati mėgsti leisti laisvalaikį esant tokiems orams?

– Jeigu atvirai – vasarą Lietuvą pamilau iš naujo. Po niūraus karantino laikotarpio dabar galime džiaugtis saule, kuri lepina kone kasdien. Šiauliuose yra daug gražių vietų, šaunu, kad aplink miestą yra nemažai gamtos, dviračių takų, jaukių kavinukių. Su komandos draugėmis labai mėgstame atvykti prie Talkšos ežero pakrantės, kitoje pusėje yra puiki rami vieta, kur galima pasimėgauti saulės voniomis. Taip pat dabar vis dažniau vakarais išeiname pasivaikščioti po miestą, užsukame atsigerti kavos ir suvalgyti deserto į „Prezo“ kepyklėlę arba sotesnių užkandžių į jaukų „Cask 215“ barą.

E. Černiausko nuotrauka.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS