Neįgaliesiems

Kovo 11-ąją vyks naujo formato Europos merginų čempionatų atrankos burtai

Keičiama merginų U-17 ir U-19 amžiaus grupių rinktinių atrankos į Europos čempionatus tvarka, pritaikant UEFA Tautų lygos modelį. Lietuvos rinktinės savo varžoves atrankos grupėse sužinos jau šį ketvirtadienį.

Kovo 11-ąją UEFA būstinėje Nione bus surengtos 2022 m. Europos merginų U-17 bei U-19 čempionatų burtų ceremonijos. Pirmoji startuos 14:30 valandą, o antroji – nuo 16:00 valandos.

2021–2022 m. sezono naujasis formatas pakeis buvusią atrankos sistemą, kurią sudarė preliminarusis ir elitinis etapai. Nuo šiol atrankos dalyvės bus suskirstytos į A ir B lygos divizionus pagal rinktinių pajėgumo koeficientą, apskaičiuotą remiantis jų pasirodymu 2015–2019 m. varžybose.

Varžybų formato kaita siekiama, jog rinktinės žaistų su panašaus pajėgumo varžovėmis, išlaikant galimybę joms patekti į čempionatų finalinius etapus. Visos rinktinės sužais po 5–6 oficialias rungtynes per sezoną.

Lietuvos merginų U-17 rinktinė, per ketverius sezonus surinkusi 3,333 taško, užima 34 vietą iš 49 bei pateko į 5-ąjį burtų krepšelį. Merginų U-19 rinktinė per tą patį laikotarpį pelnė 1 tašką, tad rikiuojasi 42 vietoje iš 52 bei yra 7-ame burtų krepšelyje. Abidvi pradės atranką nuo B lygos diviziono.

2021 m. pabaigoje vyks pirmasis atrankos etapas. B diviziono grupių laimėtojos bei geriausia 2-ąją vietą užėmusi komanda pelnys kelialapius į A divizioną, o tuo tarpu iš A diviziono į žemesnį iškris septynios rinktinės, užėmusios savo grupėse paskutines vietas.

Antrajame etape, 2022 m. pavasarį A diviziono komandos rungsis grupėse dėl patekimo į Europos čempionato finalinius turnyrus. Pastarieji vyks Bosnijoje ir Hercegovinoje (U-17 rinktinių) bei Čekijoje (U-19 rinktinių). B diviziono komandos pavasarį turėtų rungtis dėl patekimo į 2022–2023 m. sezono A lygos divizioną.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS