Neįgaliesiems

KTU ir LFF bendradarbiavimas: sieks atgaivinti antrąjį pagal dydį natūralios vejos Kauno futbolo stadioną

Gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius.

Sutarties pagrindas – ne tik studentų futbolo renginiai, studentų lygos stiprinimas, bet ir siekis atgaivinti ir įveiklinti KTU Studentų miestelyje esantį antrą pagal dydį natūralios vejos Kauno futbolo stadioną.

Sutartimi abi šalys susitarė bendradarbiauti populiarinant futbolą bei prisidedant prie futbolui reikalingos infrastruktūros gerinimo Kauno mieste, kuriant, įgyvendinant futbolo renginius jaunimui, studentams, tobulinant ir stiprinant studentų futbolo lygos veiklas. LFF universitetui taip pat teiks konsultacijas ir ekspertinį vertinimą.

Pasak KTU rektoriaus E. Valatkos, šiuo metu jau yra žengti realūs žingsniai dėl KTU studentų miestelyje esančio natūralios vejos futbolo stadiono tam, kad jis atitiktų UEFA keliamus 1–2 kategorijos reikalavimus.

„Universitetas, siekdamas efektyviai išnaudoti KTU miestelio turtą ir aplinką, rengia KTU miestelio sporto infrastruktūros studiją, kurioje aiškiai apibrėžtas prioritetas išnaudoti natūralios vejos futbolo stadiono potencialą. Tikime, kad po atnaujinimo, mūsų stadionas atlieps vietos klubams reikalingas varžybų ir treniruočių sąlygas.

Tačiau čia sustoti neplanuojame – greta stadiono projektuojame naują Multifunkcinį sporto centrą Universiteto poreikiams, kuris papildys ir leis tenkinti UEFA keliamus reikalavimus. Čia galės treniruotis ir žaisti tiek nacionalinės futbolo rinktinės, tiek klubai“, – atskleidė rektorius.

Planuojama, kad pirmuoju žingsniu, natūralios vejos stadiono atnaujinimu, KTU studentų miestelyje iškils 500 žiūrovų talpinanti dengta tribūna su pagalbinėmis patalpomis ir 68 pločio bei 105 m ilgio futbolo aikštė, kuri leis vykdyti LFF I lygos rungtynių organizavimą.

Pasak sutartį pasirašiusio LFF prezidento E. Stankevičiaus, federacija labai džiaugiasi dėl partnerystės su KTU ir tikisi, kad jos nauda bus abipusė.

„Labai svarbu ir tai, kad universitetas su rektoriumi priešakyje rimtai vertina infrastruktūros mieste svarbą ir puoselėja planus naujam stadionui. Ne sykį esame akcentavę tai, kad kokybiška ir moderni infastruktūra yra vienas svarbiausių faktorių, siekiant gerinti futbolo kokybę ir pritraukti vaikus sportuoti.

Nauja aikštė, neabejotinai, pasitarnaus ne tik oficialių turnyrų ir čempionatų vykdymui, tačiau ir pačiai universiteto bendruomenei, o tai – dar vienas svarbus žingsnis“, – akcentavo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Dar iki šios penkerių metų sutarties pasirašymo, KTU ir LFF siejo bendrystė – federacija yra padovanojusi dangą KTU Studentų miestelyje esančioms dirbtinos dangos aikštėms.

KTU nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS