KTU – naujasis LSFL čempionas, VU – vicečempionas

Po ketvirtadienių sužaistų Lietuvos studentų futbolo lygos rungtynių paaiškėjo, kad naujaisiais 2020-2021 metų lygos čempionais tapo Kauno technologijos universiteto futbolininkai.

Titulą garantavusiose rungtynėse jie 6:1 išvykoje sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto rinktinę.

Iniciatyvą varžovams atidavę ir kontratakomis grįstą futbolą pasirenkę kauniečiai dar iki pertraukos po dviejų Danieliaus Liaudanskio ir vieno Povilo Malako įvarčio pirmavo 3:0. Po pertraukos VGTU skirtumą sušvelnino, tačiau tuomet po keitimo pasirodęs turkas Semiras Dundaras pasižymėjo dubliu bei nuslopino abiejų komandų pastangas susitikimo pabaigoje. Besibaigiant dvikovai, savo antrąjį įvartį pelnė P.Malakas, o jo atstovaujama komanda iškovojo vieną įsimintiniausių sezono pergalių.

„Rezultatas atrodo šokiruojantis, bet tokio lygių skirtumo tikrai nebuvo. Be abejo, svarbu, kad sėkmingai juos pasigavome kontratakų metu ir sėkmingai išpildėme savo sukurtas progas. Antrojo kėlinio pradžioje po praleisto įvarčių buvo atsiradę nervingumo, tačiau sėkmingas Selimo įsijungimas į rungtynes nuo suolo viską sustatė į savo vietas.

Kalbant apie visą sezoną, tai jis vienas įsimintiniausių per visą universiteto istoriją. Aišku, dar laukia dvejos rungtynės, tačiau kol kas laimime, praleidžiame mažai ir nors antrajame rate netekome kelių svarbių žaidėjų, kaip ir visi turėjome rimtų problemų dėl treniruočių, parodėme, kad esame komanda su charakteriu“, – pasakojo čempionų treneris Gintaras Grigonis.

Antroji vieta pirmenybėse atiteko Vilniaus universiteto studentams. Pastarieji mažiausiai antrąją vietą užsitikrino dar prieš savaitę.

Per likusias trejas sezono rungtynes bus atsakyta į klausimą, kam atiteks trečioji pozicija. Po ketvirtadienį VDU rinktinės iškovotos pergalės 4:3 prieš LSU trečią – penktą vietas užimančias komandas skiria vos vienas taškas.

Dviejų Kauno universitetų akistatoje LSU iki 64 minutės pirmavo 2:0 (pasižymėjo Arnas Paura ir Karolis Skamarakas), tačiau tuomet sužaidė siaubingą 23 minučių atkarpą, per kurią praleido net keturis įvarčius. Dusyk tos atkarpos metu įvarčiais pasižymėjo Marius Zabarauskas, po kartą – Martynas Turskis ir Ignas Prieskenis. Džiugas Raudonius prieš baigiantis rungtynėms skirtumą sušvelnino, tačiau bendrai situacijos jis nepakeitė.

„Dar prieš prasidedant rungtynėms susidūrėme tikrai su ne pačia lengviausia situacija. Kažkas po skiepų, kažkas dar po kažko.. todėl į rungtynes susirinko ne visi, kuriuos norėčiau matyti. Ačiū visiems, kas aukojasi dėl universiteto šiuo metu, nes laikas tikrai nėra pats paprasčiausias.

Kalbant apie rungtynes, tai buvome išsikėlę tikslą nepraleisti greito įvarčio. Greito nepraleidome, bet pirmasis kėlinys vis tiek mums nepavyko. Antrą kėlinį pradėjome su 0:1, tada varžovai skirtumą padvigubino ir, turbūt, patikėjo, kad rungtynės jau baigtos. Mes, savo ruožtu, neturėjome ko prarasti, tikėjome, kad dar galime išgelbėti rungtynes, žaidėme iki galo, sumušėme keturis įvarčius ir turime rezultatą.

Aišku, nebuvo viskas taip lengva. Pabaigoje jau varžovai bandė švelninti skirtumą, mes bandėme to neleisti, tad natūraliai atsirado nereikalingų aistrų. Buvo nelengvos minutės, bet tuomet mes žinojome, ką darome, dėl to ir pasiekėme pergalę“, – sakė VDU treneris Mantas Gintalas.

Jo komanda sezoną užbaigs rungtynėmis birželio 8 dieną prieš VGTU ekipą. Tą pačią dieną KTU susitiks su LSU, o sezonas užsibaigs birželio 14 – ąją akistata tarp naujųjų čempionų KTU ir naujųjų vicečempionų VU studentų.