Neįgaliesiems

Kuveito rinktinė – praeityje jau matytas varžovas su unikalų pasiekimą fiksuojančiu puolėju

Lietuvos rinktinė šį vakarą susitiks su vienu egzotiškesnių pastarojo meto varžovų – lietuviai šįvakar sužais su Kuveito rinktine.

Rungtynės Vilniaus LFF stadione startuos 19 valandą, patekimas į jas – nemokamas, o nemokamus kvietimus į rungtynes atsiimti galite paspaudę čia.

Prieš vakaro rungtynes trumpai kviečiame iš arčiau pažvelgti į Kuveito rinktinę bei esminius jos akcentus bei istoriją.

Kuveito futbolo rinktinės istorija kol kas dar yra ganėtinai trumpa – pirmas rungtynes jie sužaidė 1961-aisiais su Libija, o jos pasibaigė lygiosiomis 2:2. Tiesa, vos po kelių dienų komanda patyrė skaudžiausią savo visų laikų nesėkmę, kai net 0:8 turėjo pripažinti tuometinės Jungtinės Arabų Respublikos ekipos pranašumą – šis Kuveito antirekordas yra išlikęs iki pat šių laikų.

Visgi, praėjus keliolikai metų, Kuveito rinktinė šventė didžiausią savo visų laikų triumfą, kai laimėjo savo šalyje vykusį Azijos čempionatą, kai finale 3:0 nugalėjo Pietų Korėjos futbolininkus.

Kalbant apie ekipos pasirodymus pasaulio čempionate, Kuveitas per savo istoriją ten yra buvęs vieną sykį – tai nutiko 1982-aisiais, pasaulio čempionate Ispanijoje.

Visgi kalnų nuversti tame čempionate Kuveitui nepavyko – grupės etape buvo 1:1 sužaista su Čekoslovakija, o vėliau – 1:4 pralaimėta Prancūzijos ir 0:1 – Anglijos vienuolikėms bei galutinėje įskaitoje užimta 21 vieta.

Įdomu tai, kad Kuveitas savo istorijoje yra patyręs ne vieną FIFA suspendavimą – 2007-ųjų spalį šalies federacija buvo suspenduota už valdžios institucijų kišimąsi į vietinės federacijos veiklą, tiesa, ši nuobauda galiojo mažiau nei dvi savaites. Kitų metų sausį buvo patirtas dar vienas suspendavimas, šįkart – už laiku nesuorganizuotus generalinės asamblėjos rinkimus, tiesa, šį kartą nuobauda irgi nebuvo ilga ir buvo panaikinta tų pačių metų gruodį.

Trečias ir paskutinis suspendavimas buvo palyginus neseniai – 2015-ųjų spalį, šį kartą – už tai, kad FIFA nepripažino naujo šalies sporto įstatymo. Suspendavimas baigėsi 2017-ųjų gruodį, per tą laiką komanda FIFA reitinge nukrito iš 139 į 189 vietos, o dėl savo neaktyvumo praleido ir atranką į 2018-ųjų pasaulio čempionatą.

Komanda pastaraisiais metais atsigauna po visų negandų ir startuoja vėl. Tiesa, kitų metų pasaulio čempionato atrankoje Kuveitas savo pasirodymą baigė jau pirmame atrankos etape.

Kalbant apie Kuveito rinktinės asmenybes, viena ryškiausių, esanti ir Lietuvoje, neabejotinai yra ekipos puolėjas Baderas Al-Mutawa.

Nuo 2003-ųjų rinktinės spalvas vilkintis snaiperis su savo šalies rinktinės marškinėliais yra sužaidęs net 187 mačus ir pagal šį rodiklį yra vienas pirmaujančių ne tik tarp karjeras tęsiančių, tačiau ir tarp visų laikų futbolininkų.

Per tą laiką jis įmušė 56 įvarčius, o pagal šį rodiklį savo rinktinėje yra trečias visų laikų žaidėjas. Šiame lange mače su Čekija jis aikštėje pasirodė kildamas nuo suolo, tad realu, kad gausią savo rungtynių statistiką jis papildys ir šįvakar LFF stadione.

Rezultatyviausias visų laikų Kuveito žaidėjas yra Basharas Abdullah, kuris rinktinėje nuo 1996 iki 2007 metų per 134 mačus įmušė 75 įvarčius.

Komandai vadovauja ispanas Carlosas Gonzalezas. Jis ekipos vairą perėmė šiais metais, tiesa, tuo pat metu treniruoja ir šalies U23 rinktinę.

Prieš tai ilgą laiką jis dirbo Madrido „Atletico“ klubo jaunimo sistemoje, o į Kuveitą atvyko praėjusiais metais.

Įdomu tai, kad šio vakaro rungtynės nebus pirmoje Lietuvos ir Kuveito rinktinių akistata – komandos tarpusavyje jau anksčiau yra žaidusios kontroliniame mače.

Komandos susitiko 2006-ųjų spalio 11 dieną Kuveite ir tada pergalę minimaliu rezultatu 1:0 iškovojo šeimininkai.

Kuveito FA nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS