Neįgaliesiems

L. Juodkūnaitis: „Sportas labai prisidėjo prie mano charakterio ir asmenybės išugdymo“

Luko Juodkūnaičio hetrikas į varžovų vartus pakylėjo sostinės Baltijos FA ekipą link SHARP Elitinės jaunių lygos prizininkų gretų. Techniškasis saugas įvertintas lygos ekspertų ir pelnė 15-ojo Savaitės žaidėjo titulą.

17-metis vilnietis atvedė savo komandą į pergalę rungtynėse prieš marijampoliečius bei pasidalino savo įspūdžiais. Baltijos FA vaikinai įsitvirtino EJL U19 diviziono ketvertuke ir turi ambicijų rudens sezonui.

– Kokie tavo įspūdžiai, įpusėjus jaunimo čempionatui?

Įspūdžiai malonūs, šio sezono komandos rezultatai akivaizdžiai geresni, palyginus su praeitu. Siekiame įsitvirtinti lentelės „TOP 3“. Iššūkiai nepasikeitę, komandos pažįstamos, žaidėjai irgi, aikštėje stengiuos su komanda parodyti geriausią savo žaidimą, o rezultatai ateina savaime.

– SHARP EJL debiutavai 2016-08-27, tad tave jau galima laikyti senbūviu. Kuo rungtyniavimas šiame jaunimo čempionate tau buvo naudingas, kokių apmąstymų jis sukėlė?

Prisimenu savo pirmąsias rungtynes. Žaidėme prieš SM „Taurą“-„Kauno Žalgirį“ išvykoje. Žaisti pirmas rungtynes naujoje lygoje tikrai nepridėjo pasitikėjimo, tačiau tada jaudulys kojos nepakišo ir laimėjome rezultatu 0:2. Jei neklystu, atlikau rezultatyvų perdavimą komandos draugui Benediktui Butleriui. Elitinė lyga leido man pirmą kartą paragaut tikrojo futbolo, žaidžiamo 11 prieš 11 ant natūralios vejos, pridėjo pasitikėjimo savimi aikštėje.

– Kas paskatino tavo susidomėjimą futbolu bei padėjo ugdyti tavo techniką? Iš kurių profesionalių žaidėjų sėmeisi patirties kaip sužaisti situacijose 1 prieš 1?

Į futbolą mane atvedė mama, nes tėtis buvo labiau prijaučiantis krepšiniui, žinoma, kol aš nepradėjau žaisti futbolo. Nuo mažens kamuolį spardydavau, ne mėtydavau, galbūt tai ir paskatino mane atvesti į futbolo pasaulį. 1 prieš 1 situacijose mane labiausiai žavi Neymaro žaidimas, jo žaidimą atakoje ir analizuoju.

– Kaip sportas padėjo vystyti tavo asmenybę? Kiek jis padeda lengviau susidoroti su įtampa mokykloje ir kasdienėje veikloje?

Problemų su įtampa mokykloje ar bendravimo su naujais žmonėmis savo aplinkoje niekada neturėjau,   tačiau sportas labai prisidėjo prie mano charakterio ir asmenybės išugdymo.

– Jeigu ne futbolas, kaip manai, kuris užsiėmimas būtų tave įtraukęs?

Savęs be futbolo neįsivaizduoju. Atvirai, net nenutuokiu ką veikčiau be futbolo.

– Tavo svajonių finalas šių metų Pasaulio futbolo čempionato finale? Kaip manai, ar tavo komandos draugai sutiktų su tavo pasirinkimu.

Šių metų Pasaulio čempionate man labai gerą įspūdį paliko Belgijos ir Kroatijos rinktinės. Vis dėlto, šiemet norėčiau išvysti rungtynes tarp Brazilijos ir Vokietijos, įdomu, kaip dabar jos pasibaigtų.

– Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas; Kazio Paulausko nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS