Neįgaliesiems

L. Klimavičius: apie Rumuniją, žingsnį į priekį ir ateitį

Iki Rumunijos futbolo čempionato „Liga I“, kuriame varžosi ir Lietuvos rinktinės gynėjo Lino Klimavičiaus atstovaujama Bukarešto „Dinamo“ komanda, pabaigos liko vos keletas turų. Futbolininkas pasakojo, jog šių pirmenybių lygis yra aukštas ir leidžia tobulėti.

Šių metų pradžioje trisdešimtmetis gynėjas po penkių sezonų Lietuvoje dar syk išbandė legionieriaus karjerą ir prisijungė prie ne patį geriausią sezoną išgyvenusio Rumunijos klubo. Tiesa, nors po žiemos pertraukos „Dinamo“ ekipa atsigavo, tačiau nepateko tarp šešių geriausių pirmenybių ekipų ir turėjo varžytis išlikimo grupėje.

„Antra čempionato dalis buvo tuo pačiu ir pasiruošimas kitam sezonui, nes šis nebuvo toks, kokio komanda ir sirgaliai norėjo. „Dinamo“ yra klubas su didele istorija, niekas nėra patenkinti situacija, tačiau turime daug optimizmo kalbant apie ateinančius metus“, – sakė Lietuvos rinktinės futbolininkas.

Vakarykštėse rungtynėse su „AFC Hermannstadt“ klubu „Dinamo“ sužaidė lygiosiomis 0:0 ir išlieka antroje pozicijoje žemesnėje čempionato grupėje. 

„Lygis pirmenybių tikrai aukštas, kiekvienose rungtynėse turi išeiti ir atiduoti visas jėgas, nes po kiekvieno susitikimo gali pasikeisti tiek paties situacija, tiek visos komandos, – pasakojo L.Klimavičius. – O ir man pačiam reikia daug ką įrodyti, tiek treneriui, tiek sirgaliams“.

L.Klimavičius džiaugėsi, kad priėmė sprendimą išvykti rungtyniauti į Bukarešto miesto ir tikino, kad tai žingsnis į priekį.

„Džiaugiausi, kad turėjau tokį pasiūlymą, pasitarėme su šeima ir nusprendėme, kad tai yra laiptelis aukštyn, nedvejodamas nusprendžiau persikelti į Rumuniją, – prisiminė prieš pusmetį vykusią situaciją L.Klimavičius. – Esu patenkintas ir viskas tikrai neblogai. Esu gerame kelyje ir tikiuosi, kad taip viskas bus ateityje“.

Pirmą kartą legionieriaus duoną gynėjas išbandė dar prieš dvylika metų, kai išvyko rungtyniauti į Ukrainą ir žaidė „Dnipro“ ir „Kryvbas Kryvyi“ komandose, o vėliau savo jėgas išbandė ir Latvijos pirmenybėse.

„Tuo metu buvau jaunas ir išvykau rungtyniauti į Ukrainą. Skirtingi bandymai, bet dabar praėjo nemažai laiko, ilgai žaidžiau A lygoje, džiaugiuosi, kad pavyko vėl užsikabinti, ir tikiuosi, kad viskas eis į priekį“, – kalbėjo L.Klimavičius.

Dabar Lietuvos rinktinės gynėjas apie ateitį toli nemąsto ir laukia šio sezono pabaigos. 

„Šiuo metu negalvoju kelis metus į priekį, nes futbolininko karjera yra slidi, dabar labiausiai norėčiau daug pasiekti kitame sezone su „Dinamo“ klubu. Noriu rungtyniauti, o ne tik būti komandos dalimi“, – teigė L.Klimavičius.

Gynėjas kartu su Lietuvos rinktine kovo pabaigoje pradėjo dar vieno Europos čempionato atranką. L.Klimavičius žaidė 90 minučių, tačiau lietuviai 1:2 patyrė pralaimėjimą Liuksemburgui. Jau po kelių dienų mūsiškiai sužaidė kontrolines rungtynes su Azerbaidžanu, kurios pasibaigė 0:0, o L.Klimavičius ir vėl buvo aikštėje iki paskutinės sekundės.

Lietuvos rinktinė jau birželio pradžioje rinksis į dar vieną stovyklą, kur lauks Liuksemburgo ir Serbijos iššūkiai. Lietuvos rinktinei labai reikia visų sirgalių palaikymo. Bilietus galima įsigyti Tiketa.lt puslapyje arba bilietų platinimo kasose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS