Neįgaliesiems

L. Ruzgutė – apie futbolo karjeros pradžią, kapitonės rolę ir sezono tikslus

MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės pernai po metų pertraukos sugrįžo į aukščiausią Lietuvos moterų futbolo lygą ir iškart pasidabino sidabro medaliais – šis pasiekimas buvo aukščiausias ekipos istorijoje.

Nemaža dalimi prie sklandaus sugrįžimo prisidėjo ir komandos kapitonė Laura Ruzgutė. Ilgametė Vilniaus ekipos žaidėja ir kapitonė savo kelią futbole pradėjo daugiau nei prieš dešimtmetį.

„Kaip ir kiekvieno žaidėjo, prasidėjo kieme, su draugais, bet labiausiai žaisti paskatino 2010-ųjų pasaulio čempionatas. Stebėjau rungtynes, palaikiau mėgstamas komandas ir tada žaidimas persikėlė į kiemą, kur pradėjome žaisti.

Tada pagalvojau, kodėl negaliu futbolo žaisti ne tik kieme. Draugės tėtis rado komandą ir pradėjome lankyti futbolo treniruotes – apie savo sportininkės kelio pradžią pasakojo futbolininkė.

Kone visą savo karjerą praleidusi būtent su sostinės ekipos apranga ir ilgai besivaržiusi aukščiausiame šalies divizione, ji su komanda prieš porą metų turėjo dėti žingsnį atgal ir metus praleisti antrame divizione.

Visgi pernai žalgirietės sugrįžo į moterų A lygą ir sugrįžo su griausmu – iškart iškovodamos antrą vietą bei pasiekdamos geriausią rezultatą klubo istorijoje.

„Turbūt visos merginos pasiilgo futbolo aukštesniame lygyje, tad norėjome žaisti su pajėgėsnemis komandomis ir įrodyti, kad esame vertos ir galime kovoti dėl geresnių pozicijų. Kai pajautėme, kad galime kovoti dėl antros vietos, tas paskatino mus ir įžiebė dar didesnę ugnį“, – prisiminė L. Ruzgutė.

Šiemet sostinės klubas vėl žygiuoja apdovanojimų tempu, o apie tai, kad ekipa nori kautis dėl aukščiausių pozicijų, kalbėjo ir pati L. Ruzgutė.

„Tikslas visada yra toks, kad komanda pasirodytų vis geriau, o šie metai nėra išimtis, norime kovoti dėl aukščiausių vietų. Tikslas – nuo pat pradžios užtikrintai žaisti, demonstruoti brandą, pasimokyti iš klaidų, jų nekartoti ir augti kaip komandai“, – sakė žaidėja.

Vaizdo įraše – daugiau L. Ruzgutės minčių apie įdomios komandos ritualus, buvimą kapitone bei legionierių integraciją.

Elvio Žaldario nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS