Neįgaliesiems

L. Vaitukaitytė: „Atrodo, kad tiesiog užaugau su futbolu“

Viena geriausių ir perspektyviausių Lietuvos futbolininkių, 2017 bei 2018 m. geriausia Lietuvos jaunoji žaidėja Liucija Vaitukaitytė ir šiemet yra tarp pretendenčių tapti geriausia šalies futbolininke. Ji pateko į antrąjį etapą, kuriame dėl titulo liko įveikti dvi varžoves.

„Kamuolį pradėjau spardyti ketverių, bet tai nebuvo sąmoningas pasirinkimas. Tėtis žaidė, vedėsi kartu ir mokė. Man pačiai nebuvo jokios pradžios, nes neatsimenu, kada pradėjau. Atrodo, kad tiesiog užaugau su futbolu“, – teigė legionierės duoną šiuo metu Ispanijoje kremtanti futbolininkė.

2019 metai Liucijai, kaip teigia pati sportininkė buvo įdomūs, dinamiški, pilni naujų patirčių bei pamokų ir tobulėjimo metai. „Ispanijoje visai kitoks požiūris į futbolą. Čia ypač akcentuojamas taktinis futbolininkių pasirengimas, ko Lietuvoje, pripažinkime, beveik nėra. Mūsų šalyje treneriai didžiulį dėmesį skiria į fizinį futbolininkių rengimą, o man tai nėra priimtina, kadangi aš labiau mėgstu technišką futbolą“, – pasakojo L. Vaitukaitytė.

Praėjusiais metai Liucijai teko pakeisti komandą, o šiuo metu ji rungtyniauja antrosios pagal pajėgumą Ispanijos moterų lygos Santandero „Racing“ klube.

„Gerėja tiek žaidimas, tiek rezultatai, tad sakyčiau šiuo metu sekasi pozityviai. Išplėšėme keletą pergalių prieš rimtus varžovus, kylame po truputį lentelėje. Komanda turi potencialo, tad ateityje turėtų būti tik geriau“, – sakė lietuvė, paklausta apie komandos perspektyvas. 

Santandero futbolininkės rikiuojasi turnyrinės lentelės viduryje, tačiau pastaruoju metu, kaip ir minėjo Liucija, demonstruoja puikius rezultatus. Paskutinėse rungtynėse 4:2 buvo įveiktos vienos iš lygos lyderių, „Barcelona“ klubo antrinės komandos futbolininkės.

„Kontraktą turiu iki sezono pabaigos, o konkrečių planų ateičiai kol kas neturiu. Labiausiai tikėtina, kad liksiu Ispanijoje“, – dėstė pretendentė į geriausios metų futbolininkės titulą. Tiesa, į pačius rinkimus L. Vaitukaitytė dėmesio irgi nekreipia pernelyg daug, nes jos galvoje – būsimi mokslai.

„Šiuo metu domiuosi studijų programomis, greitu metu žadu stoti į universitetą. Greičiausiai tai bus mokslai nuotoliniu būdu vienoje iš Anglijos aukštųjų mokyklų. Kitą laiką leidžiu su komandos draugėmis – lankomės SPA, keliaujame žiūrime filmus, skaitau knygas, būnu gamtoje, gaminu“, – pastebėjo, kad neturi daug laisvo laiko, sudėliojo Liucija.

Ar ji taps geriausia metų futbolininke, paaiškės vasario 27-ąją. Liucijos likusios varžovės – „Gintros“ vartininkė Greta Kaselytė-Lukjančukė ir Gargždų „Bangos“ puolimo lyderė Lijana Gedminaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS