Neįgaliesiems

LFF atsisako vaikų licencijavimo mokesčio

Vilniuje vykusiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje priimti sprendimai dėl mokesčių, taikomų futbolą žaidžiantiems vaikams bei patvirtinti svarbūs LFF struktūriniai pokyčiai.

LFF VK nusprendė stabdyti vaikų licencijos mokesčio rinkimą už 2018 metus. Už vaikų licencijas, vadinamas korteles, anksčiau buvo renkamas 3 eurų metinis mokestis.

„Prieš pusantrų metų buvo priimtas sprendimas, kuriuo nutarta patvirtinti licencijų mokesčius. Jis buvo vienodas visiems futbolo dalyviams – nuo A lygos vyrų ir moterų klubų iki vaikų akademijų. LFF nusprendė, kad nėra tikslinga rinkti mokestį iš futbolą žaidžiančių vaikų. Todėl mokesčio rinkimas už 2018 metus yra sustabdytas. Licencijos ir toliau bus privalomos visiems, žaidžiantiems futbolą, tačiau vaikams šiais metais mokėti nereikės“, – teigia LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

LFF svarsto ir ateityje atsisakyti vaikų licencijavimo mokesčio.

„Mūsų tikslas – kad futbolas taptų populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Nuo mažų dienų skatiname domėtis futbolu, siekiame į futbolo treniruotes pritraukti kuo daugiau vaikų. Organizuojame įvairius renginius ir turnyrus ne tik mokyklose, bet ir vaikų darželiuose. Daug investuojame į vaikų futbolą, todėl manome, kad nėra tikslinga vaikus ir jų tėvus apkrauti papildomais mokesčiais. Šie kaštai bus padengti iš LFF lėšų“, – sako LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Įkurtas Vaikų ir jaunių komitetas

LFF VK posėdyje patvirtinti ir svarbūs struktūriniai pakeitimai, susiję su vaikų futbolu. Nuspręsta įkurti Vaikų ir jaunių komitetą, kuriame dirbs 5 nariai. Komiteto pirmininku išrinktas Žydrūnas Buzas.

Posėdyje patvirtinti pasikeitimai ir kituose LFF komitetuose. Licencijavimo komiteto pirmininku išrinktas Alvydas Viršilas. Ekonomikos ir finansų komitetą papildė Žydrūnas Buzas ir Mindaugas Bondauskis. Pastarasis paskirtas ir į Nepaprastųjų atvejų komitetą. Tyrimų komitetą papildė nauji nariai Rimantas Žvingilas ir Sergejus Slyva. Apeliacinio komiteto nariu paskirtas Algimantas Šindeikis.

Struktūrinės permainos laukia Drausmės komiteto. Nauja komiteto struktūra ir siūlomi nauji nariai bus pristatyti artimiausiame VK posėdyje.

Į LFF Paramos fondo tarybą išrinktas Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius.

Didinamas apskričių federacijų finansavimas

Posėdyje taip pat apžvelgta 2018 m. trijų ketvirčių finansinė atskaitomybė ir nuspręsta didinti apskričių futbolo federacijų finansavimą. 2019 metais bus skiriama 3000 eurų per mėnesį kiekvienai apskrities futbolo federacijai. Šiuo metu veiklą vykdo 10 apskričių futbolo federacijos.

Daug diskusijų sulaukė klausimas dėl UEFA Solidarumo lėšų paskirstymo. VK pateikė siūlymą A lygos klubams, kad Solidarumo lėšos būtų skirstomos: 80 proc. A lygos klubams ir 20 proc. – Pirmos lygos klubams, atitinkantiems numatytus kriterijus.

Vykdomasis komitetas sustabdė Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) prezidento Vytauto Vaškūno veiklą. VK nario veikla sustabdyta 6 mėnesiams. Taip pat pažymėta, kad turi plėstis LVJFA narių skaičius, nes šiuo metu asociacija vienija tik 9 narius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS