Neįgaliesiems

LFF biure svečiavosi „Hope For Football“ bendruomenė

Liepos 28 dieną, antradienį, Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) lankėsi „Hope For Football“ bendruomenės atstovai bei įkūrėjai.

„Hope For Football“ yra bendruomenė, kurios tikslas – padėti Lietuvos jaunimui augti ir prisitaikyti kintančiame ir kosmopolitiškame pasaulyje. „Hope For Football“ siekia ugdyti sveikos gyvensenos įpročius sporto dėka, o bendruomenė vienija dviejų šalių kultūras – italų ir lietuvių. Organizacijos įkūrėjas Stefano Piciulin mano, kad futbolas gali išmokyti dirbti komandoje ir tapti bendruomene, kuri rūpinasi, palaiko ir padeda rasti teisingą kelią vaikams be tėvų paramos.

„Projekto misija yra adaptuoti mano asmeninę patirtį, kurią sukaupiau dirbdamas Italijos futbole bei padėti panašias bėdas patiriantiems vaikams. Aš sirgau leukemija ir turėjau vos dvidešimties procentų tikimybę išgyventi. Vis dėlto, mano patirtis rodo, kad sportas gali padėti iškovoti pergales ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Daugelį metų bendradarbiaujame su vaikų namais bei globos namais, su vaikais, kurie turi tiek sveikatos, tiek psichologinių problemų. Tikiu, kad futbolas yra tas faktorius, kuris padės apjungti visus pagalbos prašančius vaikus“, – teigė „Hope For Football“ įkūrėjas Stefano Piciulin.

Esminis tikslas – vaikų integracija

LFF prezidentas Tomas Danilevičius išskyrė futbolo naudą socialinei gerovei. „Be galo džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie šios gražios organizacijos gyvavimo. Stefano pažįstu daugelį metų ir smagu, kad šįmet nepastebimai sukako jau dešimt metų, kaip esu „Hope For Football“ ambasadorius.

Vaikai neturėtų jausti diskriminacijos ar diskomforto dėl to, kad serga ar turi kažkokių sutrikimų. Mes privalome jiems padėti tai suprasti, prisidėti prie jų integracijos į visuomenę bei tapti savotiškais pavyzdžiais, kurie galėtų juos įkvėpti“, – teigė Tomas Danilevičius.

Dėkoja legendiniems Lietuvos futbolininkams už pagalbą

Stefano Piciulin pabrėžia, jog LFF prezidento Tomo Danilevičiaus ir Lietuvos U-17 rinktinės trenerio Mariaus Stankevičiaus dėka pavyko atkreipti dėmesį į esamas problemas bei prisidėti prie organizacijos veiklos populiarinimo. „Viskas prasidėjo dar 2013 metai, kuomet dirbau Italijoje, Milano „Inter“ klube. Būtent Italijoje ir susipažinau su Tomu Danilevičiumi bei Mariumi Stankevičiumi. Italijoje tiek Tomas, tiek Marius yra didelės žvaigždės, tačiau man jie pirmiausiai – draugai. Džiaugiuosi, jog jie patikėjo mano vizija bei labai prisidėjo prie to, kad organizacija būtų žinoma tiek Lietuvoje, tiek Italijoje“, – teigė S. Piciulin.

Stefano Piciulin, pasakodamas apie organizacijos veiklą, išskyrė galimybę parodyti vaikams pasaulį, kurio jie dar nėra matę. „Džiaugiamės, jog vaikai turi galimybę pamatyti kitą gyvenimo pusę, nes jiems tai yra nauja ir kartais – nesuvokiama patirtis. Organizuojame bendras treniruotes su „Lazio“ klubo futbolininkais, smagu, kad šis bendradarbiavimas naudingas abejoms pusėms. Vėlgi, ryšys su „Lazio“ užsimezgė Mariaus Stankevičiaus dėka, jis supažindino mane su „Lazio“ vadovybe ir taip užsimezgė santykiai. Marius iki šiol yra prisimenamas kaip pavyzdinis futbolininkas, turintis puikią reputaciją ir vardą, be jo – būtų labai sunku“, – dėstė S. Piciulin.

Kiekviena problema turi sprendimo būdą

„Hope For Football“ įkūrėjas tiki, jog bendruomenė gali padėti socialiai atskirtiems vaikams bei tinkamai juos ugdyti, rodyti teigiamą pavyzdį. „Kiekviena problema turi sprendimo būdą. Kuomet esi bendruomenės dalis, gali įveikti visas problemas. Bendruomenėje siekiame padėti vaikams atsisakyti žalingų įpročių, suteikti jiems pagalbą bei parodyti dėmesį. Jie mato lyderius, lygiuojasi į juos, turi užimtumą ir tai jiems labai padeda“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS