Neįgaliesiems

LFF būstinėje surengtas seminaras pradedantiems teisėjams

Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) rugpjūčio 30 dieną pakvietė futbolo entuziastus ir pradedančius teisėjus į atvirąjį seminarą Vilniuje. 

Šį nemokamą seminarą LFF konferencijų salėje vedė LFTA sekretorius Šarūnas Tamulynas ir Vilniaus regiono teisėjų koordinatorius Robertas Valikonis. 

Seminaro dalyviai buvo glaustai supažindinti su tapimo teisėju procedūra, IFAB Žaidimo taisyklėmis. Kiekvienas dalyvis atliko užduotį įvertinti ekrane parodytas žaidybines situacijas ir priimti sprendimą, jį argumentuojant. Edukacinį renginį vainikavo trumpas egzaminas ir kvietimas prisijungti prie LFTA gretų. 

„Kas labiausiai patiko, tai kad auditorijoje susirinko daug žmonių, norinčių sužinoti apie teisėjo darbą. Matosi, kad žmonėms ši tema yra įdomi, o mes – LFTA ir LFF – sudarome galimybes parodyti ją iš arti, supažindinti su mūsų profesija. 

Kiekvienais metais futbolo taisyklėse atsiranda vis daugiau patobulinimų, bet, manau, viskas slypi paprastume. Pradedantiems teisėjams nereikia to smarkiai sureikšminti, o tiesiog suprasti taisyklių esmę. Vienas iš pagrindinių dalykų, tai įsigilinimas į teoriją, o praktinėje pusėje tas įsigyvendina automatiškai. 

Pirmi žingsniai visada prasideda nuo jaunučių ir jaunių pirmenybių, kadangi tai yra laiptelis seminaro dalyviui, leisiantis suprasti, ar jisai tikrai nori būti teisėju ir turi tam duomenų, ar nori toliau eiti link profesionalumo ir įgyti daugiau žinių. Ši terpė yra tarsi savęs atradimas“, – apibendrino Robertas Valikonis. 

Visi norintys išmėginti teisėjavimą kviečiami susisiekti su LFTA sekretoriumi  Šarūnu Tamulynu el. pašto adresu s.tamulynas@lff.lt.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS