Neįgaliesiems

LFF Drausmės komiteto sprendimas dėl pažeidimų FK Banga – FC Džiugas rungtynėse

Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas 2023 m. liepos 21 d. posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bylą dėl Drausmės kodekso pažeidimų Optibet A  lygos rungtynėse FK Banga – FC Džiugas, kurios vyko 2023-07-14.

Remiantis LFF Drausmės kodekso 67 str. 3 d. LFF Drausmės komiteto pirmininkas priėmė sprendimą paviešinti LFF Drausmės komiteto 2023 m. liepos 21 d. sprendimo Nr. 20230721_4, turinį, prieš tai jį nuasmeninus.

Įvertinus visus įrodymus, buvo užfiksuotos šios aplinkybės:

  • FK Banga treneris elgėsi nesportiškai, todėl jam buvo parodyta raudona kortelė už necenzūrinius išsireiškimus teisėjų atžvilgiu.
  • FK Banga klubas nepasirūpino tinkama apsauga po rungtynių ir neužtikrino teisėjų saugumo, apsaugos darbuotojai neatliko savo funkcijų, pasišalino anksčiau laiko be leidimo. Įvertinus pažeidimų padarymo aplinkybes, tačiau nenustačius teisėjų apipylimo ar apmėtymo fakto, bei atsižvelgiant į anksčiau priimtus LFF DK sprendimus tokių pažeidimų atvejais,  taikytina sankcija – bauda.
  • Stadiono viduje prie teisėjų persirengimo kambario durų susirinko klubo sirgaliai ir skandavo rungtynių teisėjams skirtas necenzūrines, įžeidžiančias skanduotes, ką patvirtina ir LFF DK turima vaizdo medžiaga. LFF DK vertinimu skanduočių turinys yra užgaulus, įžeidžiantis ir žeminantis rungtynių teisėjų orumą.
  • Įvertinus pažeidimo padarymo aplinkybes, bei faktą, kad klubas už nesportišką ir/ar  netinkamą klubo sirgalių elgesį jau buvo baustas (LFF DK sprendimai 20230407_7, 20230609_1) klubui taikytinos sankcijos – 1000 Eur bauda ir Rungtynių žaidimas be žiūrovų.
  • Klubo oficialus atstovas elgėsi nesportiškai – reiškė nepasitenkinimą ir trukdė teisėjams išeiti iš aikštės, reiškė nepasitenkinimą teisėjams išvykstant iš stadiono, kas yra nesuderinama su sportinio elgesio principais. Įvertinus pažeidimo padarymo aplinkybes, įvertinus faktą, kad minėtas asmuo yra klubo oficialus atstovas, bei nenustačius lengvinančių aplinkybių, klubo atstovui skirtina sankcija – bauda.
  • FK Banga komanda surinko 5 (penkias) geltonas ir 1 (vieną) raudoną korteles, bei atsižvelgiant į tai, kad FK Banga komanda Kodekso 35 str. 6 dalyje nurodytą ribą surinktoms kortelėms viršijo ženkliai, skirtina, didesnė nei minimali,  bauda.

 

Atsižvelgiant į visas aukščiau išdėstytas aplinkybes, išanalizavus visą rašytinę bei vaizdinę medžiagą priimti tokie sprendimai ir skirtos nuobaudos:

  • Skirti FK Banga treneriui 4 (ketverių) rungtynių praleidimo papildomą sankciją, atidedant 2 (dvejų) rungtynių praleidimo  sankcijos vykdymą iki 2023 m. sezono pabaigos. Įskaičius jau atliktą sankcijos dalį, treneris privalo praleisti artimiausias 1 (vienerias) rungtynes.
  • Skirti FK Banga oficialiam atstovui 100 Eur baudą.
  • Skirti VšĮ Gargždų futbolas, subendrintą 1600 EUR baudą.
  • Skirti VšĮ Gargždų futbolas valdomai komandai FK Banga rungtynių žaidimo be žiūrovų sankciją, taikytiną vienerioms artimiausioms komandos rungtynėms.

 

Šis LFF DK sprendimas ne vėliau kaip per 7 (septynias) dienas nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas LFF Apeliaciniam komitetui, pateikiant apeliacinį skundą, atitinkantį Kodekse nustatytus reikalavimus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS