Neįgaliesiems

LFF efutbolo rinktinė po pirmo atkrintamųjų rato: „Neturime ko prarasti“

Pirmadienį LFF efutbolo rinktinė tęsė savo kelionę į pagrindinį eEuro 2020 turnyrą. Prieš kelias savaites tarp stipriausių Europos efutbolo rinktinių patekę lietuviai turi naują tikslą – patekti į pagrindinį čempionato etapą.

Labiausiai nustebino danai

„Įspūdžiai po pirmo eEuro 2020 atkrintamųjų rato – geri. Tai yra labai gera patirtis aukščiausio lygio efutbole. Vienintelis nusivylimas – prarasti taškai rungtynėse su Danija. Pirmas kėlinys buvo tragiškas, tačiau kiti trys buvo labai geri ir tikrai nusipelnėme bent taško. Tiesą pasakius, Danijos rinktinė labiausiai nustebino, nes per pirmą ratą taškus prarado tik prieš grupės lyderius ispanus. Tačiau man asmeniškai sudėtingiausias varžovas buvo Turkija“, – teigė Donatas Grabarčiukas.

„Varžovai nenustebino. Kaip ir tikėjomės, visi buvo labai stiprūs. Galbūt šiek tiek nustebino Danijos atstovai, nes prieš akistatą su jais manėme, jog jie bus silpniausia grupės komanda“, – paantrino Edgaras Skrielius.

Paklausti, kaip Lietuvos rinktinės efutbolininkai ruošėsi šiam etapui, žaidėjai akcentavo draugiškų rungtynių svarbą. „Prieš šį etapą daug treniravomės, žaidėme daug draugiškų rungtynių, taip pat su Donatu žaidėme tarpusavyje. Analizavome tam tikrus žaidimo aspektus. Donatas šiuo metu žaidžia Bulgarijos lygoje, kur kovoja dėl čempiono titulo, todėl praktikos tikrai netrūko“, – teigė E. Skrielius.

Atsakomosios rungtynės su turkais bus lemiamos kovoje dėl patekimo į eEuro 2020 turnyrą.

LFF efutbolo rinktinė pirmame kvalifikacijos rate susidūrė su panašia situacija, kuomet pirmas ratas buvo skirtas susipažinti su varžovais, o antras – parodyti savo maksimalias galimybes. Tiesa, pirmosios atsakomosios rungtynės Lietuvai gali būti lemiamos. „Sunku pasakyti kaip bus, nes varžovai galbūt neparodė savo maksimumo ir antrame rate bus dar labiau pasiruošę. Labai apsunkina faktas, kad pirma akistata bus su Turkijos rinktine, todėl galima teigti, kad tos rungtynės bus kaip finalas – pralaimėjimo, šansai patekti į kitą etapą sumažės iki minimumo“, – teigė D. Grabarčiukas.

Tuo tarpu Edgaras Skrielius pirmą ratą vertina kaip pamoką, kurią reikia įsisavinti. „Sužaidę pirmą ratą pamatėme, kur galėjome iškovoti taškus, kur pritrūko sėkmės ir kur galėjome sužaisti kitaip. Dabar žinome varžovų žaidimo braižą, todėl kitą savaitę tikrai galime tikėtis sėkmingesnio žaidimo.“

Raktas į sėkmę – agresyvus žaidimas

Kalbėdami apie faktorius, kurie gali padėti iškovoti pergalę, efutbolininkai akcentavo agresyvų žaidimo stilių. „Pirmajame rate varžovams nemažą spaudimą sukėlėme, kuomet žaidėme agresyviai. Kitą savaitę mėginsime žaisti agresyviai visose rungtynėse, tikimės, jog tai duos gerus rezultatus“, – pabrėžė E. Skrielius.

Lietuvių varžovai – aukščiausio lygio profesionalai

Skirtumas tarp pirmo ir antro atrankos etapų – milžiniškas. Antrame eEuro 2020 atrankos etape gausu profesionalių esportininkų, kurie gyvena esportu ir atstovauja futbolo grandus. „Noriu tik priminti, kad nesame profesionaliai, o varžovais, su kuriais susiduriame, yra aukščiausio lygio profesionalai, atstovaujantys tokius grandus kaip Miuncheno „Bayern“ ir „Barcelona“ klubus. Tai daug ką pasako, apie bendrą lygį, kuriame varžomės. Nepaisant to, iš savo pusės galiu prižadėti, kad bandysime sužaisti kuo geriau ir sudaryti varžovams kuo daugiau problemų. Neturime ko prarasti“, – entuziastingai kalbėjo D. Grabarčiukas.

Patekti į Europos čempionatą – įmanoma

Reziumuodamas pirmą atkrintamųjų ratą, LFF efutbolo rinktinės treneris Martynas Bendikas išliko pozityvus ir tiki lietuvių sėkmės. „Šiek tiek apmaudu. Buvome paruošę gerą planą, tačiau šįkart jo išpildyti nepavyko. Vis dėlto, žaidėjus reikia pagirti už pastangas ir padėkoti už pergalę prieš Kazachstaną. Visos komandos šiame etape yra itin pajėgios, tačiau pamatėme, jog galime kautis su kiekviena iš jų.

Esu įsitikinęs: varžovus geriau pažinusiai mūsų rinktinei antrame rate seksis geriau. Turime kartoti kvalifikacinio turnyro scenarijų bei iškovoti kelialapį į kitą etapą lemiamuose antro rato mačuose. Pasiekti išsvajotą Europos čempionatą yra įmanoma“, – sakė treneris M. Bendikas.

„LFF efutbolo rinktinės laukė rimčiausias iššūkis, nes susitikome su komandomis, kurių žaidėjai gyvena esportu. Pamatėme bei savo kailiu pajautėme, ką reiškia mažos klaidelės ir detalės, kurių ankščiau galbūt nepastebėjome. Tai yra gera patirtis, kuri padės mums antrame rate. Viltis dar tikrai gyva ir patekti į pagrindinį čempionatą tikrai galime. Dėkojame visiems aistruoliams, kurie aktyviai mus palaikė transliacijų metu“, – teigė LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius.

Turnyrinė B grupės lentelė:

1. Ispanija – 10 taškai;

2. Danija – 9 taškai;

3. Turkija – 5 taškai;

4. Lietuva – 3 taškai;

5. Kazachstanas – 1 taškas;

Atsakomosios antro rato eEuro 2020 rungtynės vyks balandžio 27 dieną, visos Lietuvos efutbolo rinktinės kovos bus tiesiogiai transliuojamos Lietuvos futbolo YouTube platformoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS