Neįgaliesiems

LFF finansų analitikė Simona: „Negalvokite, kad finansų žmonės nesidomi futbolu“

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) komandą prieš trejus metus papildė finansų analitikė Simona Lutinskaitė, kuri šiandien yra vienas iš trijų žmonių, administruojančių federacijos finansus.

Ji sako, kad dirbti LFF nepabosta – kiekviena diena čia yra vis kitokia, o šalia esantys žmonės – energingi, motyvuojantys ir palaikantys. Kviečiame sužinoti daugiau apie Simonos darbą, įsimintiniausius projektus ir gyvenimą šalia futbolo.

– Simona, papasakokite, koks buvo Jūsų karjeros kelias ir kaip prisijungėte prie Lietuvos futbolo federacijos?

– Mano karjera prasidėjo „Danske“ banke, o vėliau kelias pasuko į aviacijos sektorių. Aviacijoje išdirbau 4 metus. Iš pradžių buvau pajamų buhaltere, o vėliau – finansų kontroliere. Esu skridusi piloto kabinoje, o orlaivio virtuvėje skrydžiai buvo lyg kasdienybė.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, visos kelionės sustojo, todėl buvo sunku ir aviacijos rinkoje. Tuomet netikėtai gavau skambutį pabandyti prisijungti prie Lietuvos futbolo federacijos šeimos, sutikau pabandyti. Ir štai – aš jau čia 3 metai.

Šiandien tu – LFF finansų analitikė. Už ką esi atsakinga savo darbe?

– Esu LFF finansų departamento komandos dalis. Mūsų departamentą sudaro trys asmenys: aš – finansų analitikė, vyr. buhalterė ir buhalterė. Komanda – išties puiki.

Aš esu atsakinga už tai, kad tiekėjai laiku gautų atsiskaitymus už suteiktas paslaugas, taip pat rengiu ir teikiu UEFA, FIFA ir valstybinėms institucijoms finansavimo panaudojimo ataskaitas. Be to, esu atsakinga ir už LFF pinigų srautų valdymą ir biudžetą, rengiu biudžeto vykdymo ataskaitas bei atlieku kasmetinio FIFA audito numatytas procedūras.

Mano darbas reikalauja didelės atsakomybės ir atidumo, nes visi dokumentai ir skaičiavimai turi būti parengti idealiai, pagal visus reikalavimus ir neturėti nė menkiausios klaidos.

– Atskleiski, ar „skaičių“ žmogui įdomu dirbti futbole ir LFF?

– Tikrai taip, čia niekada nebūna nuobodu. Darbo diena LFF tikrai nėra tipinė, kiekvieną dieną vis nauji iššūkiai, todėl dienos darbų dažniausiai nepavyksta idealiai suplanuoti. O jei suplanuoji, tai kažkas iš viršaus juokiasi.

Man, asmeniškai, futbole dirbti įdomu ir dėl to, kad tai yra pats populiariausias komandinis sportas pasaulyje, turintis daugiausia sirgalių visame pasaulyje. Kartą esu stebėjusi Madrido „Real“ – „Malaga“ futbolo rungtynes Madride – paliko neišdildomą įspūdį. Negalvokite, kad finansų žmonės nesidomi futbolu.

– Koks įvykis ar projektas federacijoje per trejus metus tau buvo įsimintiniausias?

– Didžiausias ir daugiausiai jėgų pareikalavęs iššūkis buvo 2021 metais Lietuvoje vykęs FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas. Čia, kartu su komanda, reikėjo suplanuoti ir suvaldyti milžiniško renginio biudžetą. Tai – itin didelės atsakomybės darbas kiekvienam finansistui. Dabar, atsisukus atgal, visi labai džiaugiamės puikiu čempionato rezultatu ir sukurta verte Lietuvai.

– Kaip apibūdintumėte federacijos komandą?

– Ją geriausiai apibūdina du pagrindiniai žodžiai – atsakinga ir atsidavusi. Komandoje netrūksta vienas kito palaikymo, motyvavimo ir energijos.

– Ko šiandien palinkėtumei LFF?

Lietuvos futbolo federacijai ir visai Lietuvai palinkėčiau, kad lietuviai nuožmiai palaikytų futbolą ir jį laikytų savo antrąja religija.

– Papasakok, ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

– Mėgstu keliauti ir labai mėgstu planuoti keliones pati, todėl mano šeimai ir draugams pasisekė – tenka ir jiems padėti. Mėgstu sakyti, planuoti yra faina, keliauti – tai darbas, o atsiminimai – atpildas.

Taipogi mėgstu pasportuoti, bėgioti ir jei yra galimybė – nuveikti kažką pavojingesnio ar crazy, pavyzdžiui, šokti parašiutu ar nuo krioklio.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS