LFF Futsal taurės finale – „Vyčio“ triumfas

Šeštadienio popietę finišavo 2017-18 m. Lietuvos salės futbolo sezonas. Jo uždanga nusileido Kėdainiuose, kur LFF Futsal taurės finale Kauno „Vyčio“ klubas apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą ir įveikė Kaišiadorių „Baltus“ 9:4.

Šiais metais finale vėl vyko dvikova tarp aukščiausio ir žemesnio diviziono čempionų. 2017 metų finale „Vytis“ žaidė su Jonavos „Vikingais“, o dabar jiems iššūkį metė ambicinga „Baltų“ komanda.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, bet veiksmas aikštėje žadėjo daug. Jau 3 minutę Kauno klubo brazilas Afranio techniškai susitvarkė su varžovais ir iš arti smūgiavo į dešinįjį virpstą. Tuo tarpu „Baltai“ neužsisėdėjo savo aikštės pusėje ir bandė atakuoti oponentus – ambicingą smūgį į vartus atliko ir kėdainiečių vartininkas Egidijus Žagaras, kuris turėjo nemažai darbo ir prie savų vartų.

7 minutę „Vyčiui“ pavyko išsiveržti į priekį, kai kamuolio dešiniajame krašte sulaukęs Ericsonas Kleberas paleido tikslų šūvį į kairįjį vartų kampą.

Tačiau neilgai trukus rezultatas tapo lygus. Į kontrataką pabėgusi „Baltų“ komanda surado spragą, kai Gvidas Juška galingu šūviu iš kairiojo krašto nuginklavo vartininką Evgenijų Dorofeevą.

Visgi spaudimą I lygos čempionams primetę „Vyčio“ futbolininkai dar kartą pralaužė E. Žagaro vartus, kai 14 minutę E. Kleberas stipriu smūgiu pelnė įvartį. Po poros minučių kauniečių strategas Mindaugas Grigalevičius vėl galėjo kelti kumščius į viršų – 16 minutę tiksliai pasižymėjo Afranio.

Po minutės dar vienas kauniečių stiprus smūgis pasiekė tikslą. Thyago Brandao iš kairiojo krašto pažeme paleido kamuolį į vartų kampą ir taip pradžiugino „Vyčio“ fanus. Visgi prieš pertrauką Mindaugas Žigutis sugebėjo sušvelninti pranašumą ir suteikti vilties gausiai susirinkusiems „Baltų“ aistruoliams.

Po pertraukos „Baltai“ bandė užgulti varžovus ir netgi sudrebino virpstą stipriu smūgiu iš šono, bet „Vyčiui“ pavyko padidinti pranašumą 23 minutę, kai Afranio smeigė įspūdingą įvartį į dešinį viršutinį kampą. Nepraėjus  nei minutei rezultatas tapo triuškinamu, kai Justinas Zagurskas sėkmingai išnaudojo gautą progą dešiniajame krašte.

24 minutę Kaišiadorių klubas sumažino atsilikimą, kai Aurimas Pulkevičius klastingu šūviu pažeme surado kamuoliui vietą vartų tinkle.

26 minutę „Vytis“ atstatė savo keturių įvarčių persvarą po to, kai Guesinho priešais vartininką produktyviai užbaigė įžaistą kamuolį iš užribio.

„Baltai“ metė visas pajėgas, jog sumažintų atsilikimą nuo varžovų, tačiau jiems „Vyčio“ gynyba buvo sunkiai įkandama. Tuo tarpu 36 minutę „Vytis“ sulaukė dar vienos progos įmušti įvartį ir tai padarė užtikrintai, kai Klebertas Ferreira užbaigė gražią komandinę kombinaciją bei tiksliai smūgiavo jau į tuščius vartus.

„Baltai“ kartu su vartininku spaudė varžovus, bet paliko savo vartus tuščius. Tuo oponentai pasinaudojo puikiai ir sulaukę šanso pelnė dar vieną įvartį – E. Kleberas pasiuntė kamuolį per visą aikštę.

Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms po sumaišties baudos aikštelėje pasižymėti pavyko Kaišiadorių komandai, kai įvartį įsirašė Saulius Jankauskas.

„Vyčio“ futbolininkai triumfavo dvikovoje 9:4 ir apgynė praeitais metais iškovotą titulą. Šiais metais M. Grigalevičiaus vadovaujama komanda vėl užbaigė su dubliu (įskaitant „Betsafe-Futsal A lygos“ titulą).

„Vytis“ – „Baltai“ 9:4 (4:2)
Kėdainių arena
Teisėjai – V. Gomolko, D. Raksa, L. Aržuolaitis

Įvarčiai: 7 min. E. Kleber (1:0), 9 min. G. Juška (1:1), 14 min. E. Kleber (2:1), 16 min. Afranio (3:1), 17 min. T. Brandao (4:1), 20 min. M. Žigutis (4:2), 23 min. Afranio (5:2), 23 min. J. Zagurskas (6:2), 24 min.  A. Pulkevičius (6:3), 26 min. G. Delmiro (8:3),36 min. K. Ferreira (9:3), 39 min. S. Jankauskas (9:4)