LFF futsal taurės finalo ketverte – „Kauno Žalgiris“, „Saulės kraštas“, VIP ir „Bruklinas“

Šį ketvirtadienį rungtynėmis tarp „Bruklino“ ir „Gargždų pramogų“ baigėsi futsal taurės ketvirtfinalio etapas. Po šios dvikovos paaiškėjo visi keturi finalo ketverto dalyviai. Prie jau anksčiau vietas iškovojusių „Kauno Žalgirio“, „Saulės krašto“ ir VIP prisijungė ir „Bruklinas“.

Favoritai

Burtai lėmė, kad paskutinių dvejų metų taurės laimėtojai „Kauno Žalgiris“ ir Jonavos „Vikingai“ susigrūmė dar ketvirtfinalyje. Žalgiriečiai laimėjo 5:2, o tai reiškia, kad taurė turės naujus šeimininkus.

Pirmojo įvarčio šiose rungtynėse reikėjo laukti šešias minutes. Po Wepes klaidinamų judesių, smūgio bei Gusto Jaskučio atmušto kamuolio, pirmasis prie jo pribėgo Kairo, kuris ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Iniciatyvą ir toliau savo rankose išlaikę kauniečiai dar iki pertraukos skirtumą padvigubino. Aukštas spaudimas leido Deividui Reimariui perimti kamuolį ir po akimirkos stipriu smūgiu įveikti varžovų vartininką G. Jaskutį.

Net ir po tokio nokdauno „Vikingai“ atsitiesė. Dar neįpusėjus antrajam kėliniui, Igoris Monduras perėmė kamuolį aikštės viduryje ir nuostabiu įvarčiu skirtumą sušvelnino.

Likus žaisti mažiau nei šešias minutes, po minutės pertraukėlės Aleksandras Danilenko vartininką pakeitė penktu žaidėju. Vos po penkių sekundžių tai davė rezultatą. Justinas Zagurskas prasižengė, užsidirbo geltoną kortelę, o Igoris Peleckis baudos smūgiu rezultatą išlygino.

„Vikingų“ laimė truko neilgai. Vėl aukštą spaudimą pradėję naudoti „Kauno Žalgirio“ futbolininkai perėmė kamuolį, Wepe smūgiavo ir ant linijos buvusį kamuolį Jandersonas įmušė į tuščius vartus.

A. Danilenko vėl vartininką pakeitė penktu žaidėju ir skirtingai nei pirmuoju atveju, tai naudos nedavė. Anaiptol – Benas Spietinis, bandęs atmesti kamuolį komandos draugui, įsimušė į savuosius vartus ir rungtynės buvo nulemtos.

Paskutinį rungtynių tašką padėjo Wepe, kuris su dar dviem komandos draugais buvo atsidūręs trise prieš vieną. 5:2 ir į pusfinalį keliauja „Kauno Žalgiris“, o praėjusių metų taurės laimėtojai turnyrą baigė.

„Saulės krašto“ triumfas

Paskutinė ne A lygos komanda savo pasirodymą LFF futsal taurės turnyre baigė ketvirtfinalyje. Tai paaiškėjo antradienio vakarą, kai sostinės VDA 1:7 nusileido šeštą vietą A lygos reguliariajame sezone užėmusiam „Saulės krašto“ klubui. 3 įvarčius nugalėtojams pelnė Maksimas Solonyna, 2 – Dmytro Kločko, 1 – Domas Nacickas, o dar vieną – vilniečiai įsimušė į savo vartus. Garbės įvartį VDA ekipai pelnė Marius Aukštolis.

13 minučių sugebėję atlaikyti varžovų spaudimą, VDA futbolininkai suklydo ir D. Kločko, atsidūręs vienas prieš vieną prieš varžovų vartininką, klaidos neatleido. Dar didesnė nelaimė vilniečius pasitiko laikrodžiui skaičiuojant paskutinę kėlinio minutę, kai D. Nacickas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o Darius Pupliauskas čiuoždamas įsimušė įvartį į savo vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje krito trečiasis įvartis ir intriga galutinai nutrūko. Šiaulių ir Akmenės jungtinė komanda įvarčius mušė kaip tik norėjo: ir po kampinio, ir baudos smūgiu, ir po kontratakų, ir poziciniame žaidime.

Esant rezultatui 7:0 ir likus žaisti dvi minutes aštuonias sekundes, VDA surengė gražią ataką, po kurios M.Aukštolis pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Pergalė per paskutines dvi minutes

Trečiose LFF futsal taurės ketvirtfinalio rungtynėse Vilniuje VIP 3:1 nugalėjo „Turbotransfers“ bei iškovojo kelialapį į finalo ketvertą. Po įvartį nugalėtojams pelnė Žilvinas Banys, Mantas Adomėnas ir Pavelas Smolkovas, aikštės šeimininkams – Matas Siaurusevičius.

Puikiai pradėję rungtynes aikštės šeimininkai sukūrė ne vieną galimybę, tačiau pasižymėti sugebėjo tik M. Siaurusevičius. Gerą perdavimą gavęs „Turbotransfers“ narys iš artimojo nuotolio varžovų vartininkui Karoliui Čirbai nepaliko šansų. Visose kitose pavojingose situacijose triumfuodavo būtent K. Čirba.

Situacija pasikeitė antrojo kėlinio pradžioje, kai į sostinės ekipos vartus buvo skirtas baudos smūgis. Vartininkas Audrius Dilys sustatė sienelę, kuri sutrūkinėjo, o Ž. Banys tiesioginiu smūgiu išlygino rezultatą.

Dvikova artėjo į pabaigą, o komandos keitėsi epizodais, kuriuos būtų galima pavadinti pusprogėmis, bet ne situacijomis, kurios būtinai leistų pelnyti įvartį.

Kertinis momentas buvo sukurtas priešpaskutinę minutę, kai iš už šoninės linijos išskriejo kamuolys, o jį įžaidinėjant VIP komandai, „Turbotransfers“ situaciją tiesiog pramiegojo. Visiškai nieko nedengiamas M. Adomėnas smūgiu iš metro išvedė Mažeikių komandą į priekį.

„Turbotransfers“ pakeitė vartininką penktu žaidėju ir už tai po keliasdešimties sekundžių P. Smolkovo buvo nubausti dar kartą.

Įspūdingas išsigelbėjimas

Ketvirtadienį sužaistos paskutinės futsal taurės ketvirtfinalio rungtynės, kuriose susitiko ketvirtą ir penktą reguliariajame sezone užėmusios komandos (jos sudarys ir čempionato ketvirtfinalio porą). „Bruklinas“ ir „Gargždų pramogos“. Šios poros nugalėtoją lėmė baudinių serija, kurioje sėkmingiau pasirodė vilkaviškiečiai. Pagrindinis laikas ir pratęsimas nugalėtojo neišaiškino.

Permainingai vykusi dvikova prasidėjo Karolio Urbaičio įvarčiu, į kurį aikštės šeimininkai atsakė Deivido Karpavičiaus ir Igno Raštučio tiksliais smūgiais.

Gargždiškiai nunuleido rankų ir į varžovų dublį atsakė trimis įspūdingais įvarčiais: ir pradžių beveik iš aikštės vidurio į devyniukę kamuolį paleido Tadas Vitkauskas, tuomet po kampinio pasižymėjo Valdas Pocevičius ir darsyk tas pats V.Pacevičius kaire koja iš aštraus kampo vėl varžovų vartininkui nepaliko galimybių.

Tuomet iki susitikimo pabaigos buvo likę dešimt minučių. Tiek „Bruklinui“ visiškai pakako, kad būtų panaikintas dviejų įvarčių deficitas. Iš pradžių pasižymėjo I. Raštutis, o likus 74 sekundėms – Audrius Brokas. Pastarasis įvartį pelnė tuomet, kai „Pramogos“ žaidė mažumoje. Minutę prieš tai raudona kortelė buvo parodyta Genarui Samsonikui. Verta pažymėti, kad prieš tai iš aikštės išvarytas buvo dar vienas gargždiškis Martynas Velyvis.

Per pratęsimą komandos įvarčiais nepasižymėjo, tad buvo mušami baudiniai. Ilgoje serijoje sėkmingiau juos realizavo vilkaviškiečiai, kuriems lemiamą įvartį pelnė jau ne kartą minėtas I. Raštutis.

Finalo ketverto turnyras numatytas kovo 11-12 dienomis Druskininkuose esančiame Lietuvos sporto komplekse.

„Džiaugiamės, kad LFF futsal finalo ketvertą galėsime surengti Druskininkuose, kadangi sąlygos futsalui čia išties yra puikios. Po organizacine prasme sėkmingo Europos futsal U-19 čempionato atrankos turnyro sausio mėnesį buvo nuspręsta tęsti bendradarbiavimą“, – kalbėjo Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos direktorius Karolis Dieninis.