LFF II lyga: nelaukti lyderių kluptelėjimai

Iki praėjusio savaitgalio dvi aukščiausias pozicijas LFF II lygoje užėmusios „Hegelmann“ B ir „Bangos“ B ekipos patyrė nesėkmes bei į turnyro lentelę įnešė dar daugiau painiavos.

Be to, dar daugiau neatsakytų klausimų atsirado ir lentelės apačioje, kai „Viltis“ septynių įvarčių dramoje sugebėjo nugalėti ant penkioliktojo laiptelio esantį Telšių „Džiugą“ B. Pirmą kartą po liepos pauzės nelaimėjo „Sveikata“, kurią (1:1) sustabdė Igorio Pankratjevo treniruojama „Fortūna“.

Sensacijos

Pastaruoju metu nesėkmes renkantis ir jau į dvyliktąją poziciją turnyro lentelėje nusiritęs Joniškio „Saned“ klubas savaitgalį smogė vieniems čempionato favoritų „Bangos“ B futbolinkams bei pateikė, neabejotinai, didžiausią šio turo sensaciją.

Vienintelis įvartis buvo įmuštas 13-tą susitikimo minutę, kai pasižymėjo legionierius Danielis Taiwo Matthew. Beje, šios rungtynės netapo išskirtinėmis vartininko klausimu. Penkiasdešimtmetis Saulius Kužmarskis buvo pakeistas nesužaidus nė trečdalio pirmojo kėlinio.

Didelis netikėtumas užfiksuotas ir Tauragėje, kur buvę „Saned“ lyderiai Ričardas Beniušis ir Audrius Račkus padėjo „Taurui“ nukalti pergalę prieš „Hegelmann“ B ekipą.

Šioje dvikovoje pirmasis įvartis krito po to, kai R. Beniušis realizavo 11 metrų baudinį, o antrasis – kai A.Račkus antrojo kėlinio pradžioje pasinaudojo varžovų klaida. Kauniečiai dar bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau į Kipro Keliausko įvartį po minutės tuo pačiu atsakė Deimanas Karpenko.

Pasinaudojo/ nepasinaudojo

Lyderių pralaimėjimais pasinaudojo Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkai, kurie be didesnių klausimų išvykoje 4:0 sutriuškino „Žalgirį“ C bei turnyro lentelėje pakilo į antrąją poziciją.

Mažeikiškiai jau žaidė be studijuoti išvykusio savo kapitono Beno Aniso. Tačiau ir tai nesutrukdė per šešias minutes susikrautė dviejų, o per 34 minutes – keturių įvarčių persvaros.

Ir jei „Atmosfera“ po pergalės aplenkė „Bangą“ B, tai didžiajame ketverte esanti „Šilutė“ savųjų turo rungtynių laimėti nesugebėjo. Vėl rimtų sudėties problemų turėjusi Pamario krašto komanda buvo priversta į aikštę mesti savo trenerį Gvidą Jušką.

Akistatoje su „Sūduva“ B, šilutiškiai atsilikinėjo, vėliau pirmavo, o galiausiai rungtynes užbaigė lygiosiomis 2:2. Tai jau ketvirtos komandos lygiosios per paskutines penkerias rungtynes.

Vis dar kovoje

Paskutinę poziciją užimanti Vilniaus „Viltis“ turo rungtynes žaidė su priešpaskutinėje vietoje esančiais „Džiugo“ B futbolininkais. Situacija prieš prasidedant dvikovai buvo paprasta – jei „Viltis“ nelaimi, veikiausiai, ji čempionate liks paskutinė. Pergalės atveju (kaip ir nutiko), situacija gali pasikeisti.

Nervinga pradžia sostinės komandai garantavo greitą praleistą įvartį. Nuo to laiko „Džiugas“ B ilgą laiką pirmavo, tačiau kėliniui besibaigiant Tomas Valukonis rezultatą išlygino. Tas pats T. Valukonis iškart po pertraukos savo komandą išvedė į priekį.

Vėliau kamuolys pabuvojo abiejuose vartuose, o kiek ramiau atsipūsti „Viltis“ galėjo 80-tą minutę, kai Tomas Chomičius padidino komandos persvarą iki 4:2. Svečiai skirtumą dar spėjo sušvelninti, bet tai jau nieko nelėmė.

22 turas

LFF II  lygos čempionatas bus pratęstas penktadienį „Hegelmann“ B – „Fortūnos“ ir „Sveikatos“ – „Dainavos“ B rungtynėmis. Šeštadienį labai svarbus susitikimas su Klaipėdos FM laukia „Atmosferos“, o sekmadienį „Banga“ B akistatoje su „Žalgiriu“ C pabandys įrodyti, kad prieš tai buvusios rungtynės yra didelis atsitiktinumas.