Neįgaliesiems

LFF II lyga – greta starto linijos: žvilgsnis į būsimas dalyves (I)

Balandžio 1 dieną startuos naujasis LFF II lygos čempionatas. Jame varžysis 18 komandų, pagal reglamentą bus rungtyniaujama 1,5 rato formatu. Po pirmojo rato dešimt komandų sudarys stipresnę grupę, likusios aštuonios kovos dėl vienuoliktos vietos.

Po praėjusių metų lygoje buvo nemažai pasikeitimų. Panevėžio „Ekranas“, Kauno „BE1 NFA“, „Garliava“ ir „Šiauliai B“ papildė Pirmos lygos komandų sąrašą, Vilniaus „Panerys“ išnyko iš futbolo žemėlapio, BFA B, „Nevėžis B“ neteikė paraiškos licencijai gauti, o „Kauno Žalgirį C“ pakeitė klubo B komanda.

Pasitraukusias komandas pakeitė nauji vardai: po daugelio metų į futbolo žemėlapį sugrįžo Tauragės „Tauras“, taip pat prie lygos prisijungs FSK „Radviliškis“ bei Vilniaus „TransINVEST“, „Jonava B“ ir iš Pirmos lygos iškritusi „Sūduva B“.

Trijų apžvalgų metu jums bus trumpai pristatytos visos lygos komandos. Jūsų dėmesiui – pirmasis šešetukas.

Utenos „Utenis“

Praėjusiais metais keturioliktą vietą lygoje užėmęs, o šiemet beveik visą sudėtį išsaugojęs Utenos „Utenis“ norėtų kilti aukštyn. Ir ne šiaip aukštyn, o bent aštuoniomis vietomis į viršų. Komandos pagrindą, kaip ir pastaraisiais metais, sudarys jauni akademijos auklėtiniai. Tarp praradimų klubas pažymi Augustino Bulkos išvykimą, o kaip pastiprinimą mini Kirilo Levšino pavardę.

„Aišku, dar šiek tiek laiko yra. Gali būti, kad spėsime užregistruoti dar ką nors. Būsimame sezone minimalus tikslas – papulti į dešimtuką, maksimalus tikslas – vieta šešete“, – sakė klubo direktorius Marius Treimakas.

„Šilutė“

Praėjusius metus ant šeštojo laiptelio užbaigusi „Šilutė“ tarpsezonį pasitiko, pagaliau, pakeista stadiono danga. Klubo vadovas Romualdas Taršauskas neslepia, kad būtent šis pasikeitimas yra didžiausias „Šilutės“ laimėjimas tarpsezonyje.

Kalbant apie sudėtį, tai pasikeitimų netrūksta. Būrį komandą palikusių žaidėjų pakeitė kiti, tarp kurių puikiai žinomi Erikas Vainoras ar Gvidas Juška. Priminsime, kad 39-erių veteranas per savo karjerą „Šilutėje“ žaidė net tris kartus – 2005, 2008 ir 2014 metais.

„Kol infrastruktūra galutinai nesutvarkyta, didelių ambicijų neturime. Mums pakeitė dangą – džiaugiamės. Pastatys tribūnas, sutvarkys administracines patalpas – džiaugsimės dar labiau. Ir būtent tuomet, kai būsime maksimaliai pasiruošę, galvosime apie aukštesnius rezultatus. Dabar galvojame, kad mus tenkintų patekimas į dešimtuką.

Esu tikras, kad situacija per dvejus – trejus metus pasikeis. Dabar svarbu išlaukti ir neperskubėti“, – sakė R. Taršauskas.

Joniškio „Saned“

Praėjusiais metais vos ant 15-ojo laiptelio buvę joniškiečiai tarpsezonyje nusprendė, kad atėjo laikas keisti požiūrį ir ne tik dalyvauti, bet ir laimėti. Svarbiausia, kad tas požiūris keičiasi ne tik kalbomis, bet ir darbais.

Pagal sudėtį, kurioje yra ir Ričardas Beniušis, ir Ramūnas Mačežinskas, ir Darius Isoda, ir Marius Papšys, ir Marius Šluta, galima daryti išvadą, kad joniškiečiai bus vieni favoritų laimėti LFF II lygą. Maža to, komanda jau pasipildė dviem legionieriais, artimiausiu metu žada paskelbti apie dar du žaidėjus, turinčius A lygos patirties.

„Bandome sukurti kolektyvą, kuris galėtų kovoti dėl prizinių vietų ir kitam sezonui iškovotų vietą Pirmoje lygoje. Būtų geras laikas, nes kitąmet planuojame atsidaryti stadioną.

Daug kas klausia, kodėl būtent šiemet nusprendėme stiprinti pajėgas? Nėra taip, kad šiemet nusprendėme. Tai brendo ilgą laiką. Šiemet, galbūt, taip sutapo, kad mūsų jaunimas auga, tačiau neturi į ką lygiuotis. Būtent, šį požiūrį norėjome pakeisti“, – sakė komandą treniruojantis Edmundas Bernotas.

Vilniaus „Viltis“

„Saned“ nėra vienintelė komanda, kuri tikisi būsimame sezone patriukšmauti. Tą patį galima pasakyti ir apie sostinės „Vilties“ ekipą, kuri praėjusį sezoną užbaigė ant dešimtojo laiptelio. Kodėl staiga ji turėtų taip stipriai šokti į viršų? Komandos vadovas Mindaugas Bielinskas turi savo versiją.

„Planuojame tapti čempionais. Mūsų devizas: arba šiemet, arba niekada. Lyginant su praėjusiais metais, lyga šiemet bus susilpnėjusi, todėl renkame sudėtį, kad galėtume laimėti. O kaip pavyks – ateitis parodys.

Be abejo, sunkiausia prognozuoti naujas komandas. Vis tik, atrodo, kad šiemet tokių ryškių favoritų kaip pernai, nebus. Mes patys, nuėmus pernykštį ketvertą, būtume buvę vos per kelis taškus nuo prizinių vietų. Labai svarbu, kad išsaugojome branduolį“, – sakė M. Bielinskas.

Klaipėdos FM

Praėjusiais metais LFF II lygoje debiutavusi Klaipėdos FM ekipa pirmąjį sezoną užbaigė septynioliktoje vietoje. Nepaisant tokio rezultato, vadovai tikina, kad sezonas buvo geras. Kaip taip gali būti? Gali, kai tavo tikslas yra sėkmingai integruoti mokyklos auklėtinius į suaugusiųjų futbolą. Beje, toks pat tikslas bus keliamas ir šiemet.

„Jei žiūrėtume į užimtą vietą, tai mūsų debiutas nebuvo labai sėkmingas. Tačiau ne tai svarbiausia – žymiai svarbiau, kad mūsų vaikinams tas sezonas buvo didžiulis postūmis į priekį ir jie gavo labai daug neįkainojamos patirties.

Praėjusių metų LFF II lyga dėl išsiplėtusios geografijos buvo labai įdomi. Ji tapo profesionalesnė, todėl žvelgdamas ir iš šio taško, sakau, kad metai buvo neblogi.

Šiemet stengsimės kovoti dėl aukštesnių vietų. Norėtųsi pakliūti į dešimtuką. Bet kokiu atveju, ir toliau versimės tik mokyklos pajėgomis. Komandos sudėtį sudarys 15 – 17 mūsų pačių auklėtiniai. Iš šalies tikrai nieko nekviesime“, – sakė Klaipėdos FM direktorius Audrius Žuta.

Kybartų „Sveikata“

Naglio Miknevičiaus treniruojama Kybartų „Sveikata“ praėjusį sezoną baigė aštuntoje vietoje. Toks pat tikslas keliamas ir būsimam sezonui.

„Dėl pasikeitimų sudėtyje dar laukiu žinių. Gali būti, kad įsilies keli žaidėjai, bet tai turėtų paaiškėti iki savaitgalio. Netekome vieno iš vedančių žaidėjų, bet papildymas turėtų tai kompensuoti. Komandos „stuburas“ turėtų išlikti nepakitęs, o uždaviniai – nelikti žemiau nei pernai, o gal ir pakilti aukščiau“, – sakė treneris N. Miknevičius.

Kitos LFF II lygos komandos bus pristatytos artimiausiu metu.

E. Žaldario/FK „Viltis“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS