Neįgaliesiems

LFF II lyga – greta starto linijos: žvilgsnis į būsimas dalyves (II)

Balandžio 1 dieną startuos naujasis LFF II lygos čempionatas. Jame varžysis 18 komandų, pagal reglamentą bus rungtyniaujama 1,5 rato formatu. Po pirmojo rato dešimt komandų sudarys stipresnę grupę, likusios aštuonios kovos dėl vienuoliktos vietos.

Po praėjusių metų lygoje buvo nemažai pasikeitimų. Panevėžio „Ekranas“, Kauno „BE1 NFA“, „Garliava“ ir „Šiauliai“ B papildė Pirmos lygos komandų sąrašą, Vilniaus „Panerys“ išnyko iš futbolo žemėlapio, Vilniaus BFA B, „Nevėžis“ B neteikė paraiškos licencijai gauti, o „Kauno Žalgirį“ C pakeitė klubo B komanda.

Pasitraukusias komandas pakeitė nauji vardai: po daugelio metų į futbolo žemėlapį sugrįžo Tauragės „Tauras“, taip pat prie lygos prisijungs FSK „Radviliškis“ bei Vilniaus „TransINVEST“, „Jonava“ B ir iš Pirmos lygos iškritusi „Sūduva“ B.

Trijų apžvalgų metu jums bus trumpai atsitiktine tvarka pristatytos visos lygos komandos. Pirmąjį šešetuką jau pristatėme, jūsų dėmesiui – dar šeši būsimo čempionato dalyviai.

Kauno „Fortūna“

Praėjusiais metais paskutinę vietą užėmusi Kauno „Fortūnos“ futbolo mokykla šiemet žada žengti nemenką žingsnį į priekį. Tokį tikėjimą suteikia septyni naujokai, tarp kurių – ir A lygos patirties turintis Povilas Malakas ar Titas Daškus. Be to, skirtingai nuo praėjusių metų, „Fortūnos“ sudėtis nebus vien lietuviška. Jau dabar į ekipą yra atvykęs legionierius iš Nigerijos.

„Pernai žaidė jokios patirties neturintis jaunimas, o šiemet mūsų veidas bus pasikeitęs. Norime per trejus metus sukurti konkurencingą komandą, šiemet tam dedame pirmą žingsnį“, – sakė treneris Audrius Jagintavičius.

Vilniaus „TransINVEST“

Praėjusiais metais VRFS III lygoje žaidę „VGTU Vilkai“ šiemet ne tik žengė į aukštesnę lygą, ne tik pakeitė pavadinimą, bet ir nestokoja ambicijų patriukšmauti čia. Galima pradėti nuo to, kad tarpsezonyje į komandą buvo pakviesti Pirmos ar net A lygos patirties turintys futbolininkai, tokie kaip Marius Šalkauskas, Karolis Čirba, Mantas Makutunovičius, Andrius Kazakevičius, Gajus Kulbis, Aurimas Tamaliūnas bei kiti.

„Žaidėjų aprinkome neblogų, bet kaip atrodysime kitų komandų fone, galime tik spėlioti. Dėl to konkretaus tikslo nekeliame, tiesiog norime pasirodyti kuo geriau. Dar prieš Naujus metus pradėjome pasiruošimą sezonui, tad bent jau fiziškai turėtume būti pasiruošę neblogai. Vis tik, pasikartosiu, nežinome kitų komandų galimybių, dėl to į būsimą sezoną žiūrime atsargiai“, – sakė treneris Giedrius Barevičius.

Kauno rajono „Hegelmann“ B

Praėjusiais metais LFF II lygoje debiutavusi „Hegelmann“ B komanda turnyro lentelėje liko trylikta. Atrodytų, rezultatas ne stebuklingas, tačiau klubo vadovai į tai žiūri paprastai – svarbiausia, kad galėtų tobulėti jaunimas.

„Norime, kad žaidybinio laiko gautų tie, kurie neprasimuša į A komandą. Be abejo, jie prisidės prie B ekipos. Taip pat turime nemažai 2001 metų gimimo žaidėjų, „Hegelmann“ darbuotojų, kurie dar nori pažaisti, pridėkime tuos, kuriems reikia žaidybinio laiko po traumų. Apskritai, šiemet galvojame apie tai, kaip apšaudyti komandą, o kitąmet, kai kursime visą piramidę, tai ir tikslus kelsime atitinkamus“, – sakė klubo vadovas Dainius Šumauskas.

Alytaus „Dainava“ B

Tikslą auginti jaunimą turi ir „Dainavos“ klubo vadovai, kurie į Antrą lygą mes 2003–2007 metų gimimo jaunimą. Vieni bus iš A komandos, kurie negaus žaidybinio laiko, kiti bus tie, kurie „Dainavos“ pagrindą turėtų sudaryti po kelių metų.

„Norime patekti į dešimtuką tam, kad antrajame rate galėtume žaisti su pajėgesniais varžovais. Apskritai, B komandos užduotis – jaunimo ugdymas“, – sakė „Dainavos“ vadovas Rimas Kantaravičius.

Vilniaus „Ateitis“

Ne vienerius metus pirmajame dešimtuke sezoną užbaigdavusi Vilniaus „Ateities“ komanda pernai stipriai atjaunino sudėtį ir tai lėmė gerokai prastesnius rezultatus.

Nepaisant to, ir šiemet ekipos pagrindą sudarys 2005–2006 metais gimę auklėtiniai, o prie ekipos vairo ir toliau stovės treneris Edvardas Malkevičius.

„Jaunimo tikslas – žaisti ir kaupti patirtį. Reikia pažymėti, kad jaunimui padės keli vyresni žaidėjai, kurie į žaidimą turėtų įnešti ramybės. Tikslų kažkokių specialių nekeliame, bet į aikštę tikrai neisime pralaimėti. Norėtume pamatyti jaunų žaidėjų progresą ir kaupiamą meistriškumą. Tikimės, kad būsime aukščiau nei praeitą sezoną. Būtų smagu, kad būtume arčiau geriausiųjų dešimtuko“, – sakė komandos vadovas Šarūnas Beivydas.

Vilniaus „Žalgiris“ C 

„Žalgiriečio“ akademiją lankantys, tačiau dar A ir B komandų lygio nesiekiantys jaunieji futbolininkai atstovaus „Žalgirio“ C komandai bei dės pagrindus Pirmai lygai. Kaip sako komandos vadovas Žydrūnas Grudzinskas, šios ekipos žaidėjų tikslas – susipažinimas su vyrų futbolu.

„Net jei šiandien vaikinai netraukia A ar B komandų lygio, jie kas savaitę turėti gauti žaidybinę patirtį. Vaikinai turės progą pasivaržyti su vyrais, taip pat turės susipažinti su kitu greičiu ir kita jėga. Kažkam tai bus pakopa į aukštesnį lygį“, – sakė Ž. Grudzinskas. 

Trečioji ir paskutinė komandų pristatymų dalis bus pateikta artimiausiu metu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS