Neįgaliesiems

LFF II lyga – greta starto linijos: žvilgsnis į būsimas dalyves (III)

Balandžio 1 dieną startuos naujasis LFF II lygos čempionatas. Jame varžysis 18 komandų, pagal reglamentą bus rungtyniaujama 1,5 rato formatu. Po pirmojo rato dešimt komandų sudarys stipresnę grupę, likusios aštuonios kovos dėl vienuoliktos vietos.

Po praėjusių metų lygoje buvo nemažai pasikeitimų. Panevėžio „Ekranas“, Kauno „BE1 NFA“, „Garliava“ ir „Šiauliai“ B papildė Pirmos lygos komandų sąrašą, Vilniaus „Panerys“ išnyko iš futbolo žemėlapio, Vilniaus BFA B, „Nevėžis“ B neteikė paraiškos licencijai gauti, o „Kauno Žalgirį“ C pakeitė klubo B komanda.

Pasitraukusias komandas pakeitė nauji vardai: po daugelio metų į futbolo žemėlapį sugrįžo Tauragės „Tauras“, taip pat prie lygos prisijungs FSK „Radviliškis“ bei Vilniaus „TransINVEST“, „Jonava“ B ir iš Pirmos lygos iškritusi „Sūduva“ B.

Trijų apžvalgų metu jums bus trumpai atsitiktine tvarka pristatytos visos lygos komandos. Pirmąjį ir antrąjį šešetukus jau pristatėme, jūsų dėmesiui – likę šeši būsimo čempionato dalyviai.

FSK „Radviliškis“

Praėjusiais metais III lygoje žaidę radviliškiečiai nusprendė pakelti sparnus bei naująjį sezoną pasitiks Antroje šalies lygoje. Dar neprasidėjus pirmenybėms, pirmąją pergalę naujokai jau iškovojo – jie savo gretose išsaugojo nemažai aukščiausios lygos patirties turintį Roką Gedminą.

Apskritai, „Radviliškio“ sudėtis nuo praėjusių metų nepasikeitė, nors planų įtraukti penkis naujus žaidėjus buvo.

„Į kiekvienas rungtynes eisime tam, kad laimėtume. Išties nežinome, kaip atrodysime varžovų fone, todėl ilgalaikių tikslų nekeliame. Eigoje matysime, kokie esame ir ko galime siekti. Liekame pernykštės sudėties ir tikimės geriausio“, – komentavo „Radviliškio“ vadovas Mindaugas Urbonavičius.

Tauragės „Tauras“

Legendinis Tauragės „Tauras“ sugrįžta. Dvejus metus niekur nedalyvavęs, o po to dvejus metus apskrities pirmenybėse žaidęs Tauragės flagmanas šiemet sugrįžta į šalies pirmenybes. Ir sugrįžta ne tam, kad dalyvautų, o tam, kad laimėtų. Tą įrodo ir ketverios kontrolinės rungtynės, per kurias buvo iškovotos trys pergalės.

Aukščiausios lygos patirties turintys Deividas Malkevičius, Simas Babilius, Karolis Gečas turėtų tapti „Tauro“ lyderiais“, o pati komanda – per dvejus metus iškovoti kelialapį į Optibet I lygą. Bent jau dabar matoma tokia klubo vizija ir keliamas toks tikslas.

„Kaip ir dauguma LFF II lygos komandų, bandysime integruoti jaunus žaidėjus į vyrų futbolą. Tačiau tuo pačiu suprantame, kad vien su jaunais žaidėjais didelių pergalių nepasiektume, todėl jaunimui kompaniją sudarys ir vyresni kolegos. Grįžtame vien tik su tauragiečiais, kad savivaldybei parodytume, jog tokiame lygmenyje galime konkuruoti ir su vietiniais.

Turime išsikėlę du tikslus. Maksimalus – vieta penketuke, minimalus – po pirmojo rato neiškristi iš pirmojo dešimtuko. Dar po metų žiūrėsime dar toliau, nes galvosime, kaip iškovoti kelialapį į Pirmą lygą. Kaip bebūtų, tikrai būsime konkurencinga komanda“, – sakė „Tauro“ treneris Darius Stažys.

Telšių „Džiugas“ B

Praėjusiais metais priešpaskutinę vietą lygoje užėmę jaunieji džiugiečiai per tarpsezonį nepasistiprino nė vienu naujoku. Tiesa, kaip sako klubo vadovas Martynas Armalis, visi žaidėjai tapo metais vyresni ir turintys vienų metų II lygoje žaidimo patirtį. Kaip ir pernai, šiai komandai ilgalaikiai tikslai nekeliami, svarbiausia jaunimui integruotis į vyrų futbolą.

„Komanda pastatyta 2006 metų gimimo vaikinų pagrindu. Pernai žaidėjai buvo penkiolikmečiai, šiemet jie bus šešiolikmečiai. Atskiro pastiprinimo neieškome.

Mūsų supratimu, turi žaisti tie, kurie reguliariai treniruojasi. Gal komanda ir nebus pati stipriausia, bet svarbu, kad tie, kas bus, atiduotų save šimtu procentų“, – sakė M. Armalis.

„Nebuvo lengva praėjusį sezoną, nebus lengva ir šį. Žinoma, priimsime ir žaidėjus iš pagrindinės komandos, padėsime atsistatyti po traumų, kad į komandą grįžtų visiškai pasiruošę. Po sunkaus praėjusio sezono keli berniukai gavo kvietimą treniruotis su pagrindine komanda, du žaidžia Pirmoje lygoje Plungės „Babrungo“ komandoje.

Mūsų tikslas ir yra, kad mūsų vaikinai žaistų jei ne aukščiausioje lygoje kol kas, tai bent Pirmoje ir joje būtų matomi“, – vadovui antrino „Džiugo“ B vyriausiasis treneris Vijūnas Vasiliauskas.

„Kauno Žalgiris“ B

Praėjusį sezoną Pirmos lygos turnyrinės lentelės apačioje likęs „Kauno Žalgirio“ rezervas šiemet varžysis trečiajame pagal stiprumą šalies divizione. Pati ekipa pernelyg nesikeis, jai vadovaus treneris Dominykas Galkevičius.

„B komandos pagrindinis tikslas – suteikti žaidybinio laiko mažiau žaidžiantiems A komandos žaidėjams bei suteikti šansą jaunimui gauti žaidybinės praktikos vyrų futbole. Iš naujo sezono tikimės jaunų žaidėjų augimo, atsidavimo kiekvienose rungtynėse ir gerų rezultatų“, – sakė D. Galkevičius.

Marijampolės „Sūduva“ B

Su panašiais iššūkis, kaip „Kauno Žalgiris“, susiduria ir „Sūduvos“ klubas, kurio antroji komanda pernai po pereinamųjų rungtynių nusileido „Garliavai“ bei iškrito į II lygą. Nepaisant to, kad ir šiemet komandai atstovaus jaunimas, tikslas – sugrįžti į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną.

„Kadangi iškritome iš Pirmos lygos, tai tikslas vienas – sugrįžti į Pirmą lygą ir jokios kitos vietos netenkins. Kaip ir praėjusiais metais, šį sezoną komandos pagrindą sudarys 2005 metais gimę jaunuoliai, keli 2004 metais gimę vaikinai ir su pirma komanda besitreniruojantys jaunuoliai.

Nors komanda bus jauna, tačiau kai kurie jaunuoliai jau du sezonus žaidžia su vyrais. Nors jiems dar tik po 16–17 metų, tačiau patirties komanda jau turės. Na, o siekis B komandos yra toks kaip ir visų B komandų – suteikti kuo daugiau žaidybinio laiko jaunimui, žaidžiant tarp vyrų bei juos kiek įmanoma geriau paruošti pirmai komandai“, – sakė jaunųjų sūduviškių treneris Dovydas Lastauskas.

„Jonava“ B

Dar neprasidėjus naujajam LFF II lygos sezonui, „Jonavos“ B būsimą pasirodymą galima skelti į dvi dalis – iki birželio pabaigos ir po jos. Situacija tokia, kad praėjusį rugpjūtį, kai pagrindinė „Jonavos“ komanda žaidė Pirmoje lygoje, akademijos jaunimas buvo užregistruotas į Lietuvos jaunimo U-19 čempionatą. Tame čempionate jonaviškiams sekasi taip, kad jie yra palypėję į turnyro lentelės viršūnę.

Pagrindinei komandai patekus į „Optibet A lygą“, pagal nuostatus Optibet I arba II lygoje turi atsirasti klubo B komanda. O ta komanda ir turėtų būti jau minėta Lietuvos jaunimo čempionato lyderė.

„Būsime neįdomūs, bent jau pirmoje sezono pusėje. Jonavai iškovoti medalius jaunimo čempionate būtų didelis laimėjimas, todėl pagrindiniai žaidėjai ir toliau atstovaus šiai komandai. Kitaip tariant, LFF II lygoje sezoną pradės U-19 rezervas ir dar jaunesni žaidėjai.

Aišku, galėtume abiejose lygose dubliuoti žaidėjus, tačiau turiu karčią patirtį šiuo klausimu, todėl rizikuoti nenoriu. Aišku, situacija kardinaliai pasikeis, kai jaunimo čempionatas baigsis. Tuomet „Jonava“ B taps stipresnė ir konkurencingesnė“, – sakė treneris Gediminas Zdanevičius.

FK „Sūduva“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS