LFF II lyga: kluptelėjus lyderiui, atgijo intriga

Savaitgalį LFF II lygoje sužaistos 27-ojo turo rungtynės, po kurių čempionato lyderė Mažeikių „Atmosfera“ jau tik tašku lenkia „Hegelmann“ B futbolininkus, kurie, savo ruožtu, taip pat tik tašku yra priekyje prieš „Bangą“ B.

Lentelės apačioje „Džiugas“ B beveik nebeturi šansų pakilti iš dugno, o „Vilčiai“ atsirado reali galimybė išsaugoti vietą lygoje ir kitam sezonui.

Sugrįžusi intriga

Septynios pergalės iš eilės Mažeikių „Atmosferai“ buvo suteikusios galimybę artimiausius varžovus turnyro lentelėje lenkti keturiais taškais. Ir vos tik ta serija nutrūko, „Hegelmann“ ir „Bangos“ antrinės komandos netruko pasinaudoti bei priartėti prie čempionato lyderių.

Tvarkaraštis „Atmosferai“ lėmė savaitgalio rungtynes su antroje sezono pusėje nepralaiminčia Kybartų „Sveikata“. Pastaroji ne tik nepralaimėjo ir vėl, bet šventė eilinę pergalę bei turnyre pakilo į šeštąją poziciją. Kaip komandai, prieš keturis mėnesius dar buvusiai šešioliktoje pozicijoje – visai neblogai.

Ypač gerai „Sveikatai“ susiklostė pirmasis kėlinys, per kurį įvarčiais Rokas Krušnauskas ir Povilas Kalimavičius sukūrė dviejų įvarčių persvarą. Antrajame kėlinyje Sebastianas Vasquezas, realizavęs 11 metrų baudinį, skirtumą sumažino, tačiau tai buvo viskas, kuo mažeikiškiai buvo pajėgūs šeštadienį.

Laimėjo ir antrą bei trečią vietas užimančios komandos. „Hegelmann“ B 5:2 nugalėjo „Dembavą“, „Banga“ B – 2:1 „Dainavą“ B. Įdomu tai, kad abu pretendentai į medalius pirmieji praleido ir buvo priversti vytis varžovus. „Hegelmann“ B atveju, viską išsprendė dar pirmajame kėlinyje pelnyti du Luko Jonaičio įvarčiai.

Pastarasis pirmauja lygoje su 26 tiksliais smūgiais. „Bangos“ B pergalę lėmė Povilo Kasperavičiaus įvartis 80-ąją rungtynių minutę.

Kas bus ketvirti?

Prieš savaitę tarpusavio rungtynėse „Šilutę“ nugalėjęs „Tauras“ pakilo į ketvirtąją vietą, tačiau vos po septynių dienų šilutiškiai vėl sugrįžo arčiau prizinio trejeto. Po itin sunkios atkarpos „Šilutė“ išvyko 3:0 nugalėjo „Fortūną“, visus įvarčius sumušdama dar iki pertraukos.

Pamario komanda vienu tašku lentelėje aplenkė „Taurą“, kuris turo rungtynes su „Sūduva“ B baigė lygiosiomis 1:1. Tauragiškiai gali guostis ir tuo vienu iškovotu tašku, nes Egidijus Dusevičius išlyginamąjį įvartį įmušė jau per pridėtą laiką.

Atgijusi viltis

Ilgą laiką turnyro lentelės dugne buvusi sostinės „Vilties“ komanda jau ne tik pakilo iš šešioliktos pozicijos, bet per tris taškus priartėjo prie 13-oje vietoje esančios Joniškio „Saned“ ekipos. Būtent ją savaitgalį „Viltis“ ir nugalėjo.

LFF stadione vykusios rungtynės prasidėjo „Saned“ komandai įprastu ritmu – vartininko keitimu. Keitimas, didinant legionierių skaičių, buvo atliktas sužaidus tik vieną minutę.

Dar po dešimties minučių už pražangą buvo skirtas 11 metrų baudinys, o nusižengęs Justas Matuzevičius prieš save išvydo geltoną kortelę. Ir nors antrojo įvarčio teko laukti ilgai, buvo akivaizdu, kad „Viltis“ šių rungtynių nepaleis.

Sužaidus valandą, Tomas Chomičius įformino dublį, netrukus Justas Vaišnys skirtumą padidino iki 3:0, o dar po šešių minučių į T. Chomičiaus sąskaitą buvo įrašytas dar vienas įvartis. pastarasis realizavo jau antrąjį 11 metrų baudinį.

Telšių „Džiugas“ B – FKS „Ukmergė“ 0:5;

Kauno raj. „Hegelmann“ B – Panevėžio raj. „Dembava“ 5:2.

28 turas

Iki čempionato pabaigos liko vos trys turai, o artimiausias startuos penktadienio rungtynėmis tarp „Sūduvos“ B ir „Fortūnos“. Šeštadienį Mažeikiuose laukia centrinė turo, o, galbūt, ir viso čempionato dvikova tarp „Atmosferos“ ir „Hegelmann“ B.

Sekmadienį „Viltis“ akistatoje su „Žalgiriu“ C pasistengs išsaugoti vietą lygoje, o „Bangos“ B namie laukia fantastišką sportinę formą demonstruojančios „Sveikatos“ iššūkis.