LFF II lyga: neaiškus sidabro likimas, užsikūrusi „Viltis“ ir sudėti taškai

Savaitgalį sužaistos penkerios LFF II lygos rungtynės, po kurių pergalę iškovojusi „Viltis“ pakilo į aštuntąją vietą, „TransINVEST“ iškovojo 23-ią sezono pergalę, o „Žalgiris“ C, Klaipėdos FM ir Kauno „Fortūna“ sužinojo galutines vietas.

Sidabras

Didžiausia intriga, kuri tęsiasi beveik visą antrąjį ratą, yra kova dėl antrosios vietos ir, tuo pačiu, lygos sidabro medalių. Kadangi praėjusiame ture staigmenų neužfiksuota („Kauno Žalgiris“ B nusileido „TransINVEST“ komandai, o „Šilutė“ nugalėjo „Fortūną“), tad kas taps lygos vicečempionais paaiškės paskutiniajame ture.

Verta pabrėžti, kad šį šeštadienį įvyksiančiose rungtynėse tiek kauniečiams, tiek šilutiškiams pergalės gali neužtekti. Jei laimės abi komandos, reiks skaičiuoti įvarčių santykį.

O dabar grįžkime į praėjusį savaitgalį, kai „Kauno Žalgiris“ B pabandė įkąsti jau anksčiau nugalėtojo titulą užsitikrinusiems „TransINVEST“ futbolininkams. Jaunieji Dominyko Galkevičiaus auklėtiniai maždaug pusvalandį spardėsi, tačiau vėliau jėgos seko, o Vilniaus rajono komandos persvara augo.

Dar iki pertraukos pasižymėti galėjo tiek Valentinas Jeriomenko, tiek Edvinas Baniulis, tačiau jie savo progų neišnaudojo ir viskas persikėlė į antrąjį kėlinį. Tuomet „TransINVEST“ pranašumas nekėlė abejonių ir buvo tik laiko klausimas, kada tas pranašumas pasimatys švieslentėje. Pasimatė po Andriaus Kazakevičiaus realizuoto baudinio. Netrukus Aldas Korsakas skirtumą padvigubino, o jau per pridėtą laiką savo žodį tarė ir Mantas Makutunovičius.

Turnyro lentelėje „Kauno Žalgiris“ B turi geresnį įvarčių skirtumą per tris tikslius smūgius, o tai gali tapti lemiamu veiksniu šį šeštadienį skaičiuojant, kuri komanda vertesnė užimti antrąją poziciją. Šilutiškius šiek tiek turėtų gluminti ir tai, kad įvartis buvo pelnytas 9 susitikimo minutę, tad laiko pagerinti situaciją jie turėjo daugiau nei reikia. Kaip parodė rungtynės, to laiko neužteko.

Galutiniai taškai

„Šilutei“ pralaimėjusi „Fortūna“ užsitikrino dešimtąją poziciją ir iš jos jau niekur nebepakils. Po šio pralaimėjimo kauniečiai turi šešių taškų deficitą prieš pralaimėjimą patyrusį ir į devintą poziciją nusiritusį Tauragės „Taurą“.

Tauragiškiai penktadienį praleido Marijampolėje, kur metė iššūkį aukščiau lentelėje esančiai „Sūduvos“ B komandai. Toje dvikovoje pagrindiniai įvykiai buvo sukurti pačioje rungtynių pabaigoje. 79 minutę Simas Petraitis už paskutinės vilties pražangą (tyčinį žaidimą ranka) buvo pašalintas iš aikštės. Be to, už pražangą buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį Ernestas Burdzilauskas užtikrintai realizavo. Mažumoje „Tauras“ jau buvo bejėgis ir aikštės šeimininkai pridėto laiko metu dar vienu įvarčiu užsitikrino sau pergalę.

Savo galutines vietas po penktadienio rungtynių sužinojo ir „Žalgirio“ C bei Klaipėdos FM atstovai. Tarpusavio rungtynėse Vilniuje uostamiesčio komanda iškovojo pergalę 2:1 bei atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate. „Žalgiris“ C šį Antros lygos sezoną užbaigs ant šeštojo, Klaipėdos FM – ant septintojo laiptelio.

„Vilties“ įvarčių fiesta

Pirmojo rato rungtynės tarp „Vilties“ ir „Saned“ buvo išskirtinės dėl gausos įvarčių. priminsime, kad tąsyk „Saned“ triumfavo 7:6. Prabėgus pusmečiui, šios komandos surengė dar vieną pasilinksminimą žiūrovams. Tiesa, šįkart buvo įmušta vienu įvarčiu mažiau ir šįkart kur kas dažniau juos mušė „Viltis“.

Įdomu ir tai, kad visi 12 įvarčių buvo sumušti per 48 minučių intervalą. Šou pradėjo Ričardas Beniušis 37 minutę, tačiau dar po trijų minučių „Viltis“ jau pirmavo 3:1, o po 38 minučių – 9:1. Pabaiga vėl priklausė „Saned“ komandai, tačiau plačiąja prasme ji nieko nepakeitė. Joniškiečių pralaimėjimas reiškia kritimą į penktąją poziciją, o „Vilties“ pergalė – kilimą į aštuntą vietą.