LFF II lyga: nugalėtojų titulas oficialiai keliauja į Mažeikius

Likus vienam turui iki LFF II lygos pabaigos paaiškėjo, kad 2023 metų nugalėtojais tapo ir kelialapį į „Optibet Pirmą lygą“ iškovojo Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkai.

Jie ne tik užtikrintai laimėjo savo rungtynes, bet ir sulaukė jiems teigiamo rezultato iš Kauno, kur „Hegelmann“ B ir „Banga“ B išsiskyrė be įvarčių.

Nugalėtojų kelias

Nepaisant to, kad praėjusiais metais iškrito iš „Optibet Pirmos lygos“, „Atmosfera“ tikėjosi išimties, kuri leistų ir šiuos metus pasitikti antrajame pagal stiprumą šalies divizione. Atitinkamai, buvo surinkta sudėtis, kurioje netrūko garsių vardų: Benas Anisas, Rokas Lazdinauskas, Davydas Arlauskis, sezono eigoje prie komandos prisijungęs Sebastianas Vasquezas.

Tačiau ne viskas klostėsi taip, kaip klubo vadovai tikėjosi. Dar antrajame ture buvo nusileista „Bangai“ B, o trečiajame – „Šilutei“. Vėliau trijų pergalių serija sugrąžino komandą tarp lyderių, bet ne į pirmą vietą.

Sužaidus septynis turus, komandos situacija pradėjo gerėti. Rungtynėse prieš „Viltį“, „Taurą“, „Fortūną“, „Dainavą“ B, „Sveikatą“ krito bent po tris įvarčius, o penkių pergalių serija garantavo sugrįžimą į viršūnę.

Sugrįžimas po vasaros pertraukos „Atmosferai“ buvo skausmingas – trejose rungtynėse paeiliui užfiksuotos lygiosios ir vėl atiduota iniciatyva „Hegelmann“ B ir „Bangos“ B klubams.

Vis tik, vėlesnė dešimties rungtynių serija, per kurią buvo iškovotos net devynios pergalės „Atmosferą“ ne tik sugrąžino į viršūnę, bet ir garantavo pirmąją vietą. Čempioniškoje dvikovoje 3:0 buvo nugalėtas „Džiugas“ B, o visus tris įvarčius sumušė S. Vasquezas. „Atmosferai“ laimėti nesukliudė net ir tai, kad visą antrąjį kėlinį dėl raudonos kortelės komanda žaidė mažumoje.

Neatsakyti klausimai

Nepaisant to, kad iki turnyro pabaigos likos vos vienos rungtynės, kol kas tik trys komandos žino savo galutines vietas. Be minėtos „Atmosferos“, jau aišku, kad dešimtoje vietoje debiutinį sezoną užbaigs „Ukmergė“, o šešioliktoje vietoje – „Džiugas“ B. Visos kitos komandos dar gali pasislinkti per vieną arba dvi pozicijas.

Kaip jau užsiminėme, kovoje dėl antrosios vietos situacija liko tokia pat, kaip ir prieš savaitę. „Banga“ B ir „Hegelmann“ B sužaidė nulinėmis lygiosiomis, o tai reiškia, kad iniciatyva ir toliau priklauso gargždiškiams. Pastarieji ne tik turi dviejų taškų pranašumą, bet ir sąlyginai silpnesnį varžovą paskutiniajame ture – „Bangos“ B laukia išvyka į Telšius ir akistata su „Džiugu“ B.

Kovoje dėl ketvirtosios pozicijos – „Tauro“ ir „Šilutės“ lygybė. Tą lėmė „Šilutės“ pralaimėjimas „Sveikatai“ bei „Tauro“ rezultatyvios lygiosios 3:3 su „Žalgiriu“ C. Šilutiškių neišgelbėjo net ir tai, kad Rokas Gražulis iš „Sveikatos“ 76 minutę buvo pašalintas iš aikštės. Tuomet rezultatas buvo 0:0, o pergalingą įvartį Kybartų komanda pelnė trečią pridėto laiko minutę.

Visiškai kitokio pobūdžio rungtynėse „Tauras“ po pirmojo kėlinio 1:3 atsiliko nuo „Žalgirio“ C, tačiau po pertraukos Nedas Totilas ir Egidijus Dusevičius tiksliais smūgiais rezultatą išlygino. Žalgiriečiams visus tris įvarčius sumušė Titas Stakėnas.

Jei abi komandos turės vienodai taškų ir po paskutiniojo turo, aukštesnė vieta priklausys „Taurui“.

Pati įdomiausia kova vis dar vyksta dėl šeštos vietos, į kurią dar pretenduoja net keturios komandos: Klaipėdos FM, „Sūduva“ B, „Sveikata“ ir „Dembava“. Aukščiausiai esantys klaipėdiečiai savaitgalį sostinėje po pertraukos neturėjo vargo su „Viltimi“, o „Sūduva“ B tik po Levano Matcharashvili realizuoto 11 metrų baudinio 75 minutę nugalėjo mažumoje beveik kėlinį žaidusią „Dainavą“ B.

Tašku nuo Klaipėdos ir Marijampolės komandų atsiliekanti „Sveikata“, jau minėjome, nugalėjo „Šilutę“, o trimis taškais atsiliekanti „Dembava“ 2:0 palaužė „Ukmergės“ pasipriešinimą.

„Fortūna“ ir „Žalgiris“ C vis dar kovoja dėl vienuoliktosios vietos, o „Dainava“ B ir „Saned“ – dėl tryliktosios, o „Saned“ ir „Viltis“ – dėl keturioliktosios.

Tauragės „Tauras“ – Vilniaus „Žalgiris“ C 3:3;

Kauno raj. „Hegelmann“ B – Gargždų „Banga“ B 0:0.

30 turas

Visos aštuonerios paskutiniojo turo rungtynės vyks vienu metu – šeštadienį 15 valandą.

Net trijuose susitikimuose komandos galės tarpusavyje išsiaiškinti, kuri yra vertesnė geresnės galutinės vietos. Tokiu būdu kovos „Sūduva“ B su „Sveikata“, „Žalgiris“ C susirungs su „Fortūna“, tuo tarpu „Saned“ sezoną užbaigs rungtynėmis su „Dainava“ B.