LFF II lyga: pirma „Tauro“ pergalė ir keturi sutriuškinimai

Praėjusį antradienį startavęs, o šį pirmadienį pasibaigęs LFF II lygos penktasis turas futbolo gerbėjams dovanojo 47 įvarčius, kuriuos mušė ir rezultatyviausi lygos žaidėjai – Mantas Makutunovičius ir Gvidas Juška. Tiesa, jei pirmojo komanda iškovojo įtikinamą pergalę, tai antrojo – prarado pirmus sezono taškus.

Lygiosios. Penktajame ture užfiksuotos dvejos lygiosios identišku rezultatu 2:2. Taip Garliavoje sužaidė Kauno rajono „Hegelmann“ B su sostinės „Viltimi“, o uostamiestyje Klaipėdos FM – su „Šilute“.

Kalbant apie pirmąsias rungtynes, tai labiausiai stebina „Vilties“ sugrįžimas. Ši komanda sezone jau spėjo pagarsėti kaip komanda, kuri primuša ir po to bando stabdyti varžovus. Šis atvejis kitoks – tiek Lukas Babachinas, tiek Ernestas Gerasimovas rezultatą buvo priversti lyginti. Kauniečiams tai pirmos sezono lygiosios, vilniečiams – antros.

Gan netikėtai klostėsi rungtynės Klaipėdoje, kur vos tris taškus iki penktojo turo turėję Klaipėdos FM jaunuoliai metė rimtą iššūkį komandai, iki praėjusio savaitgalio dar nepraradusiai nė vieno taško.

Tas rimtas iššūkis atrodė taip, kad iki pertraukos buvo įgyta vieno įvarčio persvara, sužaidus pusvalandį antrajame kėlinyje – dviejų. Vis tik, tuomet atrodė, kad klaipėdiečiai patys išsigando galimos pergalės ir per paskutines keturiolika minučių „Šilutė“ rezultatą“ išlygino.

Užtikrintai. Keturios komandos – „Kauno Žalgiris“ B, „TransINVEST“, „Žalgiris“ C ir „Sūduva“ B – penktajame ture dėl savo pergalių nepaliko jokių klausimų. Turą pradėję Dominyko Galkevičiaus treniruojami jaunieji (Kauno) žalgiriečiai Vilniuje sutriuškino „Ateities“ mokyklos komandą, kuri kartu su Telšių „Džiugu“ B yra blogiausiai besiginančios lygos komandos.

„Džiugas“ B, beje, penktajame ture irgi neturėjo šansų rungtynėse, kuriose prieš „Sūduvą“ B pralaimėjo 1:5. Ši pergalė Dovydo Lastausko auklėtinius pakylėjo ant aštuntojo turnyro lentelės laiptelio.

Eilinę užtikrintą pergalę iškovoję „TransINVEST“ futbolininkai šįsyk Kaune 4:0 nugalėjo „Fortūną“. Dar prieš savaitę apie artėjančią geriausią sportinę formą kalbėjęs nugalėtojų treneris Giedrius Barevičius turbūt ir vėl pasakytų tą patį. Į daugelį klausimų „TransINVEST“ atsakė per pirmas penkiolika minučių, po kurių švieslentėje degė 2:0 sostinės komandos naudai. Kaip jau minėjome, vieną iš įvarčių pelnė M. Makutunovičius, kuris pirmasis lygoje pasiekė dviženklę pelnytų įvarčių skaičiaus zoną.

Turo pergalė priklauso „Žalgirio“ C jaunimui, kuris net 8:0 nugalėjo „Jonavos“ B komandą. Dar prieš sezono pradžią dėl komandos pirmajame rate nuogąstavęs „Jonavos“ treneris, akivaizdu, tapo savo žodžių įkaitu. Šioje dvikovoje Dainiaus Greviškio auklėtiniai įvarčius mušė 22, 23, 24 minutėmis. Tai buvo antras, trečias ir ketvirtas rungtynių įvarčiai, kurie ir „uždarė“ rungtynes.

Galima tik priminti, kad „Jonavos“ B ekipos geriausi žaidėjai iki šiol žaidžia Lietuvos jaunimo U-19 čempionate ir dažniausiai per abi lygas nespėja. Pasibaigus jaunimo čempionatui, geriausieji Jonavos jaunieji futbolininkai prisijungs prie B komandos ir, neabejotinai, ją pakeis neatpažįstamai.

Pirma. Po penkerių metų į didįjį futbolą sugrįžusiam Tauragės „Taurui“ prireikė penkerių rungtynių, kad jis iškovotų pirmąją pergalę. Dvikovoje su kitu debiutantu „Radviliškiu“ tauragiškiams užteko pusės kėlinio, kad įrodytų savo jėgą. Tiesa, jei Agnius Juozapaitis kėlinio pabaigoje būtų realizavęs 11 metrų baudinį, situacija gal būtų kiek pasikeitusi, tačiau bendrąja prasme laimėjo stipresnė komanda. Po šios pergalės „Tauras“ tunryro lentelėje šoktelėjo į tryliktą vietą.

Hetrikai. Penktajame ture trys futbolininkai gali pasigirti pasižymėję trimis įvarčiais. Pirmasis tą padarė Reinas Batutis iš „Kauno Žalgirio“ B. Jis savo trečiąjį įvartį pelnė trečiąją pridėtą teisėjo laiko minutę. Jo sąskaitoje šį sezoną – penki tikslūs smūgiai.

Iki praėjusio savaitgalio nė sykio nepasižymėjęs Nedas Totilas iš „Tauro“ dar iki pirmojo kėlinio vidurio sumušė du įvarčius, o 75 minutę darsyk pasiuntė kamuolį į vartus bei komandos persvarą padidino iki 4:1.

Trečiasis turo hetriko autorius – Romualdas Jansonas iš „Žalgirio“ C. Elitinėje, Antroje ir Pirmoje lygose žaidžiantis šešiolikmetis dvikovoje su „Jonava“ B pratęsė savo rezultatyvių rungtynių seriją iki septynerių.