Neįgaliesiems

LFF II lyga: pirmajame dešimtuke – be sensacijų

Iki Antros lygos sezono pabaigos komandoms liko sužaisti po dvejas rungtynes, o savaitgalį įvyko 24-ojo turo susitikimai. Stipresnėje dešimtuko grupėje neužfiksuota nė vienos staigmenos – keturios aukščiau turnyro lentelėje stovinčios komandos šventė pergales, o penktoje vietoje esanti ir išvykoje rungtynes žaidusi „Sūduva“ B susitikimą baigė lygiosiomis 2:2.

Čempionišku keliu

Net ir užsitikrinę lygos nugalėtojo titulą, Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkai ir toliau nestabdo. Savaitgalį Giedriaus Barevičiaus komanda lankėsi Šilutėje, kur susigrūmė su dėl antros vietos kovojančia to paties pavadinimo komanda.

Kadangi šilutiškiams, motyvacine prasme, šios rungtynės buvo žymiai svarbesnės, jie nuo pat pirmų minučių kietu žaidimu bandė priversti varžovus klysti. Bėda ta, kad jie ir patys klydo, o sužaidus truputį daugiau nei penkias minutes, įsimušė įvartį į savo vartus.

Dar po kelių minučių „Šilutės“ futbolininkai suklydo dar kartą ir už tai jie buvo nubausti antru įvarčiu. Po smagios vilniečių atakos pasižymėjo Arminas Čivilis.

Šis pamario krašto komandos pralaimėjimas reiškia tik tai, kad dabar kovoje dėl sidabro ji yra atsiliekančių vaidmenyje.

Dėl sidabro

„Šilutės“ nesėkme pasinaudojo ir pagaliau bent trijų taškų persvarą prieš ją įgijo Dominyko Galkevičiaus treniruojamas „Kauno Žalgirio“ B jaunimas. Sidabriniu lygos keliu žygiuojantys kauniečiai be jokios pagalbos iš A komandos 2:0 išvykoje nugalėjo Tauragės „Taurą“. Iš esmės, įvyko tai, kas ir turėjo įvykti, nes rungtynes laimėjo stipresnė komanda.

Ir nors dabar „Kauno Žalgirį“ B ir „Šilutę“ skiria trys taškai kauniečių naudai, tačiau tikrosios jų sidabrinės ambicijos paaiškės šį savaitgalį, kai reiks atsimušinėti nuo „TransINVEST“ komandos išpuolių.

„Šilutė“, savo ruožtu, su stipriausiomis lygos komandomis jau sužaidė, todėl gali pradėti žvalgytis į įvarčių santykį, kuris, gali būti, ir lems sidabro laimėtoją.

Rezultatyvios

Trejose turo rungtynėse buvo įmušta daugiau nei trys įvarčiai. Jau įprasta, kad pačiose rezultatyviausiose rungtynėse dalyvauja Joniškio „Saned“ komanda, o jai kompaniją šįsyk palaikė keturis įvarčius sumušęs „Žalgirio“ C jaunimas bei lygiosiomis 2:2 sužaidę „Vilties“ ir „Sūduvos“ B futbolininkai.

Uostamiestyje vykusiose rungtynėse tarp Klaipėdos FM ir Joniškio „Saned“ įspūdingą solo pasirodymą surengė legendinis Ričardas Beniušis. 42-ejų puolėjas per 20 pirmosios rungtynių pusės minučių (nuo 17 iki 37) sumušė tris įvarčius bei paklojo tvirtus pamatus komandos pergalei.

Vėliau komandos apsikeitė įvarčiais ir vis tiek tie R. Beniušio pakloti pamatai atrodė pakankamai tvirti. Tvirti tol, kol „Saned“ futbolininkai nepavargo ir neatidavė iniciatyvos jauniesiems klaipėdiečiams. Pastarieji įmušė vieną įvartį, tuomet antrą ir „Saned“ laimei tuomet iki rungtynių pabaigos buvo likusios tik pridėtos teisėjo minutės. Jų Klaipėdos FM komandai neužteko.

Senokai nematėme taip solidžiai atrodančių „Žalgirio“ C futbolininkų. 4:0 laimėta dvikova Kaune prieš „Fortūną“ yra viena didžiausių Dainiaus Grėviškio auklėtinių pergalė per visą šį sezoną.

Tiesa, apsigauti nereikėtų. Didžiąją šios persvaros dalį (tris įvarčius) vilniečiai susikrovė per paskutiniąsias dešimt minučių. Bet kokiu atveju, iškovoti trys taškai „Žalgiriui“ C garantuoja šeštąją poziciją ir palieka galimybę pakovoti dėl penktos, o gal net dėl ketvirtos vietos.

Vienintelėse lygiosiomis pasibaigusiomis rungtynėse „Viltis“ po dviejų Emilio Tankūno įvarčių 2:0 pirmavo prieš „Sūduvą“ B, tačiau šios persvaros sostinės komandai išlaikyti nepavyko ir tuo pačiu nepavyko pakilti iš devintos pozicijos. Beje, vieną iš marijampoliečių įvarčių pelnė neseniai prie komandos prisijungęs Jevgenas Jefremovas.

Antrasis aštuonetas

Kai jau atrodė, kad šios grupės turnyre iš pirmos vietos niekas neišstums Utenos „Utenio“, situacija pasikeitė per vienas rungtynes. Uteniškiai įsigudrino pralaimėti „Radviliškiui“ ir dabar pirmąją grupės ir vienuoliktąją lygos vietą bus priversti ginti tiesioginėje akistatoje prieš „Dainavą“ B.

Rezultatai

Tauragės „Tauras“ – „Kauno Žalgiris“ B 0:2;

„Šilutė“ – Vilniaus raj. „TransINVEST“ 0:2;

Kauno „Fortūna“ – Vilniaus „Žalgiris“ C 0:4;

Klaipėdos FM – Joniškio „Saned“ 3:4;

Vilniaus „Viltis“ – Marijampolės „Sūduva“ B 2:2;

FSK „Radviliškis“ – Utenos „Utenis“ 2:0.

„Utenio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS