Neįgaliesiems

LFF II lyga: pirmenybių traukinys nesustoja

„Kauno Žalgiris“ B, „Radviliškis“, Klaipėdos FM, „Šilutė“, „TransINVEST“, „Sūduva“ B ir „Jonava“ B per paskutines keturias dienas iškovojo pergales dešimtajame LFF II lygos ture, o jau šiandien – startuoja ir vienuoliktasis.

Trečiadienis

Šįvakar LFF II lygoje bus sužaistos dvejos rungtynės, kuriose susikaus „Žalgiris“ C ir „Sūduva“ B bei „Saned“ ir „Tauras“. Šio vakaro aikštės šeimininkai bus itin motyvuoti dėl dešimtajame ture pasiektų nesėkmių.

Galima prisiminti, kad „Saned“, nepaisant dviejų įvarčių persvaros iki 73 minutės, nusileido pirmą pergalę sezone iškovojusiems „Radviliškio“ futbolininkams. Šis pralaimėjimas „Saned“ nustūmė į šeštąją turnyro lentelės vietą bei atitolino nuo didžiojo ketverto, kuriame įsitaisiusios „TransINVEST“, „Kauno Žalgirio“ B, „Šilutės“ ir „Žalgirio“ C ekipos. Galima priminti, kad joniškiečių tikslas jau kitąmet praverti Pirmos lygos duris, tačiau tokie pralaimėjimai tokį tikslą atitolina.  

Pralaimėjimą dešimtajame ture patyrė ir iš antros į ketvirtą poziciją nukrito sostinės jaunieji žalgiriečiai. Verta pažymėti tai, kad per devynerias rungtynes vos keturis įvarčius praleidę Dainiaus Greviškio auklėtiniai, akistatoje prieš bendravardžius iš Kauno į savo vartus įvartį praleido net penkis kartus. Pamatus kauniečių pergalei sudėjo legionieriai Sakariyau Abdulgafaras ir Olaoluwa Kayode. Jie abu pelnė po du įvarčius.

Šiandien vienuoliktojo turo kovas svečiuose žaisiančios „Sūduvos“ B ir „Tauro“ komandos dešimtajame ture pasirodė skirtingai. Jaunieji sūduviečiai užtikrintai 4:1 nugalėjo „Hegelmann“ B atstovus, o „Tauras“ 1:3 nusileido jau į septintą poziciją pakilusiai Klaipėdos FM komandai. Marijampoliečiai per 38 minutes pelnė 4 įvarčius ir tuomet jau buvo galima skelbti rungtynių pabaigą. Joao Pedro toje dvikovoje pasižymėjo triskart. „Tauras“ taip pat sėkmingai pradėjo rungtynes, tačiau vėliau įsimušė į savo vartus, leido klaipėdiečiams perimti iniciatyvą ir galiausiai iškovoti tris taškus.

Ketvirtadienis

Ketvirtadienį numatytos taip pat dvejos rungtynės, kuriose susikaus „Utenis“ ir „Radviliškis“ bei „Hegelmann“  B ir „TransINVEST“.

Pirmoje poroje galima išskirti tai, kad „Radviliškis“ pastaruoju metu demonstruoja geriausią sportinę formą šiame sezone, o „Utenis“ fiksuoja trejų sausų rungtynių seriją. Antroje poroje – „TransINVEST“ milžiniškas pranašumas nekelia jokių abejonių.

Kaip jau minėjome, „Radviliškis“ praėjusiame ture iškovojo pirmąją pergalę ir nors komanda dar liko turnyro lentelės dugne, ją nuo septynioliktos vietos jau skiria vos taškas, o nuo vienuoliktos – trys taškai. Skamba neįtikėtinai, tačiau dar dvi pergalės šią komandą sugrąžintų į pirmąjį dešimtuką.

„Utenis“ šiame sezone yra gana nestabili komanda. Geras rungtynes keičia prastesnės, prastesnes – vėl geresnės. Pavyzdžiui, devintajame ture buvo beviltiškai pralaimėta „Sūduvai“ B, o dešimtajame – mestas iššūkis visus šluojančiai „TransINVEST“ ekipai. Jei pavyktų „Uteniui“ pavyktų laimėti, jis būtų visai arti pirmojo dešimtuko.

Vidutiniškai po 5,6 įvarčio per rungtynes fiksuojantys Giedriaus Barevičiaus auklėtiniai, be rezultatyviausio lygos žaidėjo Manto Makutunovičiaus valandą vargo, kol pralaužė ledus akistatoje prieš „Utenį“. Ar tai galėtų būti nerimo ženklai? Žiūrint į turnyro lentelę, vargu.

„Hegelmann“ B skaičiuoja ketverių iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją, iš kurių paskutinės trejos baigėsi bendru rezultatu 1:14. Ši serija Kauno rajono komandą artina prie turnyro lentelės dugno.

Penktadienis

Joninių penktadienį mūsų laukia dar trejos Antros lygos rungtynės. Vilkaviškyje „Sveikata“ priims „Šilutę“, uostamiestyje Klaipėdos FM susitiks su „Fortūna“, o Alytuje – „Dainava“ B ir „Jonava“ B.

„Sveikata“ ir „Dainava“ B dešimtojo turo rungtynes žais po savaitės, o likusioms keturioms penktadienį rungtyniausiančioms komandoms tas prabėgęs turas dovanojo net 10 taškų. Klaipėdos FM pergalę prieš „Taurą“ jau aptarėme anksčiau, tad galima žvilgtelti į likusių trijų komandų pasirodymus.

Vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų Gvidas Juška rungtynes baigė be įvarčių, tačiau tai nesutrukdė „Šilutei“ iškovoti dar vieną pergalę ir sugrįžti tarp prizininkų. Šįsyk nugalėta „Viltis“, kuriai pirmoji pirmojo rato pusė klostosi žymiai prasčiau nei pati komanda tikėjosi.

Penktadienį šilutiškiai keliaus į Vilkaviškį, kuriame išbandys „Sveikatos“ jėgą. Pastaroji, nors turnyre tėra vienuolikta, tačiau pagal praleistus įvarčius yra ketvirtoje vietoje tarp visų aštuoniolikos lygos komandų. Nesunku suprasti, kad į apačią komandą tempia puolimas. Su septyniais įvarčiais „Sveikata“ yra ryškiai blogiausiai puolanti lygos ekipa.

„Fortūna“ savo akistatą su „Ateitimi“ baigė nulinėmis lygiosiomis ir dėl to gali graužtis nagus. Vilniaus atstovai per rungtynes vidutiniškai praleidžia beveik po keturis įvarčius, o kauniečiai tuo pasinaudoti nesugebėjo nė sykio. „Ateitčiai“ tai antros sausos čempionato rungtynės, „Fortūnai“ – ketvirtas kartas, kai ji lieka be įvarčio.

Itin prastai sezoną pradėjusi „Jonava“ B po dar vienos pergalės 9:1 (!) prieš Telšių „Džiugą“ pakilo į pirmąjį dešimtuką. Verta pažymėti, kad „Džiugas“ B vėl vertėsi jaunimu, o „Jonavos“ B pagrindą sudarė tie žaidėjai, kurie prieš kelias savaites užsitikrino Lietuvos jaunimo čempionato nugalėtojo titulą.

Savaitgalis

Per šeštadienį ir sekmadienį Antroje lygoje bus sužaistos paskutinės dvejos rungtynės. Abejos sostinėje. „Ateitis“ namie priims „Džiugą“ B, o „Viltis“ – „Kauno Žalgirį“ B.

Šeštadienio rungtynėse susikaus šešioliktą ir septynioliktą vietą užimančios komandos, todėl iškovojusi pergalę ekipa turės galimybę atsispirti nuo turnyro lentelės dugno. Be abejo, šios akistatos svarbiausias klausimas: kokią sudėtį pasirinks telšiškiai? Jei į sostinę atvyks tik jaunimas, tikėtina, kad „Džiugui“ B šansų bus nedaug.

Kaip jau minėjome, „Viltis“ praėjusiame ture patyrė nesėkmę ir dabar tik keturiais taškais lenkia vienuoliktą komandą, kuri antrajame rate su stipriausiomis lygos komandomis nebežais. Kadangi varžovas kovoja dėl prizinės vietos, galime spėti, kad lengva „Vilčiai“ nebus.

FK „Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS