Neįgaliesiems

LFF II lyga – prie starto linijos. Komandų apžvalga (I dalis)

Paskutinę kovo dieną „Žalgiris“ C – „Dainava“ B komandų rungtynėmis startuos 2023 metų LFF II lygos sezonas.

Šiemet jame varžysis 16 komandų, kurios žais dviejų ratų sistema. Lyginant su praėjusiais metais, lygoje neliko laipteliu aukščiau žengusių Vilniaus rajono „TransINVEST“ ir „Kauno Žalgirio“ B ekipų, taip pat Utenos „Utenio“, „Jonavos“ B, Vilniaus „Ateities“ ir FSK „Radviliškio“. Jų vietas užims Mažeikių „Atmosfera“, FKS „Ukmergė“, Panevėžio rajono „Dembava“ ir Gargždų „Banga“ B.

Jūsų dėmesiui, komandų pristatymas. Pirma dalis.

Panevėžio rajono „Dembava“ (debiutantai)

Gražiomis pergalėmis futsal bei paplūdimio futbolo turnyruose galintis pasigirti „Dembavos“ klubas respublikiniu mastu žengia ir į didįjį futbolą. Pasipildę puikiai žinomais Domantu Nebilevičiumi, Donatu Petrausku, Jonu Lebedevu bei legionieriais iš Japonijos, Ugandos ir Nigerijos, lygos naujokai pasistengs nebūti pastumdėliais.

„Norėtume būti kažkur per vidurį, tačiau kaip bus – parodys ateitis. Esame naujai jaunų žaidėjų pagrindu sulipdyta komanda, kurios tikslas – pritraukti Dembavos vaikus į futbolą“, – sakė klubo vadovas Saulius Dambrauskas.

„Dembavą“ treniruos futbolo specialistas iš Pasvalio Šarūnas Kazlauskas.

Šilutė“ (2022 m. – 3 vieta)

Net ir nekėlusi didelių tikslų, „Šilutė“ praėjusiais metais užkopė ant trečiojo turnyro lentelės laiptelio bei gavo teisę žaisti pereinamąsias rungtynes su trečia nuo galo Optibet Pirmos lygos komanda „Riteriais“ B.

Toje serijoje vilniečiai buvo geresni, tad pamario miesto komanda savo laimę II lygoje bandys dar kartą.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet milžiniškų tikslų nekeliame. Vis tik, pagal sudėtį, galvoju, kad turėtume būti pirmajame penketuke“, – sakė klubo vadovas Romualdas Taršauskas.

Po praėjusių metų sezono ekipą paliko ilgametis treneris Svajūnas Česnulis, kurį keis žaidžiantysis treneris Gvidas Juška. Keturiasdešimtmetis pernai buvo vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų, tad ir šiemet bandys pademonstruoti savo sugebėjimus.

Gvidas nebus vienintelis Juška „Šilutėje“, nes į komandą iš „Neptūno“ atvyko Simas ir Paulius Juškos. Kiti papildymai – Ernestas Grudys, Rokas Rusys bei kiti.

Tarp didžiausių netekčių reikia išskirti Giedriaus Ratkaus, Arvydo Miklovio bei Tado Vitkausko išvykimą.

Pernai klubo prioritetu buvo infrastruktūra. Kadangi nepavyko atlikti visų darbų, šis prioritetas lieka ir būsimam sezonui. Klubas sezoną pradės ant dirbtinės dangos, o jo eigoje persikels ant natūralios dangos aikštės.

 Joniškio „Saned (2022 m. – 5 vieta)

Pernai stiprią sudėtį surinkę Joniškio „Saned“ atstovai tikėjosi iškovoti prizinę vietą bei 2023-uosius pasitikti Optibet Pirmoje lygoje. Kad tai nebuvo tuščios ambicijos, parodo faktas, jog klubas šiemet pretendavo į Pirmos lygos licenciją. Tiesa, vėliau tokių ketinimų atsisakė, bet noro žengti į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną – jokiu būdu ne.

Naujajame sezone prie pernykščių super veteranų Ričardo Beniušio, Audriaus Raškaus, Dariaus Isodos ir kitų prisijungė „Sūduvos“ talismanas Povilas Leimonas, Matas Daškus, jau anksčiau mūsų šalyje žaidęs legionierius iš Ukrainos, taip pat kartvelas bei du uzbekai.

„Pernai mums trūko rotacijos, šiemet tai nepasikartos. Vėl keliame tikslą iškovoti kelialapį į Optibet Pirmą lygą“, – sakė Edmundas Bernotas.

Vienintelė netektis – Marius Šluta. Jis liko Mažeikiuose, toliau treniruos „Atmosferą“ ir viename iš turų susikaus su savo buvusia komanda.

Vilniaus „Viltis“ (2022 m. – 8 vieta)

Pernai su šūkiu „Dabar arba niekada“ sezoną pasitikę Vilniaus „Vilties“ atstovai šiemet su pareiškimais yra gerokai atsargesni ir planuoja žiūrėti ne į turnyro lentelę, o į būsimą varžovą. Kaip seksis tai padaryti – pamatysime.

„Pernai prisikalbėjome, neįvertinę tokio monstro kaip „TransINVEST“. Šiemet apie vietas nekalbame – kalbame apie tai, kaip laimėti šios savaitės rungtynes“, – sakė ekipos vadovas ir treneris Mindaugas Bielinskas.

Komanda pasipildė devyniais naujokais, iš kurių nemaža dalis turi ir Pimos lygos patirties. Taip pat labai svarbu, kad ekipoje liko praėjusio sezono pabaigoje prisijungęs buvęs nacionalinės rinktinės futbolininkas Simonas Stankevičius.

„Neženkliai, bet sustiprėjome“, – pasikeitimus reziumavo M. Bielinskas.

Klaipėdos FM (2022 metais – 7 vieta)

Nepaisant savo jauno amžiaus, Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai pernai į atlapus kibo žymiai didesnę patirtį turintiems varžovams. Mokyklos bėda ta, kad gabiausi vaikai buvo pastebėti „Neptūno“, kiti, baigę vidurines mokyklas, išvyko studijuoti.

„Tai nėra vienintelės mūsų netektys. Kadangi pirmaujame Elitinėje U-18 lygoje, didelį dėmesį skirsime šiam turnyrui. Tai reiškia, kad mūsų talentingiausi 2006 metų auklėtiniai prisijungs tik nuo birželio.

Kaip bekalbėtume, norime iškovoti kelialapį į jaunimo Čempionų lygą“, – sakė Klaipėdos FM direktorius Audrius Žuta.

Nepaisant šių netekčių, klubas kelia tikslą prasibrauti į pirmąjį dešimtuką.

FK „Vilties“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS