Neįgaliesiems

LFF II lyga – prie starto linijos. Komandų apžvalga (II dalis)

Paskutinę kovo dieną „Žalgiris“ C – „Dainava“ B komandų rungtynėmis startuos 2023 metų LFF II lygos sezonas.

Šiemet jame varžysis 16 komandų, kurios žais dviejų ratų sistema.

Lyginant su praėjusiais metais, lygoje neliko laipteliu aukščiau žengusių Vilniaus rajono „TransINVEST“ ir „Kauno Žalgirio“ B ekipų, taip pat Utenos „Utenio“, „Jonavos“ B, Vilniaus „Ateities“ ir FSK „Radviliškio“. Jų vietas užims Mažeikių „Atmosfera“, FKS „Ukmergė“, Panevėžio rajono „Dembava“ ir Gargždų „Banga“ B.

Jūsų dėmesiui – būsimų dalyvių pristatymas.

Antra dalis (pirmą dalį skaitykite paspaudę čia)

Kybartų „Sveikata“ (2022 metais – 14 vieta)

Nepaisant to, kad pernai seniausias Lietuvos klubas sezoną pasitiko kupinas aukštų tikslų, galutinėje rikiuotėje jis liko tik keturioliktas. Kaip bus šiemet? Klubo vadovas Nerijus Demenius tikslaus atsakymo neturi.

„Nuotaikos įvairios. Lyg ir pasipildėme naujokais iš „Hegelmann B“ komandos, tačiau stadiono dar nesusitvarkėme. Miestelis mažas, tad lengva nėra. Žaidėjų trūkumas visada lydi mūsų komandą, nes tik randame geresnį, iškart jis kas nors perima. Kaip visada, kažkas gausis, bet, akivaizdu, kad į lyderius nepretenduojame“, – sakė N. Demenius.

Vis tik Kybartuose ne viskas taip niūru. Klubas rado rėmėjus, su kuriais vedamos derybos ne tik tam, kad „Sveikata“ dalyvautų, o tam, kad kiltų aukštyn, galbūt – net į Pirmą lygą. Vis tik, tai ateities planai, o kol kas svarbiausia – išgyventi.

Tauragės „Tauras“ (2022 metais – 9 vieta)

Praėjusiais metais į Lietuvos futbolo padangę sugrįžęs „Tauro“ klubas debiutiniame sezone užėmė devintąją poziciją. Tuomet sunkiai pradėję metus, tauragiškiai sugebėjo pakilti iki pirmojo dešimtuko, bet jame pasipriešinti lyderiams nepavyko.

Šiemet klubo tikslas nesikeičia: maksimalus – penketukas, minimalus – dešimtukas. Nesikeičia ir komandos branduolys, o pora prarastų žaidėjų pakeis iš užsienio sugrįžęs Arūnas Arcišauskas ir Egidijus Dusevičius, pernai atstovavęs Klaipėdos „Neptūnui“.

„Dar laukiame galutinio sprendimo iš savivaldybės. Turime garantuotą palaikymą, bet dėl didžiulės infliacijos paprašėme šiek tiek daugiau. Galvoju, kad pernai savo žaidimu vaizdo negadinome, norėtume tokią tendenciją išlaikyti ir šiemet. Labai norėtųsi tikėti, kad jaunimas bus sustiprėjęs ir parodys brandesnį žaidimą“, – sakė ekipos treneris Darius Stažys.

Kauno „Fortūna“ (2022 metais – 10 vieta)

Po itin nesėkmingo 2021 metų sezono „Fortūna“ pernai žengė didelį žingsnį į priekį bei pateko į stipriausiųjų komandų dešimtuką.

Didžiausias pasikeitimas, lyginant su 2022 metų sezonu – trenerio pozicija. Šiemet komandai vadovaus legendinis Igoris Pankratjevas, kuris į treniravimą sugrįžta po kelių metų pertraukos. Paskutinė jo treniruota komanda – taip pat LFF II lygoje žaidęs Vilniaus „Panerys“.

Sudėtyje pasikeitimų nėra itin daug. Galima paminėti tik poros žaidėjų prisijungimą iš „Garliavos“.

„Tikslas – aštunta–dešimta vietos. Jei pavyktų tuose rėmuose finišuoti, būtų gerai. Jei būsime aukščiau… Na, bevalgant visada kyla apetitas. Vis tik, pagrindinis mūsų tikslas – auginti jaunimą. Pernai keli jauni žaidėjai debiutavo komandoje, šiemet jiems numatytas svarbesnis vaidmuo“, – sakė ekipos vadovas Audrius Jagintavičius.

FKS „Ukmergė“ (lygos debiutantai)

Ukmergės miestas turi puikiai Lietuvai žinomus futbolininkus Robertą Vėževičių, Ovidijų Verbicką ir brolius Tadą bei Tautvydą Eliošius. Bėda ta, kad daugelį metų respublikos lygmeniu miestas neturėjo komandos. Pagaliau, ties tuo „daugelį metų“ galima dėti brūkšnį.

Krepšinis Ukmergėje suvalgydavo didelę dalį sportui skirtų pinigų, bet krepšinio komandos nebėra ir tuos pinigus pavyko pasiimti futbolui.

„Pribrendome tam, kad išeitume iš trečios lygos. Pasirinkimas vienas – arba einame į priekį, arba leidžiamės į SFL, arba į veteranų lygą. Mano asmeninės ambicijos buvo kilti aukštyn, laukiau to šanso ir džiaugiuosi, kad sulaukiau“, – sakė komandos vadovas Benas Terekas.

Kontrolinėse priešsezoninėse rungtynėse ukmergiškiai 3:4 pralaimėjo „Vilčiai“, 3:2 nugalėjo „Fortūną“ ir 1:0 – „Žalgirį“ C.

„Galvoju, kad galėsime kovoti su visomis komandomis. Nekeliame bendro tikslo visam sezonui, norime kiekvienose rungtynėse optimaliai susirinkti ir kas savaitę varžovui duoti kovą. Ilgalaikis tikslas – per 5-7 metus iškovoti teisę žaisti Pirmoje lygoje“, – sakė B. Terekas.

Pažymėjęs, kad komandoje būsimame sezone žvaigždžių nebus, „Ukmergės“ vadovas prašė paminėti, kad ukmergiškiai (tokie, kaip minėti Tadas Eliošius ar Ovidijus Verbickas) visada yra laukiami.

Mažeikių „Atmosfera“ (2022 metais iškrito iš Pirmos lygos)

Nepaisant to, kad praėjęs sezonas Pirmoje lygoje visiškai nesusiklostė ir komanda pagal sportinį principą turėjo žengti laiptelį atgal, visi „Atmosferoje“ tikėjosi, kad bus suteikta galimybė ir šiemet save bandyti antrajame pagal stiprumą šalies divizione.

„Tikrai dėjome visas pastangas, kad žaistume Pirmoje lygoje. Nepavyko tai nepavyko, kiekvienos futbolo rungtynės yra šventė, tad esame pasiruošę ją švęsti II lygoje. Turiu omenyje tai, kad sezoną pasitinkame geromis nuotaikomis“, – sakė „Atmosferos“ vadovas Gediminas Kontenis.

Naujajame sezone komandai atstovaus iš „Babrungo“ atvykęs Shuto Asano, buvusio Telšių „Džiugo“ legionieriaus Yudai Koike brolis Akihiro, taip pat ir nemažą A lygos patirtį turintis Benas Anisas.

„Kai paaiškėjo, kad nežaisime Pirmoje lygoje, jis sulaukė ne vienos atakos ir siūlymo prisijungti. Mums labai džiugu, kad jis nusprendė likti čia. Panikos jo veiksmuose nebuvo ir jis pasielgė vyriškai“, – naujoką gyrė G. Kontenis.

„Atmosferos“ tikslas – pirma vieta ir tiesiausiu keliu grįžimas į Pirmą lygą.

VRFS nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS