Neįgaliesiems

LFF II lyga – prie starto linijos (komandų apžvalgos I dalis)

Nors prieš prasidedant licencijavimui netrūko prognozių, kad šiemet LFF II lyga bus didesnė nei pernai, tačiau realybė tokia, kad, kaip ir 2023-aisiais, dėl titulo kausis šešiolika komandų, o varžybos vyks dviejų ratų sistema.

Iš viso tarp dalyvių – šešios dukterinės komandos. Naujajame sezone matysime vienuolika senbuvių ir penkis naujokus (Biržų „Širvėną“, „Neptūną“ B, „TransINVEST“ B, „Žalgirį“ B ir „Jonavą“). Keturios stipriausios praėjusių metų komandos Mažeikių „Atmosfera“, Gargždų „Banga“ B, Kauno rajono „Hegelmann“ B ir Tauragės „Tauras“ iškovojo teisę žaisti „TopSport Pirmoje lygoje“, o „Žalgiris“ C dėl klubo B komandos prisijungimo, iškrito į žemesnį divizioną.

Komandų pristatymas:

Panevėžio rajono „Dembava“ (2023 m. – 9 vieta)

Praėjusį sezoną sėkmingai pradėję panevėžiečiai galiausiai nesugebėjo atlaikyti stipriausiųjų lygos klubų konkurencijos bei liko devintoje vietoje. Šiemet klubas, pasistiprinęs keliais naujais legionieriais, vietiniu jaunimu, nauju vartininku ir vartininkų treneriu, regi save tarp penkių stipriausių lygos komandų.

„Branduolys išlikęs, bet bendrai vertinant, lyginant su praėjusiu sezonu, mūsų sudėtis yra gerokai stipresnė. Tai leidžia galvoti apie aukštesnę vietą nei pernai. Todėl norime būti lygos penketuke“, – sakė klubo vadovas Saulius Dambrauskas.

Sezoną Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos aikštėje pradėsianti „Dembava“ šiltuoju metų laiku žada persikelti į Pasvalį. Anot S. Dambrausko, komanda žais puikiomis sąlygomis.

„Panevėžyje labai sunku gauti aikštę, nepaisant to, kad Panevėžio rajono savivaldybė prie mūsų išlaikymo prisideda labai nemažai. Kalbant apie Pasvalį, tai veja fantastinė, pats stadionas gero lygio. Be to, pasistatėme stotį, kad būtų geresnis internetas. Siekiame, kad filmavimo kokybė taptų geresnė ir tokiu būdu keliame savo klubo kartelę“, – pasakojo S. Dambrauskas.

Joniškio „Saned“ (2023 m. – 13 vieta)

Nepaisant užtikrinto starto, „Saned“ praėjusiais metais paskutinį sezono mėnesį kovojo dėl išlikimo. Lyginant su pirma sezono puse, itin susilpnėjusi sudėtis neleido lygiai kovoti su daugeliu varžovų. Šiemet ekipa tikisi ramesnės sezono pabaigos.

„Turėsime šiemet stipresnių legionierių iš Serbijos, Belgijos, Ugandos bei vietinio jaunimo. Komanda atrodo simpatiška, o kaip gausis, matysime. Pernai balansavome ant iškritimo ribos, šiemet balansuoti nebenorime“, – sakė komandos vadovas Edmundas Bernotas.

„Saned“ praėjusiais metais tapo daugiausiai keitimų per pirmas dešimt dvikovos minučių atlikusia komanda. Anot vadovo, šiemet į šį prizą komanda nepretenduos.

„Šiemet turėsime vartininką Luką Drąsutį, kuris yra paplūdimio rinktinės vartininkas. Taip pat iš užsienio grįžta Deividas Virbickas, na o trečia opcija bus Saulius Kužmarskis. Visi vartininkai lietuviai, tad pernyktė situacija tikrai nepasikartos“, – žadėjo E. Bernotas.

„Šilutė“ (2023 m. – 5 vieta)

Kol neturėjo problemų dėl sudėties, tol šilutiškiai kaip lygūs su lygiais kovojo su visais pernykščiais varžovais. Tačiau atėjo momentas, kai dėl įvairiausių aplinkybių tiek susitraukė suolas, kad pakabintus ant vinies batelius buvo priverstas nusiimti vyriausiasis komandos treneris Gvidas Juška.

Telšiškis, kurį „Šilutės“ vadovas Romualdas Taršauskas pavadino „rimtu vyru“, šiemet su komanda pradės savo antrąjį sezoną. Jis savo dispozicijoje šiemet turės Deividą Padaigį, Edviną Bračkų, sugrįžusį Vadimą Trefilovą. Vienintelė rimtesnė netektis – Aivaro Lukošiaus pasitraukimas.

„Lūkesčiai per daug nesikeičia – norime būti penkete. Lyginant su ankstesniais metais, man atrodo, kad komanda sustiprėjo. Laukiame sezono ir pažiūrėsime, kaip viskas mums pavyks“, – komentavo R. Taršauskas.

Kauno „Fortūna“ (2023 m. – 11 vieta)

Po truputį įsitvirtinanti trečiajame pagal stiprumą šalies divizione „Fortūna“ pradeda trečiąjį sezoną. Sezoną, kuriame komandai atstovaus dauguma tų pačių žaidėjų, bet neatstovaus į Marijampolės „Sūduvą“ persikėlęs lyderis Justas Česnavičius.

„Geras dalykas, kad leidome žaidėjui susigrąžinti sportinę formą ir pakilti dviem laipteliais. Gerą darbą padarėme. Vis tik, net ir žaisdami be Justo, tikimės būti lygos vidutiniokais. Branduolys išliko ir išliko jau treti metai. Manau, kad tai privalumas.

Žiūrėsime, kas gausis, bet nuo savo linijos nenukrypsime. Norime integruoti į komandą kuo daugiau jaunimo. Tokio nemažai turėjome ir pernai. Jie metais paaugo, tad iš jų norėsime didesnio indėlio. Tam ši komanda ir buvo sukurta, tuo mes ir skiriamės nuo tų, kurie nepasitiki jaunais žaidėjais. Mes jų į aikštę leisti nebijome. Svarbiausia – tęsti pradėtus darbus“, – pasakojo klubo vadovas Audrius Jagintavičius.

Klaipėdos FM (2023 m. – 7 vieta)

Uostamiesčio talentus ugdanti Klaipėdos futbolo mokykla po kiekvieno sezono praranda geriausius žaidėjus bei iš naujo renka ekipą. Po praėjusių metu FM neliko 7–8 pagrindinės sudėties žaidėjų, kurie papildė Gargždų „Bangą“, „Šiaulius“ ir „Neptūną“.

„Netekome daug, bet čia normalus dalykas. Mes galime tik pasidžiaugti, kad jaunimui sekasi. Miesto politika tokia, kad piramidės viršūnė – „Neptūnas“. Natūralu, kad geriausius jis ir susirenka. Bet kokiu atveju, ir su esamais žaidėjais planuojame būti tarp dešimties stipriausių komandų.

Aš tik noriu pasidžiaugti dar prieš trejus metus LFF priimtu sprendimu suvienyti LFF II lygą. Turiu omenyje tai, kad dabar žaidžiama nebe zonose, reikia įveikti licencijavimo klausimus. Tai, patikėkite, verčia pasitempti“, – kalbėjo vadovas Audrius Žuta.

„Viltis“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS