Neįgaliesiems

LFF II lyga – prie starto linijos (komandų apžvalgos II dalis)

Nors prieš prasidedant licencijavimui netrūko prognozių, kad šiemet LFF II lyga bus didesnė nei pernai, tačiau realybė tokia, kad, kaip ir 2023-aisiais, dėl titulo kausis šešiolika komandų, o varžybos vyks dviejų ratų sistema.

Iš viso tarp dalyvių – šešios dukterinės komandos. Naujajame sezone matysime vienuolika senbuvių ir penkis naujokus (Biržų „Širvėną“, „Neptūną“ B, „TransINVEST“ B, „Žalgirį“ B ir „Jonavą“). Keturios stipriausios praėjusių metų komandos Mažeikių „Atmosfera“, Gargždų „Banga“ B, Kauno rajono „Hegelmann“ B ir Tauragės „Tauras“ iškovojo teisę žaisti „TopSport Pirmoje lygoje“, o „Žalgiris“ C dėl klubo B komandos prisijungimo, iškrito į žemesnį divizioną.

Komandų pristatymas (II dalis):

FKS „Ukmergė“ (2023 m. – 10 vieta)

Praėjusiais metais į Lietuvos futbolo žemėlapį sugrįžęs Ukmergės miestas debiutinį sezoną pažymėjo dešimta užimta vieta. Klubo vadovai neslepia, kad pagrindinis tikslas – įsitvirtinti lygoje buvo pasiektas.

„Visada norisi geriau, bet, iš esmės, esame patenkinti tuo, kaip viskas susiklostė. Labiausiai džiugina, kad pernai surinkta nauja komanda susilipdė ir tai antrajame rate leido mesti kovą net ir lygos lyderiams“, – sakė „Ukmergės“ vadovas Benas Terekas.

Šiemet „Ukmergė“ prarado Robertą Ratkevičių ir Kirilą Levšiną, kurie pasitraukė į „TransINVEST“ B komandą, tačiau pasistiprino buvusiais „Riteriais“ Kajumi Statausku ir Egidijumi Mickumi, taip pat namo sugrįžusiu Tomu Bielicku bei Motiejumi Slivka ir vartininku Karoliu Čirba.

„Ukmergė“ tokio vartininko nėra turėjusi niekada. Be abejo, kad ši pozicija stiprins visą mūsų komandą“, – sakė B. Terekas.

Klubas yra išsikėlęs ilgalaikę strategiją – 2027 metais laimėti LFF II lygą ir sportiniu principu iškovoti kelialapį į „TopSport Pirmą lygą“. Iki tol, kasmet komandos rezultatai turėtų gerėti.

Vilniaus „Viltis“ (2023 m. – 15 vieta)

Sostinės „Viltis“ praėjusiais metais sužaidė prastą sezoną ir galutinėje rikiuotėje užėmė priešpaskutinę penkioliktą vietą. Komandai pasisekė, kad jai suteikta galimybė LFF II lygoje varžytis ir šiemet.

„Viltis“ išlaikė branduolį, tačiau, lyginant su praėjusiais metais, amžiumi bus jaunesnė.

„Tikslų nekeliame, nes ankstesniais sezonais jau prikėlėme tiek, kad jau užtenka. Pagrindinis momentas – sužaisti kuo daugiau rungtynių stipriausia sudėtimi. Mums tai būtų laimėjimas“, – sakė „Vilties“ vadovas Mindaugas Bielinskas.

Biržų „Širvėna“ (naujokai)

Šešerius metus neturėję komandos tarp trijų stipriausių Lietuvos lygų, Biržai sugrįžta. Ir sugrįžta nebe į zonines varžybas, kaip buvo 2018 metais, bet į vientisas LFF II lygos pirmenybes.

„Atsirado rėmėjas Audrius Jukna, kuris padrąsino žengti žingsnį į priekį. Nutarėme nebevirti tose pačiose sultyse ir žaisti aukštesniu lygiu“, – sakė „Širvėnos“ vadovas Vytautas Stanulevičius.

„Širvėnos“ ekipą treniruos žaidžiantysis treneris Žilvinas Banys. Jis į komandą sugebėjo sukviesti būrį puikiai žinomų futbolininkų, tarp kurių – ir praėjusiais metais A lygos čempionu sugebėjusį tapti Tautvydą Eliošių.

„Tikslas – įsitvirtinti lygoje. Esame realistai, per daug nenorime išsišokti, bet tarp dešimties geriausių būti norėtume“, – reziumavo V.Stanulevičius.

Marijampolės „Sūduva“ B (2023 m – 6 vieta)

Pernai ilgą laiką su stipriausiomis keturiomis lygos komandomis kovoję jaunieji sūduviai sezono pabaigoje tempo neatlaikė ir galiausiai liko šešti. Šiemet su iš sostinės grįžusiu Eivinu Černiausku jie tikisi užkariauti lygą ir iškovoti kelialapį į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną.

„Jaunimas paaugęs, nemažai žaidėjų yra gavę A lygos krikštą. Manau, tai priežastys, dėl ko turime visus šansus“, – sakė vyr. treneris E. Černiauskas.

„Sūduva B“ pasiruošimą naujajam sezonui pradėjo dar sausio 15 dieną. Šiuo metu komanda yra visiškai pasiruošusi, o iki sezono pradžios žada sužaisti dar kelias kontrolines rungtynes.

Telšių „Džiugas“ B (2023 m. – 16 vieta)

Jei lygintume Telšių jaunimą 2022 ir 2023 metais, tai skirtumas – akivaizdus. Ir nors komandai turnyrinės lentelės prasme nepavyko kartelės pakelti, iškovotų taškų skaičius byloja, kad jaunimas paaugo.

„Daugeliui šis sezonas bus trečias. Aišku, geriausi žaidėjai pereina į A komandą, tad B ekipai vėl reiks ieškoti naujų lyderių. Bet tikslas lieka toks pat – norisi, kad jaunimas mokytųsi, tobulėtų ir ieškotų kelių link A komandos“, – sakė „Džiugo“ vadovas Martynas Armalis.

Paprašytas įvardinti poziciją, kuri tenkintų sezono pabaigoje, M. Armalis nedvejodamas atsakė, kad tikėtis aukštų vietų būtų naivu.

„Nebenorime likti paskutiniai, bet į aukštas vietas tikrai nepretenduosime. Tiesiog norime, kad treneriams užtektų savigarbos ir motyvacijos tam, kad būtų iškovotas vienas kitas taškas“, – reziumavo „Džiugo“ vadovas.

„Viltis“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS