Neįgaliesiems

LFF II lyga – prie starto linijos (komandų apžvalgos III dalis)

Nors prieš prasidedant licencijavimui netrūko prognozių, kad šiemet LFF II lyga bus didesnė nei pernai, tačiau realybė tokia, kad, kaip ir 2023-aisiais, dėl titulo kausis šešiolika komandų, o varžybos vyks dviejų ratų sistema.

Iš viso tarp dalyvių – šešios dukterinės komandos. Naujajame sezone matysime vienuolika senbuvių ir penkis naujokus (Biržų „Širvėną“, „Neptūną“ B, „TransINVEST“ B, „Žalgirį“ B ir „Jonavą“). Keturios stipriausios praėjusių metų komandos Mažeikių „Atmosfera“, Gargždų „Banga“ B, Kauno rajono „Hegelmann“ B ir Tauragės „Tauras“ iškovojo teisę žaisti „TopSport Pirmoje lygoje“, o „Žalgiris“ C dėl klubo B komandos prisijungimo, iškrito į žemesnį divizioną.

Komandų pristatymas (III dalis):

Alytaus „Dainava“ B (2023 m. – 14 vieta)

Praėjusiais metais aštuonias pergales per 30 rungtynių iškovoję alytiškiai ir šiemet nepretenduos į aukščiausias pozicijas. Alytaus reprezentacinio klubo B komandos uždavinys pernelyg nesiskiria nuo daugelio kitų B komandų – svarbiausia yra auginti jaunimą ir integruoti jį į A komandą.

„Pagrindą sudarys jaunimas, po traumų sugrįžtantys žaidėjai bei tie, kuriems trūks praktikos A komandoje. Visada norisi būti aukščiau, norisi, kad pas jaunus žaidėjus formuotųsi nugalėtojų mentalitetas, bet mirk – gyvenk užduoties užimti prizinę vietą tikrai nekeliame“, – sakė „Dainavos“ direktorius Žydrūnas Lukošiūnas.

Klaipėdos „Neptūnas“ B (debiutantai)

Bandydamas išsaugoti jaunimą futbole, „Neptūno“ klubas šiais metais įkūrė B komandą, kuri iškart bandys laimę LFF II lygoje. Klubo vadovai neslepia, kad pagrindinė naujos ekipos užduotis – jaunimui įgauti patirties, kad išsikovotų vietą A komandoje.

„Pagrindinei komandai taip pat reikalingas jaunimas, tad suvieniję jėgas su Klaipėdos futbolo mokykla, planuojame integruoti žaidėjus, kurie pakeltų visą uostamiesčio futbolą į jam deramą vietą“, – sakė vadovas Tadas Vaitkus.

„Neptūno“ klubas be bendradarbiavimo su Klaipėdos FM, taip pat kuruoja studentų komandą, šiuo metu Lietuvos studentų futbolo lygoje užimančią antrąją vietą. Anot T. Vaitkaus, tai bus tarpinė grandis tarp vaikų ir vyrų.

„Futbolo mokykla sėkmingai deleguoja komandas Elitinėje jaunių lygoje, Klaipėdos universitetas taip pat sėkmingai žaidžia studentų pirmenybėse. Taip ir dėliojame laiptelius link pagrindinės komandos. Čia mūsų pagrindas, o ne vieta turnyrinėje lentelėje. Į ją tikrai nežiūrėsime“, – sakė T. Vaitkus.

Kybartų „Sveikata“ (2023 m. – 8 vieta)

Praėjusį sezoną Kybartų „Sveikatos“ sezoną galima skelti į dvi dalis: iki vasaros ir nuo vasaros. Padidėjus finansavimui, antrame rate kybartiškiai tapo viena stipriausių lygos komandų ir iki aštuntos pozicijos pakilo iš turnyro lentelės dugno. Šiemet tikslai – dar aukštesni.

„Pagrindinis tikslas – laimėti lygą ir iškovoti kelialapį į Pirmą lygą“, – sakė „Sveikatos“ vadovas Erikas Pakštys.

Šiemet „Sveikata“ namų rungtynes žais Prienuose. Prie praėjusio sezono pagrindo prie komandos prisidėjo Povilas Leimonas, Darius Isoda ir Armandas Breivė.

Vilniaus rajono „TransINVEST“ B (debiutantai)

Pagrindinei klubo komandai patekus į „TopSport A lygą“, pagal varžybų nuostatus klubas privalo turėti ir B komandą, kuri varžytųsi LFF II lygoje. Ir, nepaisant to, kad „TransINVEST“ B komanda bus lygos naujokė, futbolininkai, kurie atstovaus jai, turi ne vienų metų patirtį dar ir aukštesnėse lygose.

Anot direktoriaus Žydrūno Grudzinsko, klubas nekels į tikslo prasibrauti komandai į „TopSport Pirmą lygą“, tačiau komandai uždavinys – kaskart kovoti dėl pergalės.

„Pagrindinis uždavinys – paruošti dirvą jaunimui bei A komandos žaidėjams, negaunantiems minučių, suteikti žaidimo laiko. Taip pat komanda turės ir patyrusių žaidėjų, klubui atstovavusių pernai ar net užpernai.

Turėsime patirties ir jaunimo darinį, kuris, manau, suveiks. Manau, kad su šia sudėtimi galime pakovoti ir dėl aukštesnių pozicijų, tačiau nekeliame tikslo žūtbūt laimėti lygos ir būtinai patekti į Pirmą lygą. Svarbiausia, kad į kiekvienas rungtynes komanda eitų su tinkamu nusiteikimu“, – sakė Ž. Grudzinskas.

Ekipos vairas patikėtas treneriui Lecui Pečuro.

Vilniaus „Žalgiris“ B (debiutantai)

Praėjęs nesėkmingas sezonas antrinei „Žalgirio“ ekipai lėmė iškritimą į Antrą lygą. Natūralu, kad šiemet tikslas – sugrįžti į „TopSport Pirmą lygą“, o tam reiks čempionate būti tarp dviejų stipriausių lygos komandų.

„Iškristi iš Pirmos lygos lengviau, nei pakilti atgal, bet tikime. Esame visavertė „Žalgirio“ sistemos dalis, todėl lūkesčiai ir standartai aiškūs. Žaidėjai turi visas sąlygas nuolat treniruotis ir tobulėti.

Kadangi sezonas startuoja tik dabar, pasiruošimas išėjo vienas ilgiausių, nuo pat sausio. Turime keletą vyresnių žaidėjų – į komandą grįžo Deividas Linauskas, Martynas Valukonis, iš „Panevėžio“ atėjo Gustas Žėderštreimas, iš žaidusių Pirmoje lygoje liko Džiugas Jeruševičius, Tomas Bakšys, Gustas Mikelaitis, Osvaldo Alfieri ir kt. Su vyrų komanda treniruojasi vartininkas Joris Aliukonis.

Nemažai žaidėjų neliko, nes perėjo žaisti į A lygą ar užsienio klubus. Likusią komandos dalį sudarys daugiausiai 18–19 metų „Žalgirio“ akademijos auklėtiniai, moksleiviai. Pasibaigus Elitinės jaunių lygos sezonui juos papildys keli U-18 komandos žaidėjai. Pagrindas suformuotas, bet žaidėjų ieškome nuolat. Didelė paspirtis būtų ir žaidėjai iš A komandos, iš tų kurie turės mažiau žaidybinės praktikos“, – komentavo komandos vyriausiasis treneris Dainius Greviškis.

FK „Jonava“

Planus sugrįžti į „TopSport Pirmą lygą“ dėlioja ir „Jonavos“ atstovai. Surinkę įspūdingą sudėtį, jonaviškiai pasipildė ir miesto legenda – treneriu asistentu Vytautu Stanevičiumi.

Naujajame sezone „Jonavai“ atstovaus tokie žinomi žaidėjai, kaip Ričardas Beniušis, Audrius Račkus, Martynas Matuzas, Jonas Ulberkis, Gytis Vasylius, Marius Ganusauskas, Genaras Samsonikas, Paulius Osauskas, Deividas Raulinaitis, Tadas Eliošius, Danielius Liaudanskis bei Artūras Rocys.

„Turime konkurencingą, įdomią komandą. Be abejo, norime kilti aukštyn, o kaip seksis – viskas pasimatys sezone“, – sakė vyriausiasis komandos treneris Eisvinas Utyra.

„Sveikatos“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS