LFF II lyga: saldus nugalėtojų revanšas, dėl sidabro ir toliau neaišku

Savaitgalį Antroje šalies lygoje sužaisti 23-ojo turo susitikimai, po kurių aiškumo į turnyro situaciją įnešta nedaug. Kovoje dėl antros vietos – lygybė, kovoje dėl ketvirtos vietos – lygybė, pasikeitimai pirmojo dešimtuko apačioje taip pat galimi po kiekvieno turo. Beje, pasikeitė ir paskutinė komanda – „Ateitis“ ten nustūmė „Džiugą“ B.

Revanšas

Trimis raudonomis kortelėmis paženklinta dvikova tarp „Žalgirio“ C ir „TransINVEST“ baigėsi pastarųjų įtikinama pergale 7:0. Galima dar kartą prisiminti, kad „Žalgiris“ C yra vienintelė komanda, šiame sezone iš „TransINVEST“ atėmusi taškus.

Antrojo rato tarpusavio dvikova prasidėjo tuo, kad jau 13 minutę žalgiriečiai liko mažumoje. Po svečių kontratakos Patrikas Matyžonokas neleistinai stabdė čempionato laimėtojų žaidėją ir už tai buvo nubaustas raudona kortele. O netrukus kiekybinę persvarą Aldas Korsakas pavertė persvara švieslentėje.

Kad nepasirodytų per lengva, „TransINVEST“ patys išlygino jėgų santykį. Giedriaus Barevičiaus auklėtiniams keliant kamuolį į baudos aikštelę, Edvinas Baniulis užmynė ant kojos varžovų žaidėjui bei buvo pašalintas iš aikštės. Tuo metu laikrodis rodė tik 25-ąją dvikovos minutę.

Per artimiausias 45 minutes svečiai sumušė dar keturis įvarčius, o tada arbitras Vilius Paulauskas parodė trečiąją tiesioginę raudoną kortelę. Šįsyk Povilui Kiselevskiui – už aukštai iškeltą koją ir kliudytą varžovų gynėją.

Net ir žaisdami mažumoje, lygos nugalėtojai jaunuosius varžovus pavaišino dar dviem Manto Makutunovičiaus įvarčiais bei, galiausiai, šventė solidžią pergalę.

Antra vieta

Šią grafą galima kopijuoti iš ankstesnių turo apžvalgų, nes niekas nepasikeitė. Ir toliau „Kauno Žalgiris“ B ir „Šilutė“ žengia koja kojon, ir toliau nė viena iš šių dviejų komandų neturi pranašumo. Be to, ir toliau kauniečių įvarčių santykis per tris įvarčius yra geresnis nei šilutiškių.

Šįsyk tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis. Priminsime, kad po tašką komandos pasidalino ir pirmajame rate, tad pranašumo tarpusavio dvikovose iki sezono pabaigos neturės nei vieni, nei kiti.

Galutinį dvikovos rezultatą lėmė kėlinių pabaigos. Prieš pertrauką pasižymėjo neretai ir į A komandos protokolą traukiamas Denisas Ževžikovas, o jau per pridėtą laiką – Donatas Surblys.

Ketvirta vieta

Nors „Sūduva“ B ir „Saned“ dar turi teorinių vilčių pakilti aukščiau ketvirtosios pozicijos, tačiau tą padaryti padėti gali nebent stebuklas. Žymiai realiau, kad šios komandos tarpusavy išsiaiškins, kuri yra vertesnė tos ketvirtos pozicijos. Turbūt verta priminti, kad paskutiniajame ture abi ekipos kaip tik ir susikaus akis į akį.

Nors šią akimirką tiek marijampoliečiai, tiek joniškiečiai yra surinkę po 40 taškų, tačiau „Sūduva“ B dar turi vienas rungtynes atsargoje. Tiesa, su „TransINVEST“, todėl mažai tikėtina, kad tai didelis privalumas.

23-ajame ture abu pretendentai į šią poziciją iškovojo pergales vieno įvarčio skirtumu. Joniškiečiai tą padarė, nepaisant to, kad Kauno „Fortūna“ iki pertraukos dar pirmavo. Antrajame kėlinyje lyderystės ėmėsi veteranai Audrius Račkus ir Ričardas Beniušis. Būtent jų įvarčiai dovanojo pergalę „Saned“.

„Sūduvai“ B užteko vieno įvarčio, kad komanda nugalėtų Klaipėdos FM. Šių rungtynių baigtis, iš esmės, lemia, kad uostamiesčio jaunuoliai aukščiau septintos pozicijos jau nebepakils.

Septinta vieta

Tai, kad nepakils aukščiau septintos vietos, nereiškia, kad iš jos neiškris. Dvikovoje su tiesioginiu konkurentu „Vilties“ klubu žaidęs ir 2:1 laimėjęs „Tauras“ lentelėje ne tik pakilo į aštuntąją poziciją, bet ir atsilikimą iki Klaipėdos FM sumažino vos iki dviejų taškų.

Šioje dvikovoje tauragiškiai pirmavo 2:0, vėliau po Simono Stankevičiaus įvarčio vilniečiai skirtumą sušvelnino ir, galiausiai, užsidirbo dvi raudonas korteles.

Antrasis aštuonetas

Prieš praėjusį savaitgalį „Jonava“ B dar galėjo įnešti sumaišties į kovą dėl vienuoliktos pozicijos, tačiau pralaimėjo „Uteniui“ 1:3 ir nukrito į ketvirtą (arba keturioliktą) vietą. Užtat laipteliu aukštyn pakilo Kybartų „Sveikata“, kuri 5:0 nepaigailėjo „Džiugo“ B.

Telšiškiai, likus vienoms rungtynėms iki sezono pabaigos, nukrito į paskutinę vietą, kurią paliko „Ateities“ jaunimas po ilgos nelaimėtų rungtynių serijos 3:1 nugalėjęs „Radviliškį“.