Neįgaliesiems

LFF II lygos 4-ojo turo apžvalga: hetrikai, pokeris ir penketukas

Rungtynėmis tarp „Sūduvos“ B ir „Fortūnos“ baigėsi ketvirtasis II lygos turas. Šią dvikovą Marijampolėje reiktų išskirti iš bendro konteksto, nes joje buvo pelnyti vos du (1:1) įvarčiai. Nedaug trūko, kad ir tų dviejų nebūtų. Titas Daškus iš „Fortūnos“ pasižymėjo 89 minutę, o „Sūduvos“ B vyriausiasis treneris Dovydas Lastauskas iš nevilties spyrė į vandens buteliuką ir už tai užsidirbo geltoną kortelę.

Įvarčių kruša

Visose kitose aštuoneriose turo rungtynėse įvarčiais tiesiog lijo, tad sekant D. Lastausko pavyzdžiu, vandens buteliukų būtų prireikę gerokai daugiau. Pakalbėti galima skaičiais. Štai Vilniaus „TransINVEST“ ir „Tauro“ komandų rungtynėse sumušta vienuolika įvarčių, „Vilties“ ir „Utenio“ – dešimt, „Kauno Žalgirio“ B ir „Džiugo“ B – po aštuonis.

Apskritai, per devynerias turo rungtynes sumuštas 61 įvartis (vidutiniškai po 6,8) ir tai, neabejotinai, yra rezultatyviausias šio sezono turas.

Hetrikai arba senukams II lygoje vietos netrūksta

Nors Gvidas Juška ir Ričardas Beniušis LFF taurės turnyro rungtynėse akis į akį nesusitiko, tačiau jų neakivaizdžią kovą įvarčių lenktynėse tikrai galima matyti. Ketvirtajame ture šie abu super veteranai varžovams atseikėjo po tris įvarčius ir savo komandoms leido iškovoti pergales.

Čempionate nė vieno taško dar nepraradusi „Šilutė“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, šįsyk 6:2 užtikrintai nugalėjusi Vilniaus „Ateitį“. Įdomu tai, kad pergalė keturių įvarčių skirtumu šią Pamario krašto komandą iš pirmos vietos pastūmė į antrąją, o tris įvarčius pelnęs G. Juška nebėra rezultatyviausias lygos žaidėjas.

Savo eilinį gerą pasirodymą 39-erių puolėjas pradėjo 7 minutę – tuomet buvo įmuštas pirmasis įvartis. Pačioje pirmoje kėlinio pabaigoje ir antrojo kėlinio pradžioje į „Ateities“ vartus buvo skirti du vienuolikos metrų baudiniai, kuriuos G. Juška šaltakraujiškai realizavo. Po tų dviejų įvarčių „Šilutės“ persvara išaugo iki 4:1.

Dar didesnę įtaką savo komandai turėjo R. Beniušis, kurio atstovaujama „Saned“ komanda pralaimėjo pirmąjį kėlinį ir tik antrajame sudėliojo taškus ant „i“. Didysis Benas savo trivartį sumušė per 21 minutę, o per tą atkarpą rezultatas nuo 0:1 pakito iki 4:2.

„Saned“ nugalėjo Kybartų „Sveikatą“ ir su dešimčia taškų su Vilniaus „Žalgiriu“ C dalinasi trečiąją–ketvirtąją vietas.

„Utenio“ žvaigždės pokeris

Vilniaus „Riteriuose“ žaidžiančio Aleksandro Levšino vyresnysis brolis Kirilas praėjusį savaitgalį sukūrė unikalų šou, kuris jo atstovaujamai komandai dovanojo antrąjį tašką. Visgi pirmajame kėlinyje toks scenarijus dar buvo sunkiai suvokiamas.

Rungtynėse tarp Vilniaus „Vilties“ ir „Utenio“ pirmojo įvarčio tereikėjo laukti septynias minutes. Bet tame nėra nieko keisto – „Vilties“ rungtynėse šiemet vidutiniškai sumušama po 8,5 įvarčio, o pirmasis krenta dar nesužaidus nė trečdalio kėlinio. Išskyrus išimtimi tapusias rungtynes prieš Klaipėdos FM.

Likus dar dešimčiai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos, Lukas Babachinas pasiuntė kamuolį į tinklą, o „Vilties“ persvara padidėjo iki 4:1. Kaip ir viskas aišku, bet ne Kirilui Levšinui.

Antrojo kėlinio pradžioje savo pirmąjį įvartį pelnęs puolėjas 80 minutę įformino hetriką, o trečią pridėto rungtynių laiko minutę jis pelnė savo ketvirtą įvartį bei panaikino komandos deficitą.

Penketukas, po kurio – vien pirmos vietos

Galima tik paspėlioti, ką galvoja „Tauro“ treneriai apie šias rungtynes, tačiau tai, ką jie matė per pirmąsias 7 minutes, juos turėjo išvesti iš proto. Sužaidus tas minėtas septynias minutes, „Tauras“ iš tinklo kamuolį traukė tris kartus, o labiausiai prie to prisidėjo dublį įforminęs Mantas Makutunovičius.

Išvakarėse gimtadienį atšventęs Lietuvos paplūdimio rinktinės lyderis tauragiškius į neviltį varė ir toliau. Vos įpusėjus pirmajam kėliniui, savo sąskaitoje jis turėjo jau keturis (!) pelnytus įvarčius, vėliau leido pasireikšti kitiems ir 90 minutę pasižymėjo penktą kartą.

Šis įvartis rezultatyviausių lygos futbolininkų sąraše M. Makutunovičiui leido pakilti į pirmą vietą, o jo atstovaujamai „TransINVEST“ komandai – į pirmą vietą turnyro lentelėje.

Turo rezultatai

„Kauno Žalgiris“ B – Telšių „Džiugas“ B 8:0;

„Šilutė“ – Vilniaus „Ateitis“ 6:2;

Kybartų „Sveikata“ – Joniškio „Saned“ 2:4;

Vilniaus „TransINVEST“ – Tauragės „Tauras“ 9:2;

„Jonava“ B – FSK „Radviliškis“ 3:3;

Vilniaus „Viltis“ – Utenis „Utenis“ 5:5;

Vilniaus „Žalgiris“ C – Kauno raj. „Hegelmann“ B 4:0;

Alytaus „Dainava“ B – Klaipėdos FM 4:2;

Marijampolės „Sūduva“ B – Kauno „Fortūna“ 1:1;     

L. Stankevičiaus/FK „Viltis“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS