Neįgaliesiems

LFF II lygos startas: sezono atidarymas Klaipėdoje ir Vilniaus derbis

Rungtynėmis Klaipėdoje šįvakar startuos 2022 metų Antroji šalies lyga. Per tris artimiausias dienas bus sužaistos aštuonerios rungtynės. Vienintelė dvikova tarp „Radviliškio“ ir „Kauno Žalgirio“ B dėl to, kad nebūtų sugadinta Radviliškio natūrali veja, nukelta į birželio 8 dieną.

Pirmose naujojo sezono rungtynėse (balandžio 1 dieną 18 valandą) susikaus Klaipėdos FM ir Vilniaus „Žalgiris“ C. Dvi organizacijos, kurių pagrindinis tikslas – jaunimo ugdymas ir žaidėjų perėjimas į aukštesnį lygį. Praėjusiais metais abi komandos liko už dešimtuko ribų („Žalgiris“ C – vienuoliktas, FM – septyniolikta). Nors abi komandos rezultatų neakcentuoja,  tačiau abi tikisi 2022-uosius užbaigti aukščiau nei tą padarė prieš metus.

„Nuotaikos geros. Be abejo, norime pasirodyti geriau, norime, kad komandos jaunimas pasisemtų daugiau žinių, praktikos ir paaugtų kaip žaidėjai. Jaudulys prieš pirmas sezono rungtynes yra, bet galvoju, kad viskas bus gerai. Informacijos apie varžovus nelabai neturime, tai žiūrime į save ir bandysime primesti savo žaidimą“, – apie būsimą startą kalbėjo FM treneris Tomas Domarkas.

„Į Klaipėdą, kaip visada, važiuojame tik laimėti. Be abejo, stengsimės, kad ta pergalė būtų iškovota mums kontroliuojant kamuolį, žaidžiant kūrybingai, kažkiek rizikingai, o gynyboje – ir agresyviai. Esame metais vyresni, psichologiškai ir fiziškai po žiemos periodo sustiprėję“, – akcentavo „Žalgirio“ C ekipos treneris Dainius Greviškis.

Derbiai

Šeštadienį sostinės „Pilaitės“ manieže susikaus dvi Vilniaus komandos „Ateitis“ ir „Viltis“. Šios ekipos tarpusavio istoriją skaičiuoja ne vienerius metus ir rungtynių, žaidžiant šioms ekipoms, tikrai ne vienerios rungtynės buvo vertos dėmesio.

Šį sezoną komandos pasitinka skirtingomis nuotaikomis. „Viltis“ – su šūkiu „Dabar arba niekada“ taikosi į nugalėtojo titulą, „Ateitis“ apie tokias aukštumas nesvajoja.

„Ruošiamės rungtynėms intensyviai, tačiau nerimo netrūksta. Prieš savaitę kontrolinės rungtynės prieš „Geležinį vilką“ išryškino mūsų bėdas, kurias ištaisyti per septynias dienas nėra lengva. Aišku, nežinome, kaip atrodys „Viltis“, bet bet kokiu atveju suprantame, kad lengva nebus“, – sakė „Ateitis“ komandos vadovas Šarūnas Beivydas.

Dar vienas derbis laukia Vakarų fronte, kur po ketverių metų į Antrąją lygą sugrįžęs Tauragės „Tauras“ namie priims „Šilutę“. Puikiai pasirodę ikisezoninėse rungtynėse tauragiškiai neslepia ambicijų pakovoti dėl vietos penkete. „Šilutė“, savo ruožtu, nepaisant praėjusiame sezone užimtos penktos vietos, į būsimą sezoną žiūri atsargiau.

Favoritai

Be „Vilties“ apie aukščiausius tikslus Antroje lygoje deklaravo ir iš pagrindų atsinaujinusi Joniškio „Saned“ ekipa. Pasistiprinę ne vienu praėjusiais metais Pirmos lygos bronzą iškovojusiu „Šilo“ futbolininku (Ričardu Beniušiu, Audriumi Račkumi), joniškiečiai naująjį sezoną pradeda su tokiomis ambicijomis nespindinčiu Kauno rajono „Hegelmann“ B klubu.

Galbūt šios rungtynės tikrojo „Saned“ pajėgumo dar neparodys, bet bent jau kuria kryptimi žais ši komanda, daugiau ar mažiau turėtų būti aišku.

Centrinė dvikova

Dar vienas lygos favoritas turėtų būti debiutants sostinės „TransINVEST“ klubas, kuris būsimąjį sezoną pasitinka gerokai ramiau  ir savo ambicijų garsiai neįvardina. Vilniečiai debiutinėse rungtynėse susikaus su Marijampolės „Sūduva“ B, kurios treneris Dovydas Lastauskas deklaruoja apie savo auklėtinių sugrįžimą į Pirmąją lygą. Pirmose rungtynėse abi komandos nepažįsta viena kitos, todėl orientuosis ne į varžovus, o savo komandos žaidimą.

„Stengsimės kovoti ir parodyti, ko esame verti ir ką sugebame. Puikiai suprantame, kad žaisime su, mano nuomone, būsimais lygos lyderiais, tad nuotaikos privalės būti kovingos. Sezono startui koją šiek tiek kiša tai, kad neturėjome daug draugiškų rungtynių, todėl nežinome tikrojo savo lygio. Bet kokiu atveju, iššūkį tikrai mesime“, – sakė „Sūduvos“ B ekipos treneris Dovydas Lastauskas.

„Turime nuostolių dėl traumų, bet, iš esmės, esame pasiruošę. Bus šansas kitiems. Tikrai nedrebame, nes mes per vienas rungtynes nei laimėsime čempionatą, nei jį pralaimėsime. Galvoju kitaip – jei laimime prieš „Sūduvą“ B, tai reiškia, kad mūsų potencialas, sugrįžus tiems traumuotiems žaidėjams, milžiniškas“, – komentavo „TransINVEST“ treneris Giedrius Barevičius.

Turo tvarkaraštis

Balandžio 1 d. 18.00 val. Klaipėdos FM – „Žalgiris“ C;

Balandžio 2 d. 12.45 val. „Ateitis“ – „Viltis“;

Balandžio 2 d. 13.00 val. „Jonava“ B – „Utenis“;

Balandžio 2 d. 13.00 val. „Tauras“ – „Šilutė“;

Balandžio 2 d. 14.00 val. „Fortūna“ – „Dainava“ B;

Balandžio 3 d. 15.00 val. „Hegelmann“ B – „Saned“;

Balandžio 3 d. 15.00 val. „Džiugas“ B – „Sveikata“;

Balandžio 3 d. 16.00 val. „TransINVEST“ – „Sūduva“ B;

Birželio 8 d. 19.30 val. „Radviliškis“ – „Kauno Žalgiris“ B;

E. Žaldario/FK „Viltis“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS