LFF II lygos turo apžvalga: „Ateities“ benefisas, 13 įvarčių LFF stadione ir rezultatyviausias G. Juška

Praėjusį antradienį startavęs trečiasis Antros lygos turas per keturias dienas dovanojo devynerias rungtynes bei 38 įvarčius. Daugiausia jų krito sostinės LFF stadione, kuriame susitiko „Viltis“ ir „Joniškio“ Saned. 13 įvarčių dramoje triumfavo joniškiečiai.

13

Per vieną dvikovą sumušti trylika įvarčių „Vilčiai“ ir „Saned“ garantavo rezultatyviausių sezono rungtynių statusą bei rezultatyviausių komandų vardus abiems minėtoms ekipoms. „Viltis“ savo sąskaitoje per trejas rungtynes turi 15 tikslių smūgių, „Saned“ – 14.

Kalbant apie pačias rungtynes, galingai startavę, joniškiečiai per pirmą kėlinį susikūrė trijų įvarčių persvarą, o 55 minutę – penkių. Darsyk iki penkių įvarčių skirtumas išaugo 69 minutę, kai Darius Isoda įvarčiu į švieslentę įžiebė skaičius 7:2.

Ir kai jau atrodė, kad „Saned“ iškovos sezono pergalę, į šios komandos vartus pradėjo kristi įvarčiai. Likus porai minučių iki pagrindinio laiko pabaigos, Tomas Chomičius per maždaug 60 sekundžių įformino dublį, dar po minutės pasižymėjo Arnoldas Kunigėlis ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki minimumo.

Kas atsitiko? „Saned“ veteranai pavargo ir rungtynių pabaigoje tapo tarsi nesavi, pretenzijas į pirmą vietą reiškianti „Viltis“ ėmė tuo naudotis. Ir akivaizdu, kad jei ne toks didelis deficitas iki tos 69 minutės, viskas būtų pasibaigę kitaip.

„Ateities“ fenomenas

Edvardo Malkevičiaus auklėtiniai po dvejų rungtynių buvo nukritę į paskutinę vietą, tačiau trečiajame ture „Dainavai“ B davė tokio džiazo, apie kokį, turbūt, ir patys nesvajojo. Tiesa, ir pačios rungtynės tokio scenarijaus nediktavo.

Alytiškiams atstovavo „Optibet A lygos“ patirties turintys Martynas Matijoška, Renatas Banevičius ir Kyrylo Siličius, todėl apylygis žaidimas pirmą pusvalandį buvo visiškai suprantamas ir logiškas. O tada prasidėjo..

Artiomas Kočerga išvedė saviškius į priekį, Giedrius Onuškevičius nerealizavo 11 metrų baudinio, Otas Jusius rezultatą padvigubino, o G. Onuškevičius jį padarė triuškinamą. Ir visa tai – per pusvalandžio atkarpą.

Dar įdomesnė buvo rungtynių pabaiga, kurios metu „Ateitis“ „Dainavai“ B mušė mažumoje. Ketvirtas įvartis buvo įmuštas žaidžiant dešimt prieš vienuolika, o penktas – devyniese prieš vienuolika.

Po šios pergalės „Ateitis“ pakilo į dvyliktą poziciją, „Dainava B“ yra vienu laipteliu žemiau.

G. Juškos įvarčiai gimtinėje

Netrukus keturiasdešimtąjį gimtadienį švęsiantis telšiškis Gvidas Juška savaitgalį su „Šilute“ lankėsi gimtajame mieste ir trimis įvarčiais prisidėjo prie savo komandos pergalės 7:1 prieš „Džiugą“ B.

Šįkart praktiškai be pagrindinės sudėties žaidėjų rungtyniavę telšiškiai dabartiniams lygos lyderiams neturėjo ką prieš pastatyti. Savo ruožtu, G. Juška su kompanija pamatus pergalei sudėjo per pirmąjį rungtynių kėlinį, kuris buvo laimėtas 4:0.

Be G. Juškos hetriko šioje dvikovoje trimis įvarčiais pasižymėjo ir Algimantas Bačanskis. Pastarajam tai buvo pirmieji įvarčiai šiame sezone. G.Juškai – trečias, ketvirtas ir penktas. Su tokiu rezultatu jis tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju.

„Tikrai nekeliu tikslo būti rezultatyviausiu. Net ir nenoriu to. Man žymiai maloniau būtų, jei rezultatyviausio titulas atitektų kokiam šešiolikmečiui ar septyniolikmečiui. Ir net nebūtinai jis būtų iš „Šilutės“ komandos“, – sakė G.Juška.

Kauno derbis

Antrą pergalę per dvejas rungtynes iškovojo Dominyko Galkevičiaus treniruojami „Kauno Žalgirio“ B futbolininkai. Jie 1:0 nugalėjo antrą nesėkmę patyrusią kitą Kauno komandą „Fortūną“.

Verta pažymėti, kad šioje dvikovoje D. Galkevičius gavo nemenką pagalbos ratą iš A komandos. Trys legionieriai Jasonas Noslinas, Moussa Baba Sangare ir Kekohas Felixas buvo pakviesti padėti jaunimui, tačiau ta pagalba buvo sąlyginė.

Ar dėl motyvacijos stokos, ar dėl kitų priežasčių legionieriai aikštėje niekaip neišsiskyrė, o vienintelis įvartis Marijaus Mikuževičiaus buvo įmuštas tada, kai du iš tos legionierių trijulės jau buvo pakeisti.