Neįgaliesiems

LFF II lygos turo apžvalga: rekordas Širvintose, jonaviškių šou ir „Saned“ fiasko

Per praėjusios savaitės keturias dienas sužaisti dar devyni LFF II lygos susitikimai, per kuriuos krito 51 įvartis. Be abejonės, šią statistiką itin padidino įvykiai Širvintose, kur „TransINVEST“ varžovams iš Telšių sumušė šešiolika įvarčių.

Rekordas

Tai, kad rungtynėse tarp „TransINVEST“ ir „Džiugo“ B nebus intrigos, buvo galima nuspėti pažiūrėjus į turnyro lentelę. Pirmieji čempionate yra įsitaisę pirmi, antrieji – paskutiniai. Ir nepaisant to, kad Giedrius Barevičius prieš rungtynes sakė, jog visus myli ir gerbia, nepaisant to, kad komanda žaidė be savo svarbių žaidėjų Manto Makutunovičiaus ir Gajaus Kulbio, Telšių jaunimas jiems nė iš tolo negalėjo prilygti.

Pirmąjį įvartį Povilas Kiselevskis įmušė maždaug trečią sekundę, kai kamuolys antru lietimu buvo pasiųstas į varžovų vartus. Vėliau linksminosi debiutines rungtynes „TransINVEST“ ekipoje žaidęs Osvaldas Čipkus (7 įvarčiai), po keitimo pasirodęs Arturas Skuratovičius (5 įvarčiai).

16 įvarčių per vienas rungtynes – naujas šio sezono rezultatyvumo rekordas.

Pirmasis praradimas

Keturias pergales sezono starte iškovojusius Dominyko Galkevičiaus „Kauno Žalgirio“ B auklėtinius sustabdė Klaipėdos FM jaunimas, sužaidęs lygiosiomis 2:2. Šįsyk kauniečiams nepadėjo nei greitas įvartis, nei tai, kad likus 5 minutėms dar jie pirmavo 2:1.

Klaipėdos FM komandos turnyrinė padėtis gali kelti nemažai klausimų. Komanda yra tik ant dvyliktojo laiptelio ir kol kas yra iškovojusi tik 5 taškus, tačiau verta pažymėti, kad jų du pralaimėjimai iš trijų buvo patirti vieno įvarčio skirtumu.

Verta pažymėti ir tai, kad šiose rungtynėse „Kauno Žalgiriui“  B nepadėjo jų vyriausiasis treneris, kuris buvo išvykęs į stažuotę.

Kas nutiko „Saned“?

Vieni iš pretendentų į LFF II lygos medalius 0:5 išvykoje pralaimėjo „Šilutei“ bei patyrė sezono nesėkmę. Šiose rungtynėse „Saned“ situaciją apsunkino itin trumpas atsarginių suolas (registruota buvo tik 13 žaidėjų), tačiau pagrindiniai ankstesnių pergalių kalviai šiose rungtynėse buvo. Be abejo, kalba – apie Marių Papšį, Ričardą Beniušį, Audrių Broką ir kitus. Tiesa, trūko su „Džiugu“ Optibet A lygoje rungtynes turėjusio Mariaus Šlutos.

Puikią pirmą sezono pusę žaidžianti „Šilutė“ šįsyk varžovus sutriuškino nepaisant to, kad nepasižymėjo Gvidas Juška. Tai yra pirmas kartas, kai veteranas šio sezono rungtynes baigė be įvarčių. Užtat, kam mušti įvarčius buvo ir be jo. Geriausiai sekėsi Algimantui Bačanskiui, kurio sąskaitoje – hetrikas.

Kas nutiko „Jonavai“ B?

Apie „Jonavos“ B sunkią sezono pradžią buvo rašyta ne tiek ir mažai. Priminsime, kad šią komandą turėjo sudaryti U-19 komanda, tačiau ji žaidžia Lietuvos jaunimo čempionate. Vis tik, reikia pažymėti, kad tas čempionatas artėja į pabaigą ir ši komanda netrukus taps žymiai konkurencingesne nei sezono pradžioje.

Kaip jonaviškiams pavyko net 7:1 sutriuškinti „Taurą“? Priminsime, kad pastarąją savaitę „Jonavos“ pagrindinė komanda Optibet A lygoje buvo laisva, todėl buvo nuspręsta pasistiprinti šios komandos žaidėjais.

Bet kokiu atveju, į pirmą penketą pretendavusio „Tauro“ ambicijoms toks pralaimėjimas turėtų suduoti nemenką smūgį.

Nulinės lygiosios

Nors čempionate sužaistos jau 53 rungtynės, nulinės lygiosios užfiksuotos vos du kartus. Įdomu tai, kad tokia situacija atsitinka tai pačiai komandai – Kybartų „Sveikatai“. Pirmajame ture toks rezultatas užfiksuotas rungtynėse Telšiuose prieš „Džiugą“ B, šiame ture – Vilkaviškyje prieš „Hegelmann“ B.

Šios rungtynės išskirtinių lyderių neturėjo, todėl lygiosios yra dėsningas rezultatas. Galbūt po pertraukos „Hegelmann“ priklausė teritorinė persvara, bet geriausia proga buvo „Sveikatos“ pusėje.

Visi turo rezultatai

Kybartų „Sveikata“ – Kauno raj. „Hegelmann“ B 0:0;

„Kauno Žalgiris“ B – Klaipėdos FM 2:2;

Vilniaus „TransINVEST“ – Telšių „Džiugas“ B 16:0;

Vilniaus „Viltis“ – Vilniaus „Žalgiris“ C 0:4;

Alytaus „Dainava“ B – Utenos „Utenis“ 2:3;

FSK „Radviliškis“ – Kauno „Fortūna“ 2:3;

„Šilutė“ – Joniškio „Saned“ 5:0;

„Jonava“  B – Tauragės „Tauras“ 7:1

Marijampolės „Sūduva“ B – Vilniaus „Ateitis“ 4:0;

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS