Neįgaliesiems

LFF ir projektas „Jaunimas gali“ įgyvendino socialinę iniciatyvą: regionų vaikams išdalintos kalėdinės dovanos

Gruodžio 13–17 d. Lietuvos futbolo federacija ir Kazickų šeimos fondo įgyvendinamas projektas „Jaunimas gali“ suvienijo jėgas ir įgyvendino socialinę iniciatyvą, kurios metu buvo išdalinti sporto reikmenys, naudoti FIFA pasaulio salės futbolo čempionate.

Projekte dalyvaujantiems jaunuoliams regionuose buvo padovanota daugiau nei 3000 vienetų sporto inventoriaus bei aprangų, taip siekiant skatinti jų fizinį aktyvumą ir susidomėjimą futbolu. Įgyvendinant iniciatyvą, moksleiviams ir jų pedagogams buvo padovanota kuprinių, kedų, kelnių, džemperių, šortų, marškinėlių ir kitos sporto aprangos. Per savaitę buvo aplankyta 10 vietovių Pasvalio, Anykščių, Plungės, Rokiškio, Kelmės, Alytaus, Vilkaviškio, Prienų ir Raseinių savivaldybėse.

Pasak LFF generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus, šia socialine iniciatyva siekiama Lietuvos regionuose skatinti aktyvų ir sveiką jaunimo gyvenimo būdą bei didinti fizinį aktyvumą, suteikiant jiems reikiamo inventoriaus.

„Socialinė atskirtis tarp miesto ir regionų Lietuvoje vis labiau auga, todėl regionų moksleiviams padovanota kokybiška nauja sportinė apranga, kuprinė ar sportbačiai yra lyg netikėtas kalėdinis stebuklas, suteikiantis motyvacijos judėti, sportuoti, domėtis sportu ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Labai pradžiugino toks šiltas priėmimas regionuose ir spindinčios vaikų akys, kai pamatė visas dovanas“, – sakė E. Stankevičius.

LFF generalinio sekretoriaus teigimu, Lietuvos miesteliuose labai trūksta sektinų pavyzdžių į kuriuos jaunimas galėtų lygiuotis, todėl kartu su iniciatyva į miestelius vyko ir gausus būrys Lietuvos futbolo federacijos darbuotojų, kurie ne tik įteikė dovanas, bet ir su jaunuoliais surengė smagias treniruotes bei pasidalijo įkvepiančiomis gyvenimiškomis istorijomis, patirtais išgyvenimais ir įveiktais iššūkiais. Prie iniciatyvos prisijungė ne tik LFF darbuotojai, bet ir nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Ivanauskas bei U-21 rinktinės treneris Marius Stankevičius. 

„Jaunimas gali“ atstovas ir iniciatyvos koordinatorius Arminas Vareika džiaugėsi, kad LFF iniciatyva sulaukė itin daug teigiamų įvertinimų, gerų emocijų ir padėkų tiek iš pedagogų, tiek iš pačių moksleivių.

„Po vieno iš apsilankymų su manimi iš karto susisiekė trenerė, jautėsi euforija pedagogės balse. Ji sakė: Arminai, įvyko kalėdinis stebuklas, sunku apsakyti vaikų emocijas, jie sunkiai patikėjo tuo kas vyksta. Vedinas smalsumo susisiekiau su vienu iš auklėtinių ir mane eilinį kartą sužavėjo jaunimo kuklumas, nes jaunuolis nuoširdžiai atsakė: užsiėmimas buvo nuostabus, o dovanų tiek daug, gal net per daug. Tokie kalėdiniai stebuklai įvyksta tikrai retai vaikų ir pedagogų kasdienybėje, tad visi šią iniciatyvą labai vertina. Labai dėkojame Lietuvos futbolo federacijai už dėmesį pedagogams ir dovanas jiems, nes dažnai susikoncentruojame į vaikus ir pamirštame trenerius, bet juk pedagogai yra tie žmonės, kurie juos ugdo ir rodo teisingą gyvenimo kelią“, – teigė A. Vareika.

Kazickų šeimos fondo įgyvendinama programa „Jaunimas gali“ aktyviai veikia jau septintus metus ir per šį laiką įgyvendino daugiau nei 4000 nemokamų sporto ir gyvenimiškus įgūdžius ugdančių užsiėmimų, šimtus edukacinių bei profesinio orientavimo išvykų.

Pažymėtina, kad 2020 m. LFF įgyvendino socialinę akciją „Futbolo Kalėdos“. Akcijos metu prie Vilniaus „Akropolio“ buvo pastatyta kalėdinė eglutė, sudaryta iš 800 futbolo kamuolių. Nupuošus eglutę, visi kamuoliai buvo padovanoti vaikams įvairių socialinių įstaigų, mokyklų, darželių bei dienos centrų skirtinguose Lietuvos miestuose, suteikiant daugiau galimybių jiems žaisti futbolą.

„Mums buvo svarbu išlaikyti tęstinumą, suteikiant galimybes vaikams ir jaunuoliams susipažinti su futbolu ir galbūt ateityje pamilti šį žaidimą. Praėjusiais metais padovanojome daugiau nei 800 kamuolių, o šiemet daugiau nei 3000 įvairių sporto aprangų – visa tai, kad ir regionuose jaunimas turėtų galimybę būti fiziškai aktyvūs ir mėgautis sporto teikiamomis naudomis,“ – akciją apibendrino LFF generalinis sekretorius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS