Neįgaliesiems

LFF jungiasi prie naujo UEFA ir „Disney“ inicijuojamo projekto

UEFA, bendradarbiaudama su gerai žinomu vardu „Disney“, į dienos šviesą paleido naują iniciatyvą, prie kurios prisijungė ir Lietuvos futbolo federacija. Tai – „Playmakers“ programa.

Šios programos tikslas – dar labiau į futbolą įtraukti jaunas mergaites tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.

Praeityje ne vienas akademinis tyrimas yra parodęs, kad istorijų pasakojimas gali padėti privilioti į futbolą naujus žmones, tad čia pasitarnaus ir „Playmakers“ programa, kurios pagalba bus siekiama padidinti 5–8 metų mergaičių, kurios užsiima futbolu skaičių.

Programą pradėjo 7 UEFA narės asociacijos, šiuo metu prie projekto jų jungiasi vis daugiau, o viena tokių yra ir Lietuva.

Skirtingai nuo kitų programų, „Playmakers“ treniruočių procesas yra rengiamas pagal tam tikras „Disney“ filmų herojų istorijas. Sulaukusios viso reikalingo inventoriaus, mergaitės gali pasijausti kaip skirtingų filmų herojės, o šis procesas vis sparčiau įsitvirtina ir Europoje.

Pirmose treniruočių sesijose didžiausias dėmesys yra skiriamas mergaičių pasitikėjimo didinimui bei atviresnio bendravimo skatinimui. Vėliau įjungiami ir futbolo elementai, tačiau labiausiai akcentuojamas yra fizinės veiklos smagumas.

„Playmakers“ programa – dar vienas žingsnis link ambcingo tikslo įgyvendinimo – iki 2024-ųjų tikimasi, kad futbole dalyvaujančių mergaičių ir moterų skaičius gali padvigubėti.

Lietuvoje programos pradžia numatoma šių metų rudenį, bet pasiruošiamieji darbai vyksta jau dabar, o visas su projektu susijusias naujienas galėsite rasti LFF.lt.

Nuo 2021 m. spalio mėnesio Lietuvoje pradės veikti 30 centrų, kuriuose bus vykdomos minėtos veiklos. Šiais centrais gali tapti betkuris klubas, mokykla, darželis ar kita įstaiga/organizacija, galinti įgyvendinti organizatorių nustatytus įsipareigojimus.

Kviečiame tapti vienu iš „Playmakers“ centrų, užsiregistravus šioje nuorodoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS