Neįgaliesiems

LFF kviečia artimiau susipažinti su pasiruošimu rungtynėms

Futbolas pamažu grįžta į visus pasaulio stadionus. Lietuvos futbolo federacija (LFF) kviečia artimiau susipažinti su rungtynių organizavimo specifika, pamatyti, kaip vyksta pasiruošimas rungtynėms bei su kokiais iššūkiais susiduria organizatoriai.

„Procesas vyksta likus 60 dienų iki rungtynių pradžios, kai mes pradedame dirbti su komandomis, turime užpildyti visus reikiamus dokumentus, nusiųsti į UEFA, turime dalintis informacija su komandomis, medicinos dokumentai, atvykimai-išvykimai. Sudėtingiausi procesai vyksta likus dienai iki rungtynių pradžios, kai svečių komanda atvyksta į Lietuvą ir pradedama intensyviai dirbi vietoje.

Rungtynių diena taip pat labai sudėtinga, nes pradedami dirbti nuo pat ryto tam, kad maksimaliai pasiruošti rungtynėms. Aišku, yra rytinis susirinkimas su komandomis, su UEFA atstovais, teisėjais. Taip pat atvažiuoja visos tarnybos, kurios padeda mums organizuoti rungtynes. Po to prasideda pats pasiruošimas rungtynėms, vyskta repeticijos, 5-6 valandos iki rungtynių pradžios atvyksta savanoriai, kurie padeda mums organizuojant rungtynes. Be jų pagalbos mums būtų labai sudėtinga“, – teigė Varžybų ir licencijavimo departamento vadovas Maksimas Bechterevas.

Paklaustas, kas yra sudėtingiausia organizuojant rungtynes, M. Bechterevas išskyrė paskutines valandas iki rungtynių pradžios. „Likus 3–4 valandoms iki rungtynių pradžios vyksta pati sudėtingiausia dalis. Likus maždaug 90-100 minučių iki rungtynių pradžios atvyksta komandos, vyksta glaudesnis bendravimas su televizija, su UEFA atstovais. Labai svarbus tarpas yra paskutinės 15 minučių, nes reikia atlikti paskutinius darbus bei pradėti rungtynes laiku. Negalime vėluoti, nes UEFA mus stebi iš Šveicarijos bei mato viską, ką mes darome. Nors atrodo, kad rungtynėms prasidėjus darbas baigėsi, tačiau taip nėra. Net ir rungtynių metu mes turime daug darbo – padedame ketvirtam rungtynių teisėjui, vyksta darbas VIP ložėje, komunikacijoje, darbas su savanoriais. Kitais žodžiais tariant, mums pasiruošimas trunka iki pat rungtynių pabaigos“, – užbaigė M. Bechterevas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS