Neįgaliesiems

LFF licencijavimo vadovas dalyvavo konferencijoje Lichtenšteine

Kovo mėnesį Lichtenšteino sostinėje Vaduce vyko regioninė UEFA klubų licencijavimo ir finansinio tvarumo konferencija (angl. UEFA Club Licencing and Financial Sustainability Regional Workshop), kurioje dalyvavo ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) licencijavimo vadovas Karolis Dieninis.

Kasmet yra organizuojamos dvi tokio pobūdžio konferencijos, kurių metų už licencijavimą atskirose federacijose atsakingi asmenys susirenka į vieną vietą apžvelgti aktualiausius klubų licencijavimo klausimus, tendencijas, taisyklių pakeitimus, taip pat formalioje ir neformalioje aplinkoje padiskutuoti ir pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais.

Tokių konferencijų organizavimas yra ne tik platforma susiburti bendros darbo specifikos vienijamiems specialistams, bet ir galimybė priimančioms federacijoms pristatyti savo šalies kultūrinius ypatumus.

Pirmoje metų pusėje UEFA visuomet organizuoja regioninę konferenciją, į kurią kviečiamos nacionalinės federacijos pagal jų šalių dydį ar geografinę padėtį. Antroje metų pusėje UEFA organizuoja metinę konferenciją, į kurią jau yra kviečiami visų UEFA šalių federacijų licencijavimo vadovai.

Konferencijoje K. Dieninis dalyvavo kartu su licencijavimo vadovais ir licencijavimo ekspertais iš 16 kitų Europos šalių federacijų (Slovėnijos, Kroatijos, Vengrijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Lichtenšteino, Andoros, Farerų Salų, Gibraltaro, Suomijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, San Marino ir Slovakijos).

„Pagrindiniai konferencijos tikslai – aktualių klubų licencijavimo procesų ir planuojamų UEFA licencijavimo taisyklių, taikomų UEFA varžybose siekiantiems dalyvauti vyrų ir moterų klubams, pakeitimų aptarimas, UEFA kokybės vadybos standarto reikalavimų pakeitimų pristatymas prieš rudenį vyksiantį kasmetinį federacijų licencijavimo sistemos auditą, grupinės diskusijos ir apsikeitimas gerąja praktika.

Konferencijos metu tarp daugumos kitų temų buvo aptarta ir šalyse naudojamos skirtingos futbolo valdymo sistemos, t. y. Lietuvos atveju, Comet sistemos, pritaikymas klubų licencijavimo procesams. UEFA tik 2023–2024 m. sezonui įvedus prievolę federacijoms savo licencijavimo procesams naudoti specialias platformas, sulaukiau nemažai prašymų pasidalinti įžvalgomis ir sukaupta patirtimi naudojantis Comet sistema, kurią LFF klubų licencijavimo procesams naudoja jau kelis metus“, – mintimis dalinosi Lietuvos atstovas.

Konferencijos pranešėjai buvo suskirstyti į dvi grupes: UEFA atstovus ir federacijų arba klubų atstovus. Lichtenšteino klubo licencijavimą ir jaunimo ugdymo projektus pristatė Lichtenšteino futbolo federacijos atstovė Joelle Schlegel, FC „Vaduz“ prezidentas Patrickas Burgmeieris pristatė savo vadovaujamo klubo viziją ir mažo klubo sėkmingą kelią iki Europos Konferencijų lygos grupių varžybų etapo, moterų futbolo klubų vystymo pavyzdį Slovėnijoje pristatė šios šalies federacijos atstovas Siniša Mitrovičius.

Tuo tarpu UEFA vardu įvairiomis temomis pasisakė UEFA Klubų licencijavimo vadovas Alešas Zavrlis ir kiti atstovai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS